kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кестемен ж?мыс, формула е?гізу. Диаграмма ??ру.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Танымдылы? – О?ушыларды кесте жасау?а, ?яшы?тарды ?осу?а, алып тастау?а ж?не біріктіруге ?йрету. О?ушылар?а кестелерді ?оршауды ?йрету.
Жеке ж?мыс жасау?а, жауапкершілікті сезіне білуге, н?тижеге жетуге ?мтылу?а, ?зінше ізденімпазды??а, е?бек етуге ж?не жергілікті ерекшеліктерді, ?лтты? ерекшеліктерді, информатика ?ылымында болып жат?ан ?лем де?гейіндегі жетістіктерді ескеретін, оларды к?нделікті ?мірде ?олдану?а ба?ыттал?ан тапсырмалар беру ар?ылы т?рбиелеу.О?ушыларды? есте са?тау ж?не зейіндік ?абілеттерін дамыту, п?нге деген ?ызы?ушылы?ын арттыру, ?р о?ушыны? ?ш де?гейлік тапсырмаларды біртіндеп орындауына жа?дай жасау ар?ылы оны? ?абілетіне с?йкес жеке ??зырлылы?ын дамыту.
Саба?ты? т?рі: Практикум элементтеріні? к?мегімен демонстрациялау, баяндау ар?ылы т?сіндіру.

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кестемен ж?мыс, формула е?гізу. Диаграмма ??ру. »

САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЫ

Пән: Информатика Топ ______

Тақырыбы: Кестемен жұмыс, формула еңгізу. Диаграмма құру.

Мақсаттары:

а) Танымдылық – Оқушыларды кесте жасауға, ұяшықтарды қосуға, алып тастауға және біріктіруге үйрету. Оқушыларға кестелерді қоршауды үйрету.
ә) Тәрбиелік – жеке жұмыс жасауға, жауапкершілікті сезіне білуге, нәтижеге жетуге ұмтылуға, өзінше ізденімпаздыққа, еңбек етуге және жергілікті ерекшеліктерді, ұлттық ерекшеліктерді, информатика ғылымында болып жатқан әлем деңгейіндегі жетістіктерді ескеретін, оларды күнделікті өмірде қолдануға бағытталған тапсырмалар беру арқылы тәрбиелеу.
б) Дамытушылық – Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру, әр оқушының үш деңгейлік тапсырмаларды біртіндеп орындауына жағдай жасау арқылы оның қабілетіне сәйкес жеке құзырлылығын дамыту.
Сабақтың түрі: Практикум элементтерінің көмегімен демонстрациялау, баяндау арқылы түсіндіру.
Сабақтың өту әдісі: түсіндірмелі

Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: ДК, электронды оқулық, слайд, оқулық, үлестірмелі қағаздар.


САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ МЕН МАЗМҰНЫ

І. Кіріспе бөлім

  1. Сабақтың ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларманамандасу, түгендеу, сабаққа деген зейінін аудару. Сабақтың тәрбиелік мақсатын іске асыру. Оқушылардың сабаққа даярлығына, аудитория тазалығына көңіл бөлу.

  1. Үй жұмысын тексеру

Өткен сабақтар бойынша қайталау сұрақтары:
1. Мәтіндік құжатты пішімдеу деп нені түсінесіңдер?
2. Мәтінді белгілеу тәсілдері?
3. Мәтінді пішімдеу режимін атаңдар.
4. Көшіру және орын ауыстыру операцияларының арасындағы айырмашылықты түсіндіріңдер.
5. Алмасу буфері дегеніміз не?
6. Қаріпті пішімдеу үшін қандай менюді таңдаймыз?
7. Пернетақтаның қай пернесінің көмегімен белгіленген сөйлемді, курсивке айналдырады.
8. Microsoft offise Word редакторында абзацты пішіндеу үшін қандай менюді таңдаймыз?

НЕГІЗГІ БӨЛІМ

  1. Жаңа сабақтың мақсатын хабарлау

  2. Жаңа сабақты түсіндіру

1. Кесте құру;
2. Кестенің жолы мен бағанының ұзындығын және енін өзгерту;
3. Кесте ұяшығындағы абзацтың параметрлерін орнату;
4. Кестенің жолын/бағанын қою;
5. Кестенің жолын/бағанын жою;
6. Кесте ұяшықтарын біріктіру/бөлу;


Ұяшықтарды бөлу.
Таблица – Разбить ячейки командасын орындау керек. Экранға Разбиение ячеек диалогтік терезесі шығады. Осы терезеде бағаналар саны енгізу өрісіне бағаналар санын бейнелейтін жаңа санды енгізіп, ОК - ді басу жеткілікті.
Кестелерді жиектеу.
Word мәтіндік процессоры жеке ұяшықтарға, қатарларға, бағаналарға және толығымен кестеге жақтаулар қосуға мүмкіндік береді. Жақтауды барлық кестеге немесе оның жеке элементтеріне орнату үшін келесі әрекеттер орындалады:
­ Жақтау ішінен алынатын торларды таңдау
­ Формат – Границы и заливка командасын орындап, Границы и заливка сұхбат терезесіндегі Граница парағына көшу керек.
­ Тип тізімінен стиль түрі мен жақтау сызығының қалыңдығын таңдау қажет.
­ Түс тізімінен сызық түсін таңдау қажет.
­ Соңында ОК - ді басу керек.

Аспаптардың “Стандарттық” панелі





Құру



Болдырмау



Ашу



Қайталау



Сақтау



Кестелер және шекаралар



Басу



Кесте қосу



Алдын ала қарау



Excel кестесін қосу



Дұрыс жазу



Бағандар



Қиып тастау



Сурет салу



Көшірмелеу



Құжат схемасы



Кірістіру



Басылмайтын символдар

Аспаптардың “пішімдеу” панелі





Стиль



Оң жақ шеті бойынша



Қаріп



Ені бойынша



Өлшемі



Нөмірлеу



Қарайтылған



Маркерлеу



Курсив



Сыртқы шекаралар



Астын сызу



Түспен ерекшелеу



Сол жақ шеті бойынша



Қаріп түсі



Центрі бойынша

Жаңа сабақты бекіту

3 Тест сұрақтары
1. MS Word – та кесте құру үшін...
1. Таблица →Вставить→Таблица
2. Таблица →Вставить→Ячейки
3. Таблица →Вставить→Столбцы
4. Таблица →Вставить→Сторки

2. MS Word – та кестеге жолдар қосу үшін
1. Таблица →Вставить→Таблица
2. Таблица →Вставить→Ячейки
3. Таблица →Вставить→Столбцы
4. Таблица →Вставить→Сторки

3. MS Word – та кестелерді жиектеу үшін
1. Таблица →Вставить→Таблица
2. Формат →Граница и заливка
3. Вставка → Номера страниц
4. Формат → Абзац
4. MS Word – та таблицада ұяшықтарды жою үшін
1. Таблица →Удалить→Таблица
2. Таблица → Удалить →Ячейки
3. Таблица → Удалить →Столбцы
4. Таблица → Удалить →Сторки
5. MS Word – та таблицада бағандарды жою үшін
1. Таблица →Удалить→Таблица
2. Таблица → Удалить →Ячейки
3. Таблица → Удалить →Столбцы
4. Таблица → Удалить →Сторки

Сабақтың қорытындысы
Бағалау:
Сабақ барысында әр оқушының орындаған жұмыстарының ұпай сандары бағалау парағында белгіленеді, сабақтың соңында нәтижесі есептелініп, өздерінің қаншалықты дәрежеде тақырыпты меңгергендігін анықтайды, бағалау парағы бойынша оқушылардың білімін бағалайды.

ҮІІ. Үйге тапсырма: Кестемен жұмыс. Дәптерге «Табиғатқа шыққанда алатын тағамдар» атты кесте құру. Тағамның аты, мөлшері, бағасы, барлығы, осыған шығатын шығынды жазу керек. Әрқайсысын бір бағанға жазу керек. (Әр түрлі әдістерді пайдаланып, кесте құру эл. түрде)
Оқытушы: Кулсеитова Ш.С.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Кестемен ж?мыс, формула е?гізу. Диаграмма ??ру.

Автор: Кулсеитова Шолпан Сагымкановна

Дата: 19.03.2015

Номер свидетельства: 188874


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства