Просмотр содержимого документа
«Та?ырыбы: Эстафеталы? ойындар»
№ 54 негізгі мектебі
Тақырыбы: Эстафеталық ойындар
Пәні: Дене шынықтыру
Пән мұғалімі:Баймукиров.Қ
Класс:5-9
Ақтөбе, 2015ж
Сабақтың тақырыбы: « Эстафеталық ойындар»
Мақсаты:
1Оқушыларды салауатты өмір салтына беімдеу және дене шынықтыру сабағна қызғушлығын артыру.
2.Эстетикалық және этикалық тәрбиеге үйрету.
3.Шапшаң қимылдауды,жарса жүргізуді дамыту.
Сабақа керекті құрал –жабдықтар:таяақша баскетбол добы, секіртпе
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру
-Сәлемдесу
-Оқушыларды түгендеу
-Оқушыларды сабақа дайындау.
-Бой жазу жаттығулары
1.5-иинут жүру және жүгіру
2.Басты оңға,солға қозғалту
3.Қол жаттығулары
4.Бел жаттығулары
5.Аяақ жаттығулары
Сыныпты 2 топқа бөлу.
Қызықты эстафета
Әр команда бір-бір оқушы ортаға шығады.Олар сол аяағын артына бүгіп,аяағның мойнынан ұстап аладыды да,мәжелі жерге дейін сығыр аяақтап секіріп барып, қайта келгенле жүгіріп жарысып келеді де,саптың соңна тұрады,келесі бала ойынды жалғастырады.
Доппен жарыс
Бірінші бала екі баскетбол добын қолтығына қысып алып,межеге жүгіріп барады да,бір доппен барып ,екінші допты ала келеді.Ойын осылай жалғаса береді.
Сыңар аяқ ойыны
Екі команда ойыншылары бір-бірден шығып,сыңар аяақпен шеңберден бірін-бірі итеріп шағару.
Таяақша және секіртпемен секіру ойыны
Бірінші ойыншы қолына таяақша алып. залдың ортасында жатқан секіртпеге дейін жүгіріп барып, таяақшаны қойп сертпемен секіріп мәжені айналып сол жерге дейін келіп, секіртпені тастап, таяақшаны алып келсі балаға береді.Ойын осылай жалғаса береді.
Бір-бірінің үстіне секіру ойыны
Сапта тұрған балалардың барлағы еңкіип отырады да соңы бала олардың үстінен аттап-секіріп алдына келіп отыры қалады. қққҚалған оқушыларда ойынды солай жалғастырады. Қай команда мәжеге бірінші жетеді, сол команды жеіске жетеді.
Негізгі эстафеталық ойын
Бұл ойынға әр командадан үш ойыншыдан шығады. Залдың екі жағында тұрып,бір –бірден залды айналып жүгіріп, келесі ойыншыға таяақшаны береді қай команда эстафетаны бұрын аяақтайды,сол коанда жеңіске жетеді.
Қортынды
Жақсы қатсқан оқушыларды бағалап, тиісті бағаларын қою.