Күз-жаздан кейін келетін жыл мезгілі. Күз мезгілінде үш ай бар. Қыркүйек, қазан, қараша.
Просмотр содержимого документа
««Алтын күз келді"»
ІІ кіші тобындағы ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі.
Тәрбиеші: Сандыбаева А.Е.
Күні: 26.09.2018.
Білім беру саласы: «Таным», «Жаратылыстану».
Тақырыбы: «Күзгі табиғат»
Өтпелі тақырып: «Қош келдің-Алтын күз!»
Мақсаты:
Тәрбиелік: Табиғатқа қамқор болуға тәрбиелеу.
Оқыту: Балаларды жылдың күз мезгілімен, табиғаттағы күзгі ерекшеліктермен таныстыру. Көргендерін суреттеп беруге дағдыландыру арқылы сөйлем құрап айта білуге үйрету. Дамытушылық: Табиғаттың сұлулығын түсініп, табиғат аясындағы қарапайым мінез- құлық ережелерін сақтап, дамыту.
Сөздік жұмыс: Күзгі табиғат
Билингвалдық компонент: Күз-осень, табиғат-природа
Педагогикалық технология: Ойын технологиясы, ақпарат технологиясы.
Ресурстармен қамтамасыз ету: Суреттер, слайдтар.
Ұ.О.Қ. барысы.
I.Ұйымдастыру кезеңі:
1. Жұмбақ жасыру:
Бұлттар төніп, жерге төгіліп,
Дымқыл тұман басады.
Шөп сарғайып, өңі тайып,
Дала нұры қашады.
Ойнай алмай,
Денең мұздап тоңады.
Айтыңдаршы балалар, бұл қай мезгілде болады?
II. Негізгі бөлім:
1. Суретпен жұмыс, Сұрақ-жауап:
- Балалар, суретте қандай жыл мезгілі бейнеленген?
- Балалар күз дегеніміз не?
- Күзде ауа-райы қандай болады?
- Табиғатта қандай өзгерістер болады?
- Құстар қайда ұшып кетеді?
- Адамдар қалай киінеді?
2. Сөздік жұмыс: Күзгі табиғат сөз тіркесінің мағынасын ашу
Суретпен жұмыс жасау
3. Билингвалдық компонент: Күз-осень, табиғат-природа бірнеше рет қайталату
4. Сергіту сәті:
Жел уледі у, у, у,
Боран соқты зу, зу,
Қатты,қатты жел соқты гу,гу.
Жапырақтар қол соқты ду,ду,ду
Шыдай алмай жапырақтар ах,ах,
Билеп кетті қалтырап пах,пах.
5. Д/ойын: «Сурет арқылы әңгімеле»
Ойынның мақсаты: Күзгі суретке қарап әңгіме құрастыра алу дағдыларын дамыту. Балаларды сөйлем құрау іскерліктерін дамыту.
III. Қорытынды:
Оқу қызметің қорытындылау:
- Балалар біз бүгін қандай жыл мезгілі туралы айттық?
- Күзгі табиғатты суреттеп беріңдер?
- Күз мезгілі сендерге несімен ұнайды?
- Балалардың жауабын, жұмыстарын бағалау.
- Мақтап-мадақтау.