Сабақтың жоспары | Уақыты | | |
әдебиеттік оқу | Сынып 2 | | |
Сабақтың тақырыбы: Бабалар өмірі-ұрпакка өнеге /бөлімді қайталау/ | | | |
Пәнаралық байланыс /дүниетану, музыка/ | | | |
Негізгі түсініктер: Есімін ел ұмытпайтын адамдарды білу | Өткен сабақпен байланыс | Бағалау: Сапалы білімді бағалау (оқушылар комментариясымен | Оқулық, А-4 форматты қағаздар, маркерлер |
Сабақтың әдісі: интербелсенді , жеті модульдің стратегиялары, “Оқыту мен оқудың жаңа тәсілдері” әдісі, жұп, топтық жұмыс түрлері. | | | |
Сабақтың мақсаты: Білімділік: өткен тарау бойынша оқушылардың білімдерін бекіту және пысықтау. Дамытушылық: өз сөздерімен әңгімелеуге дағдыландыру, сөздік қорын байыту, ауызекі тілін дамыту, Тәрбиелік: ерлікке баулу, білімге қызығушылықтарын арттыру. Жетістік критерийлері: Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): нақыл сөздердің мағынасын аша алмауы | | | |
Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): мәтін бойынша сұрақ қойып талдайды, мақал-мәтелдің мағынасын ашуда мұғалімнің көмегіне жүгінеді. Оқушының жоғарғы жетістігі (ОЖЖ): мәтінді толық талдай алады, белсенді. | | | |
Талантты және дарынды оқушылар: - Ажар, Зейнеп, Тимур, Сағадат, Аружан, Нұрсұлтан, Нұрасыл | | | |
Уақыты | Жұмыстың түрі Қорытынды сабақ | Мұғалімнің рөлі Қолданған модульдері | Оқушының рөлі |
1 минут Басталуы: Миға шабуыл (білім) 4 мин | Сабақты ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Шаттық шеңбері Сиқырлы дорбаның сыйлығы бойынша сары және қара түсті қағазды таңдап алады да,2 топ құрайды. Сары түсті таңдаған топ «бейбітшілік» , ал қара түсті таңдаған топ «соғыс» тобы болып екіге бөлініп, күн шұғыласына сәйкес сөздерді жазу арқылы «Күннің» бейнесін құрайды. Бағалау критерийі түсіндіріледі. «Білім ағашы» бойынша өзін-өзі бағалау. Жасыл алма – «5» Қызыл алма – «4» Сары алма – «3» | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Қызығушылығын ояту Оқытудың жаңа тәсілдерді қолдану- диалогтік тәсіл. Сары түске нені балауға болатынын және қара түс нені білдіретінін анықтауға жетелейді. | Оқушының белсенділігі артады. «Бейбітшілік» тобы: татулық, бірлік, көк аспан, бақыт, қуаныш; «Соғыс» тобы: ұрыс,өлім, атыс, қатігездік, жаугершілік, қорқыныш т.б сөздерін жазады және кіші топта талдап, үлкен топта қорғайды. |
4 минут | Қызығушылығын арттыру /жеке және топтық жұмыс/ Әр қиықша қағазға сұрақтар жазылады. Сол сұрақтарға тез жауап береді және қиықшадан бір зат құрап шығарады. | -Не құрауға болады? -«Қызыл жұлдыз» туралы не білеміз? | Қайталау сұрақтарына жауап береді және жұлдыз құайды. -Ұлы Отан соғысында шайқасқан батырлардың ерлігін дәріптейтін белгі. |
Сабақтың барысы: 10 минут Қолдану Талдау 7 минут | Топтастыру. Түрлі-түсті шарлар бойынша 3 топ құру. 1-топ «Бейбітшілік» 2-топ «Бірлік» 3-топ «Жеңіс» Тапсырмалар: 1 топ сәйкестендіру тестін, 2-топ рөлдік ойын көрсету, 3 топ мәтіннен нақыл сөзді табады. «Поэзия» минуты Берілген қима қағаздар бойынша әр топ өлең шумақтарын оқып, негізі ойды табады. | Ауыспалы топ құру. Диалог құрады. Мұғалімнің оқушыларды бақылауы Топпен жұмыс. Рөлдік ойын. Талантыны бақылайды. Араласқан сөздер стратег | Топтың ішінен белсенділер және көшбасшылар шығады. Топ мүшелері ақылдасады, ізденеді және ойланады. 1 топ жұппен оқиды 2топ топпен оқиды. 3 топ әуенмен орындайды. |
Жинақтау 6 минут | Берілген суреттер ішінен тақырыпқа сай суретті табу 1 топ «Әбілмансұр» 2 топ «Қоңыр қозы» 3 топ «Сидней батыры» Сұрақ-жауап | Галерия стратег | Іздену арқылы керек суретті табады, желімдейді және қорғайды. |
Қорыту 5 минут | -Не білдік? Өткенге шолу жасау. Тарау бойынша тест сұрақтарын қою. | Гармошка стратег «Иә» және «жоқ» әдісі | Әр оқушы ойланып, өзінің есіне сақтаған бабалары және батырларын жазады. Оқушылар қателеспей жауап беруге тырысады. |
Рефлексия 4 минут | Қорыту «Бөбектер тілегі» Берілген шумақтардан тілектер құру. | | Әр оқушы өз ойын айтуға ұмтылады. Рефлексия арқылы оқушы негізгі ойды түйіндейді. Мұғалім жұмыстарын тексеріп жүреді Көшбасшыны анықтау |
Бағалау критерийі 3 минут 1 минут Кері байланыс | «Білім ағашы» бойынша бағалау Таратылып берілген смайликтерді көрсету. | | Жинаған алма түрлерімен өзін-өзі бағалайды. Смайликтер бойынша көңіл-күйлерін білдіреді. |