Ашық ұйымдастырылыған оқу іс әрекетінінң құрылымы туралы. оқу іс әрекетінің толық нұсқасы берілген.
Просмотр содержимого документа
«Ашық ұйымдастырылған оқу-іс әрекеті»
Ашық ұйымдастырылған оқу-іс әрекеті
Білім беру салалары: Таным, қатынас, шығармашылық.
Бөлімдері: Экология негіздері, Қоршаған ортамен таныстыру, Бейнелеу, жапсыру
Тақырыбы: « Аюдың қарағайлы орманында»
Мақсаты: Балаларға аю туралы және орман ағаштары туралы, орманда өмір сүретін басқа жануарлар туралы білімдерін бекіту.
Балалардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту орман жан жануарларды қорғай білуге тәрбиелеу.
Көрнекіліктер. Аюдың суреті, қима бейнесі, құлпынай қимасы, орман ағаштары, жапырақтар.
Әдіс-тәсілдері: суркеттер көрсету, әңгімелесу, сұрақ-жауап.
Сабақ барысы:
Шаттық шеңбер:
Армысың алтын күн
Армысың жер ана
Армысың досым
Саған сәттілік тілеймін .
Қонақтармен амандасуы.
Тосын сәт: музыка әуенімен аюдың келуі
Аю: –сәлеметсіңдерме балаллар мен сендерді қарағайлы орманыма шақырамын.
Балалар: Сыйқырлы шатыр астына отырады. Үн таспадан орамн құстың үні естіліп, орманға тап болуы. Орманда қыдырып ондағы ағаштармен танвысуы. (емен, шырша, қайын,терек). Және орманда өсетін бүлдірген құлпынай, саңырау құлақтарен танысу.
Сергіту сәті:
Ормандағы аюдың құлпынай көп еді.
Теріп- теріп алайық, қалтамызға салайық
Билингвалдық компанент: аю-медведь, құлпынай –клубника, саңырауқұлақ-грибы.
Ормандағы қауыпсіздік тәртібін ес керту.
Балаларды топшаларға бөліп орманда не көргендерін бейнелету, жапсырту
Балалардың өздік жұмыстары. Әр баланың жұмысын қадағалау, бағалау.
Үлестірмелі материялдарды қолдану арқылы дидактикалық ойын
«Аюға құлпынай тереміз»
Қортынды: Балалар өз жұмыстарын өздері бағалау талдап , түсінік беру.
Мазмұнға сай сұрақтар қойып жауаптарын тыңдау.
Аюдың балаларға ризашылығын білдіріп, мақтап қоштасып кетуі.
Күтілетін нәтиже : Балалардың аю және орман туралы жанжақты мағлумат алуы.
Аюдың өзіне тән ерекшелітері туралы түсіну.
Аю және орман туралы өз ойларын ашық әңгімелейді, аюды және құлпынайды жапсырып, бейнелеу дағдылары игеруі.