Мақсаты:1.Білімділік: Жолда жүру ережесі туралы түсінік беру. Балаларды жолда жүру ережелеріне сәйкес бағдаршамның атқаратын қызметімен таныстыру. Ойын арқылы балаға жолда жүру ережелерін үйрету. Көше,жол, жаяу адам жүретін жол мен көліктер туралы түсініктерін жетілдіру.
2. Дамытушылық: Жолда жүру ережесі арқылы баланың зейінін шоғырландыру. Бағдаршам туралы айта отырып, түстерді ажыртуыға бейімдеу. Тапсырмаларды орындату арқылы ойлау, қабылдау танымдық процестерін дамыту. Сөз қорын молайту.
3. Тәрбиелік: Жолда жүру ережесі арқылы мұқияттылыққа, жауапкершілікке, тапсырмаларды орындату арқылы тәрбиелеу. Сонымен қатар бағдаршамның атқаратын қасиеттерін бойына сіңіруге тәрбиелеу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Бағдаршам және біз»
Сабақ жоспары
Тақырыбы:«Бағдаршам және біз»
Мақсаты:1.Білімділік: Жолда жүру ережесі туралы түсінік беру. Балаларды жолда жүру ережелеріне сәйкес бағдаршамның атқаратын қызметімен таныстыру. Ойын арқылы балаға жолда жүру ережелерін үйрету. Көше,жол, жаяу адам жүретін жол мен көліктер туралы түсініктерін жетілдіру.
2. Дамытушылық: Жолда жүру ережесі арқылы баланың зейінін шоғырландыру. Бағдаршам туралы айта отырып, түстерді ажыртуыға бейімдеу. Тапсырмаларды орындату арқылы ойлау, қабылдау танымдық процестерін дамыту. Сөз қорын молайту.
3. Тәрбиелік: Жолда жүру ережесі арқылы мұқияттылыққа, жауапкершілікке, тапсырмаларды орындату арқылы тәрбиелеу. Сонымен қатар бағдаршамның атқаратын қасиеттерін бойына сіңіруге тәрбиелеу.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі
Баламен амандасып, қал-жағдайын сұрау.
Үй тапсырмасын сұрау. Үйге берілген тапсырманың орындалу барысын бақылау.
Жаңа сабақ.
-Тақтадағы суреттерді көрсете отырып, көшедегі жолдар ұзын, қысқа, кең және өте әдемі болатынын түсіндіреді.
- Көліктер қайда жүреді?
-Жолдар қандай болды?
- Көшеде тағы нелер бар?
- Қандай көлік түрлерін көріп тұрсыңдар?
- Жұмбақ жасыру:
Жасыл көзі жүр дейді,
Қызыл көзі тұр дейді.
Сары көзі дайын бол дейді
-Қимылдық ойын: «Түрлі-түсті автомобильдер»
Шарты:бала оны үш топқа бөліп (қызыл,көк,жасыл), оларды түрлі шеңберге орналастырады. Олар машина жүргізушілер. Педагог қолына қағаздан жасалған бағдаршам көздері сынды картонды алады. Жасыл түсті дөңгелекті көтергенде, бала бөлме ішінде бірін-бірі қақпай-соқпай машина болып гүрілдеп, әрлі-берлі қозғалады. Ал , қызыл картон дөңгелекті көтергенде машиналар тоқтайды. Сары түсті көрсеткенде айналасына қарап, жүруге дайындалады.
Сергіту сәті:
Орнымыздан тұрайық,
Біздер жолға шығайық.
Ұзын,қысқа жолдарды
Біліп біздер алайық.
Оң жақта да, сол жақта да,
Биік үйлер бар екен.
Дидактикалық ойын: «Бағдаршам».
-Педагог «қызыл» түсті көрсеткенде, - бала қимылдамай тұрады.
-«сары» түсті көрсеткенде, қолдарын шапалақтайды.,
-«жасыл» түсті көрсеткенде - орындарында ары-бері жүреді.
Ойынды бірнеше рет қайталайды
Білім-дағдысын қалыптастыру.
Ойын: «Дұрыс-бұрыс» ойыны
Бала дұрыс жауапқа қолдарын шапалақтайды.
Көшеден өткенде солға оңға қараймын.
Көшенің ортасында доп ойнаймын.
Жол ережесін сақтаймын.
Бағдаршамның сары көзі жанғанда дайындаламын.
Жасыл көзі жанғанда жүремін
Бекіту
Дид. Ойын:«Пирамида көздерін ретімен қой»
Бала пирамида көздерін ретімен қойып шығуы керек.
Сол пирамида көздерін қоя отырып бала түстерін атауы керек.
Үйге тапсырма: Үйде бағдаршамның суретін салып , оны әдімілеп бояп келу.
Сабақты қортындылау. Қол ұстасып тұрайық, Шеңберді біз құрайық Көріскенше күн жақсы, Сау саламат болайық. Сау болыңдар!