Мерзімі: 7.03.2017 жыл | Қатысушылар саны: 5 | Қатыспағандар: жоқ |
Оқу мақсаттары (SMART) | Оқушылардың Алаш қозғалысы туралы білімдері қалыптасады, түсінеді. достық қарым-қатынастары қалыптасады. |
Оқу мақсаттары Күтілетін нәтиже | Барлығы: Алаш үкіметінің құрылуы жайлы түсінеді. Көпшілігі: Алаш қайраткерлері жайлы ақпарат алады. Кейбіреуі: шығармашылық қабілеттерін көрсетеді, пікір алмасып, не білетін нені білгісі келгенін анықтай алады. |
Алдыңғы оқу | Оқушыларға жаңа сабақты түсіндірмес бұрын өткен сабақтың не жайында екенін сұраймын және оқушылардан енді не білгісі келетінін сұраймын. |
Жоспарланған –іс әрекеттер |
Жоспарланған уақыт (минутпен) | Жоспар мазмұны | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар осы Іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет? |
Кіріспе 10мин | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал: «Ыстық алақандар» | Амандасу. Жағымды орта қалыптастыру. «Ыстық алақандар» арқылы жылы лебізін білдіру. | Қасындағы сыныптасына сабақтың жақсы өтуіне ізгі тілегін білдіреді. | Тамаша! Керемет ! Мадақтау, мақтау | |
| Үй тапсырмасы | Доп арқылы. Сыныпты топтарға бөлу. | Берілген іс –әрекетке белсене араласу, Сұрақтарға жауап беру, мәселені шешуге талпынады. Саяси жаңалықтарға шолу жасайды, Жаңа сабаққа назар аударады. | Бәрекелді! Өте жақсы, тамаша! | Смайликтер Топ атын жазуға арналған ватман |
Тұсауке сер: 5 мин | Жаңа сабақ | Презентациямен жаңа сабақ барысы түсіндіріледі. Бейнежазбаны қосып оқушыларға тыңдатады. | Оқушылар мұқият тыңдайды, көреді мәліметтер алады. Берілген іс-әрекетке белсене араласады. | Бәрекелді! Өте жақсы, тамаша! Бағалау парағы | Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы |
Негізгі бөлім: 20мин | «Ой жалғастыру» стратегиясы. | Әр топқа жеке тапсырмалар беру. І топқа Әлихан Бөкейханов жайлы білгендерін қорғау. ІІ топқа Ахмет Байтұрсынов Жұмысты қорғайтын постерлерді оқушының алдына беру. | Берілген тапсырмалар бойынша постерге кластер жасайды. Әр топтан бір спикер шығып, жұмысты қорғайды. Топтар бір-біріне сұрақтар қояды. Тапсырмалар бойынша жаттығуларды топта талқылап,жұмыс жүргізеді. Оқушылар нақты жауап беруге талпынады. Топпен пікірлеседі, ізденеді. | Жақсы Керемет! Жарайсыңдар, берілген тапсырмаларды тамаша орындадыңыздар. | Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы Постер, маркерлер Бағалау парағы «Визуалды айғақтар» ресурсы Интерактивті тақта |
| Сергіту сәті. | «Мен Қазақпын» | Қозғалысқа түсу арқылы балалар бойларын сергітеді. Белсенділік танытып, бойлары сергіп, сабақты жақсы көңіл күймен жалғастырады. | Бәрекелді! Өте жақсы, тамаша! | АКТ-ыны пайдалану |
| «Сандар сөйлейді» ойыны. | Оқушыларға жекелей тапсырма береді. Жұмыс барысында бағыт бағдар беріп, ұсыныстар айтып көмек береді. | Мұғалім ұсынған тапсырмаларды орындайды. | Жарайсыңдар, берілген тапсырмаларды тамаша орындадыңыздар. | Маркерлер мен үлестірмелі материалдар |
| «Сөздерді тап» | Сабақты пысықтау ойыны. Оқушыларға тірек сөздер береді. | Оқушылар мұғалім берген сұрақтарға жауап береді, ой бөліседі, оқиды. | Қолпаштау, Бес шапалақ | |
Кері байланыс 8 мин | «Еркін ой» | Мұғалім оқушыларға қыйма қағаздар таратады. Мұғалім оқушыларға бүгінгі сабақта не білгендерін, не білгілері келетінін сұрайды. | Стикерлерге толтырады, мұғалімге жинап бермес бұрын, ниет білдірген оқушылардың талдауы тыңдалады. | Бағалау парағы | Критерилер жазылған парақшалар |
2 мин | Өзін-өзі бағалау. | Сабақты қорытындылау,бағалау. | Өз жұмыстарын өзін-өзі бағалау негізінде бағалайды. | Кері байланыс | Бағалау парағы. |
| Үйге тапсырма беру. | . | Оқушылар ізденеді, оқиды, зеріттеу тақырыбы бойынша ізденеді. | Жарайсыңдар, үлкен рахмет! | Күнделік. қалам |
Мерзімі: 30.01.2017 жыл | Қатысушылар саны: 5 | Қатыспағандар: жоқ |
Оқу мақсаттары (SMART) | Қазақ халқының қалыптасуы, «Қазақ» «Алаш» «Жүз»атауының шығуы тарихы туралы айта алады, тарихи оқиғаның маңыздылығына баға береді. |
Оқу мақсаттары Күтілетін нәтиже | Барлығы: Қазақ халқының қалыптасуының соңғы кезеңі жайлы түсінеді. Көпшілігі: «Қазақ» «Алаш» «Жүз» атауының шығуы туралы ақпарат алады. Кейбіреуі: шығармашылық қабілеттерін көрсетеді, пікір алмасып, не білетін нені білгісі келгенін анықтай алады. |
Алдыңғы оқу | Оқушыларға жаңа сабақты түсіндірмес бұрын өткен сабақтың не жайында екенін сұраймын және оқушылардан енді не білгісі келетінін сұраймын. |
Жоспарланған –іс әрекеттер |
Жоспарланған уақыт (минутпен) | Жоспар мазмұны | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар осы Іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет? |
Кіріспе 10мин | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал: «Ыстық алақандар» | Амандасу. Жағымды орта қалыптастыру. «Ыстық алақандар» арқылы жылы лебізін білдіру. | Қасындағы сыныптасына сабақтың жақсы өтуіне ізгі тілегін білдіреді. | Тамаша! Керемет ! Мадақтау, мақтау | |
| Үй тапсырмасы | «Қысқы универсиада» 2017 суреті арқылы үй тапсырмасын сұрау Суреттің артында сұрақтары жазылады. Сыныпты топтарға бөлу. | Берілген іс –әрекетке белсене араласу, Сұрақтарға жауап беру, мәселені шешуге талпынады. Саяси жаңалықтарға шолу жасайды, Жаңа сабаққа назар аударады. | Бәрекелді! Өте жақсы, тамаша! | Смайликтер Топ атын жазуға арналған ватман |
Тұсауке сер: 5 мин | Жаңа сабақ | Презентациямен жаңа сабақ барысы түсіндіріледі. Бейнежазбаны қосып оқушыларға тыңдатады. | Оқушылар мұқият тыңдайды, көреді мәліметтер алады. Берілген іс-әрекетке белсене араласады. | Бәрекелді! Өте жақсы, тамаша! Бағалау парағы | Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы |
Негізгі бөлім: 20мин | «Ой жалғастыру» стратегиясы. | Әр топқа жеке тапсырмалар беру. І топқа «Қазақ» атауының шығуына,Қазақ халқының қалыптасуына мына этникалық аумақтардың әсері тиді. ІІ топқа « Атамыз Алаш, атымыз Қазақ, үш жүздің ұрпағымыз. Жұмысты қорғайтын постерлерді оқушының алдына беру. | Берілген тапсырмалар бойынша постерге кластер жасайды. Әр топтан бір спикер шығып, жұмысты қорғайды. Топтар бір-біріне сұрақтар қояды. Тапсырмалар бойынша жаттығуларды топта талқылап,жұмыс жүргізеді. Оқушылар нақты жауап беруге талпынады. Топпен пікірлеседі, ізденеді. | Жақсы Керемет! Жарайсыңдар, берілген тапсырмаларды тамаша орындадыңыздар. | Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы Постер, маркерлер Бағалау парағы «Визуалды айғақтар» ресурсы Интерактивті тақта |
| Сергіту сәті. | «Мен Қазақпын» | Қозғалысқа түсу арқылы балалар бойларын сергітеді. Белсенділік танытып, бойлары сергіп, сабақты жақсы көңіл күймен жалғастырады. | Бәрекелді! Өте жақсы, тамаша! | АКТ-ыны пайдалану |
| «Тарихи домино» ойыны. | Оқушыларға жекелей тапсырма береді. Жұмыс барысында бағыт бағдар беріп, ұсыныстар айтып көмек береді. | Мұғалім ұсынған тапсырмаларды орындайды. | Жарайсыңдар, берілген тапсырмаларды тамаша орындадыңыздар. | Маркерлер мен үлестірмелі материалдар |
| «Ойлан тап» | Сабақты пысықтау ойыны. Оқушыларға тірек сөздер береді. | Оқушылар мұғалім берген сұрақтарға жауап береді, ой бөліседі, оқиды. | Қолпаштау, Бес шапалақ | |
Кері байланыс 8 мин | «Еркін ой» | Мұғалім оқушыларға қыйма қағаздар таратады. Мұғалім оқушыларға бүгінгі сабақта не білгендерін, не білгілері келетінін сұрайды. | Стикерлерге толтырады, мұғалімге жинап бермес бұрын, ниет білдірген оқушылардың талдауы тыңдалады. | Бағалау парағы | Критерилер жазылған парақшалар |
2 мин | Өзін-өзі бағалау. | Сабақты қорытындылау,бағалау. | Өз жұмыстарын өзін-өзі бағалау негізінде бағалайды. | Кері байланыс | Бағалау парағы. |
| Үйге тапсырма беру. | Зеріттеу жұмысы, тақырыпты оқу. | Оқушылар ізденеді, оқиды, зеріттеу тақырыбы бойынша ізденеді. | Жарайсыңдар, үлкен рахмет! | Күнделік. қалам |
Тақырыбы: Қазақстан жаңа экономикалық саясат жылдарында 1921-1925 | Мектеп №135 негізгі орта мектеп |
Мерзімі: 25.10.2016 жыл | Мұғалімнің ТАӘ: Садвакасова Бақытжамал Жолдасбекқызы. |
Сынып: 9 | Қатысушылар саны: 7 | Қатыспағандар: жоқ |
Оқу мақсаттары | Азамат соғысынан кейінгі Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық жағдайы, ЖЭС-тің мәні, оның табыстары мен қиыншылықтары туралы білу |
Оқу мақсаттары / Күтілетін нәтиже | Барлығы: сабаққа барлығы қатысады. Көпшілігі : топпен араласады. Кейбіреуі : |
Алдыңғы оқу | Қазақ АКСР-інің құрылуы. |
Сабақ кезеңдері Уақыты | Жоспар мазмұны | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар осы Іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет? |
Кіріспе 8мин | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал: «Тарихи тізбектер» Мақсаты: Өткен сабақта алған білімдерін меңгергенін анықтау «Бір қадам алға» ойларын білу,сөздік қорларын дамыту. | Амандасу. «Тарихи тізбектер Өткен сабақта алған білімдерін қаншалықты меңгергенін анықтау. Өз ойларын айтқызу. Сынып оқушыларын «адасқан әріптер» арқылы топтастыру. | Қасындағы сыныптасына сабақтың жақсы өтуіне ізгі тілегін білдіреді. Берілген іс –әрекетке белсене араласу, Сұрақтарға жауап беру, мәселені шешуге талпыну. Адасқан әріптер арқылы топтасады. Сынып оқушылары 2 топқа бөлінеді | Тамаша! Керемет ! Мадақтау, мақтау | Стикер, ватман, маркер Смайликтер Топ атын жазуға арналған ватман |
Тұсауке сер: 10 мин | Түрткі салу Мақсаты: Жаңа сабақты ашу қабілетін ояту. Мақсаты: Жаңа тақыпты меңгерту.Құжат материалдарымен, оқулықпен жұмыс жасау дағдыларын дамыту. | Жаңа сабақты түрткі салу арқылы ашады. Бейнежазбаны қосып оқушыларға тыңдатады. Сабақтың мақсатын айтамын Балалар менің қолымнан нені көріп тұрсыңдар? Ал өмірдің ағына не жатады? Өмірдің қарасына не жатады? | Ақ пен қара қағаздың айырмашылығын айтады. Оқушылар мұқият тыңдайды. Берілген іс-әрекетке белсене араласады. | Бәрекелді! Өте жақсы, тамаша! Бағалау парағы | Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы |
Негізгі бөлім: 20мин | Мағынаны ажырату сатысы "Ойлан, жұптас, бөліс" әдісі Мақсаты: өз бетімен білім алу,өзін-өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру. Тұлға суреттерімен жұмыс | Әр топқа жеке тапсырмалар беру. І топқа " Азамат соғысынан кейінгі Қазақстанның әлеуметтік экономикалық жағдайы» ІІ топқа «Жаңа экономикалық саясат» Жұмысты қорғайтын постерлерді оқушының алдына беру. ЖЭС-пен азамат соғысының қандай қиыншылықтары болды.? Жаңа экономикалық саясатқа үлес қосқан тұлғалар суретін көрсетемін Сабақты қазіргі заманмен байланыстыру. | Берілген тапсырмалар бойынша постерге кластер жасайды. Әр топтан бір спикер шығып, жұмысты қорғайды. Топтар бір-біріне сұрақтар қояды. Тапсырмалар бойынша жаттығуларды топта талқылап,жұмыс жүргізеді. Оқушылар нақты жауап беруге талпынады. Топпен пікірлеседі, ізденеді. Оқушылар тұлғалар туралы мағлұматқа жауап береді. Ізденеді, талпынады, қазіргі заман талабына сай сұрақтарға нақты жауап беруге тырысады. | Жақсы Керемет! Жарайсыңдар, берілген тапсырмаларды тамаша орындадыңыздар. | Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы Постер, маркерлер Бағалау парағы «Визуалды айғақтар» ресурсы Интерактивті тақта |
Қорытынды: 5мин | Тест жұмысы. Рефлексия: «Ізгілік ағашы» Мақсаты: оқушылардың оқығанын саналы түрде түсінуге өз ойын білдіруге үйрету. | Мұғалім оқушыларға тест жұмысын таратады. Мұғалім оқушыларға бүгінгі сабақта не білгендерін сұрайды. | Оқушылар мұғалім берген сұрақтарға жауап береді. стикерлерге толтырады, мұғалімге жинап бермес бұрын, ниет білдірген оқушылардың талдауы тыңдалады | Бағалау парағы | Критерилер жазылған парақшалар |
2 мин | Қалыптасырушы бағалау. | Сабақты қорытындылау,бағалау. | Өз жұмыстарын өзін-өзі бағалау негізінде бағалайды. | Кері байланыс | |
| Үйге тапсырма беру. | Терминдермен жұмыс | Оқушылар ізденеді, оқиды. | | |
І топқа «Қазақ халқының қалыптасуына мына этникалық аумақтардың әсері тиді.
ІІ топқа « Атамыз Алаш, атымыз Қазақ., үш жүздің ұрпағымыз.