kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?арыш?а ?шу

Нажмите, чтобы узнать подробности

 

Б?гін сендерге ?арышкерлер туралы айтпа?пын

-адамдар ертеден ?арыш?а ?шуды арманда?ан,біра?сол ?алай орындалатынын білмеген.Адамдарды? сол ?иялы 1961жылы 12 с?уірде орындал?ан.Т???ыш ?арышкер  Юрии Гагарин (суретін к?рсету)

Ал ?аза? елі т?уелсіздік ал?аннан кейін ?з ?арышкерімізді ?шыру арман еді Сол арманымыз 1991ж 2 ?азанда ?аза?ты? т???ыш ?арышкері То?тар ?уб?кіров ?арыш?а  Союз Т М-13 кемесімен ?арыш?а ?шты(суретін к?рсету)Ол ?арышта 7 т?улік 22 са?ат 13 минут уа?ыт бол?ан.Кейіннен Тал?ат М?сабаев 3 м?рте ?арышта болып келді (суреттерін к?рсету) ал сендерді? о?ып жат?ан мектептері?ні? т?легі сендер сия?ты осы мектепте о?ы?ан Юрии Лончаковта бізді? ма?тан т?тар ?арышкер а?амыз.?арышкер болу ?шін денсаулы?ы мы?ты ,саба?ты ?те жа?сы о?уымыз керек.Адамдар не ?шін ?арыш?а ?шады деп ойлайсы?дар?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?арыш?а ?шу »

Сабақтың тақырыбы: Ғарышқа ұшу

Сабақтың мақсаты:Адамдардың тұңғыш ғарышты игеруі,Юрии Гагарин туралы мағлұмат беру,тұңғыш қазақ ғарышкерлері Тоқтар Әубәкіровтың,Талғат Мұсабаевтың ерліктерін паш ету,Отан сүйгіштікке.сауаттылыққа,жан-жақтылыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі:топтық жұмыс

Сабақтың әдісі: дамыта оқыту

Сабақтың көрнекіліктері:көкөніс,жеміс суреттері,топтарға арналған тапсырма карточкалар,ғарышкерлер суреті,зымыран бөліктері,сызба схема

Сабақтың барысы: 1Алғашқы ұйымдастыру бөлімі

Оқушыларды психологиялық дайындау

Қуан шаттан алақай

Қуанатын күн бүгін

Қайырлы таң,қайырлы күн!

Күліп шықты күн бүгін.

-оқушыларды сабаққа дайындау

1-топ 2-топ 3-топ 4-топ

Кім? Не? Қандай?қай? Қанша? Неше? Не істеді?Қайтті?

-Балалар бүгін сабағымыз ғарышқа байланысты болмақ,әр топ өз ғарыш кемесін құрастырады.ал ол үшін жақсы дайындық,күшті білім керек,Ал дайындыққа дайынбыз ба?

-олай болса үй тапсыриасын тізбектеп оқып берсеңдер.(екі жолдан тізбектете оқыту)

-Балалар біздің елімізде қандай қазба байлықтар бар?

(атату)

-Геолог,ғалым,тұңғыш академик кім еді?

-Бәріміз бірге Қаныш Сәтбаев

Үй тапсырмасын қорыту үшін мынадай тапсырма бергелі отырмын

Мен жұмбақ жасырамын,жұмбақты 1 топ шешеді Ал қалған топтар өз тобына байланысты сөз тіркестерін құраймыз Мысалы менің жұмбағымның шешуі алма болса 2топ алма қызыл,3 топ бес алма,4 топ алма өсті. Деп жалғастыру керек.

Жұмбақтар

Қалың киімді ұнатады

Шешіндірсе жылатады ол не?

Пияз 2-топқа беру пияз қандай болатынын сипаттау

Аласа тал,

Тамаша тал

Самсап тұр алмасы

Ол алқызыл

Ол қанқызыл

Боялғанша алмашы. (Қызанақ)

3-топ қарбыз қанша?жауап жаз

Жайлы жұмсақ төсегім

Домаланып өсемін

Қабат-қабат тоным бар

Қалай оны шешемін

Орамжапырақ

4-топ не істеді? Жауап жаз

-балалар дайындық кезеңінен өттік.көп жұмыс жасадық енді сергіп алайық

Сергіту сәті

Тіке ұста бойыңды

Жоғары соз қолыңды

Соө қолыңды тағы да

Жеткіз керік бойына

Негізгі бөлім

-балалар мен тағы бір жұмбақ жасырғалы отырмын қане бәріміз шешіп көрейік



Күміс қанат сұңқары,

Көкке еркін сүңгиді

Бұлттан да тым әрі

Кеткен жанды кім дейді?

-Ғарышкер

-жарайсыңдар

Бүгін сендерге ғарышкерлер туралы айтпақпын

-адамдар ертеден ғарышқа ұшуды армандаған,бірақсол қалай орындалатынын білмеген.Адамдардың сол қиялы 1961жылы 12 сәуірде орындалған.Тұңғыш ғарышкер Юрии Гагарин (суретін көрсету)

Ал Қазақ елі тәуелсіздік алғаннан кейін өз ғарышкерімізді ұшыру арман еді Сол арманымыз 1991ж 2 қазанда қазақтың тұңғыш ғарышкері Тоқтар Әубәкіров ғарышқа Союз Т М-13 кемесімен ғарышқа үшты(суретін көрсету)Ол ғарышта 7 тәулік 22 сағат 13 минут уақыт болған.Кейіннен Талғат Мұсабаев 3 мәрте ғарышта болып келді (суреттерін көрсету) ал сендердің оқып жатқан мектептеріңнің түлегі сендер сияқты осы мектепте оқыған Юрии Лончаковта біздің мақтан тұтар ғарышкер ағамыз.Ғарышкер болу үшін денсаулығы мықты ,сабақты өте жақсы оқуымыз керек.Адамдар не үшін ғарышқа ұшады деп ойлайсыңдар?



Ғарышқа ұщу ауа райын зерттеу

Хабарларды тарату

Қазба байлықтардыңқай жерде барын білу Байланыс құралдары тсс зерттеулер жүргізу

Көркем жазу сәті

Ғарышкерлердің атын жазу

Юрии Гагарин Тоқтар Әубәкіров, Талғат Мұсабаев,Юрии Лончаков

Қай топ әдемі жазсса сол топ зымыранның отын толтырылған бөлігін алады)

Қазір сабақта ғарыш к,емесін ұшырамыз ол ұшін отын толтырылған бөлігін қағазға жапсырмалайық



Сергіту сәтң

Байқоңырдан ғарышқа Көз тігеміз алысқа





Оқулықпен жұмыс

Оқулықта берілген мәтінді оқыту сұрақтармен талдау

Зымыранымыздың келесі бөлігін құрау үшін оқулықта берілген 158 жаттығуды орындап қала атын сызу

(әр топтан бір оқушыдан шығарып тақтаға жазу)

Карточкамен жұмыс

Зымыран үш бөліктен тұрады келесі бөлігін алу үшін сендер өз топтарыңның атына сәйкес сөзжұмбақ шешесіңдер

Кім?не? төрт топқа беру

Ғ

А

Тест Оқушының аты жөні:----------------------------------------



1 Ғарышқа тұңғыш 1961 жылы 12 сәуірде ұшқан кім?

  1. Тоқтар Әубәкіров 2) Юрии Гагарин 3) Талғат Мұсабаев





2 Ғарышқа ұшу алаңы қай жерде орналасқан?

  1. Байқоңыр 2) Бішкек 3) Байкал





3 Сен ғарышкер болғың келе ме

Сөйлем соңынан қандай тыныс белгісін қоямыз

  1. Леп белгісі 2) нүкте 3) Сұрақ белгіс



4 Ғарышкер сөзінде неше буын бар?

  1. 3 буын 2) 2 буын 3) 1 буын





5 Ға-рыш сөзінде қандай буындар














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
?арыш?а ?шу

Автор: Косназарова Анаргуль Бакитовна

Дата: 30.01.2015

Номер свидетельства: 164459
