Просмотр содержимого документа
«Суды? диссоциялануы. Сутектік к?рсеткіш. Протонды? теория»
СИСТЕМА МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
МЕТОДИЧЕСКАЯ ИНСТРУКЦИЯ ПО ПЛАНИРОВАНИЮ УЧЕБНЫХ ЗАНЯТИЙ
Ред 1
Сабақ жоспары № 9
План учебного занятия №
Күні: Пән химия Тобы
Дата Предмет Группа
Оқытушының Т.Ә.А. Кайырбекова И.А.
Ф.И.О. преподавателя
І. Сабақтың тақырыбы Судың диссоциялануы. Сутектік көрсеткіш. Протондық теория. Тема занятия Қышқылдар мен негіздердің жалпылама теориясы (М.Усанович теориясы). Тұздар класы. Қышқылдармен негіздердің күшінің өзгеруі. Тұздар гидролизі.
Сабақтың түрі және типі Жаңа білім беру сабағы
Тип и вид занятия _
1.Мақсаты Сутекті көрсеткіш туралы түсінік беру. Гидролиз реакциясының толық және қысқартылған тендеуін жаза отырып, реакцияның ортасын анықтауға үйрету
Цель
2. Міндеттері
Задачи
а) Білімділік Усановичтың протондық теориясын дәлелдеу, тұздар гидролизінің
обучающие иондық теңдеулерді жаза білуге үйрету.
ә) тәрбиеліқ Пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып, еңбекке, білімге құштарлыққа
воспитательные тәрбиелеу.
б) дамытушылық дәлелді мысалдар келтіре отырып өз ойын жеткізу, өзгерлердің пікірін тыңдай
развивающиебілу
ІІ. Күтілетін нәтиже.
Ожидаемые результаты:
а) оқушылар түсінуі тиіс тұздардың гидролизге ұшырау жағдайларын
должны понимать
ә) оқушылар құндылы бағдары болуы
должны иметь ценностные установки тұздар гидролизініңтолық және қысқартылған иондық теңдеулерді құру туралы
б) оқушылар жасай біледі виртуалды тәжірибе жүргізуді
должны уметь
План занятия
І. Организационный момент
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылардыңсабаққа қатысуын қадағалаужәне тексеру.
ІІ. Білімді актуализациялау:
Химиялық реакциялардың классификациясына мысалдар келтіру.
Өздік жұмыс 2 – нұсқа бойынша
ІІІ. Түсіндіру: Жоспар:
1. Сутектік көрсеткіштер
2. Протондық теория
3.Элементтердің периодты түрде өзгеретін қасиеттері