| «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бастауыш сынып мұғалімі Абатаева Оразгүль Нурадинновна Санаты: 13 Еңбек өтілі: Еңбек өтілі: 32 |
Сыныбы: 3 «Б» | Пәні: әдебиеттік оқу | Күні: |
Сабақтың тақырыбы | В. Сухомлинский Нағыз адам |
Мақсаты | Оқушылар бүгінгі сабақта В. Сухомлинскийдің «Нағыз адам» әңгімесі арқылы нағыз адам қасиеттерінің тізімін жасай алады |
Күтілетін нәтиже | Мәтіннің мазмұнын біледі. Нағыз адам туралы өзіндік көз қарастарын қалыптастырады. Топта бірлесе отырып адамның жаман, жақсы қасиеттерін талдайды. |
Кіріктірілген модульдер | АКТ, СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту) |
Қолданылатын әдіс тәсілдер | Түрткі сұрақ, ребус шешу, |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Ұйымдастыру | «Ақ тілек » Психологиялық дайындық Топқа бөлу | Көңіл күйлеріңіз қалай? - Сабаққа дайындықтарыңыз қалай? - Ынтаңыз ше? - Ендеше бастайық! Адамның жақсы мінездеріне байланысты І топ жақсылық ІІ топ мейірімді ІІІ топ ақылды ІҮ топ қамқор | «- Керемет! (Қолдарын көтереді) - Тамаша! ( Алақандарын шапалақтайды) -Ғажап! (Қолдарын көтереді). Топтарға бөлінеді |
Үй тапсырмасын сұрау | «Сен маған, мен саған» стратегиясы | Өткен бойынша оқушыларға бір- біріне 2 сұрақтан қойғызып, дұрыс жауап беріп отырған топқа жұлдызша беру. | Сұрақтар қояды, жауап береді. Жеке жұмыс |
Ой қозғау | «Түрткі сұрақ» Ребус шешу | Топтың аты туралы қысқаша өз ойларын тыңдау Ребусті шештіру арқылы сабақтың тақырыбын ашу | Өз тобы туралы ойларын айтады. Топтық жұмыс Ребусті шешеді, сабақтың тақырыбын ашады. |
Қызығушылы ғын ояту | | Бүгінгі тақырыбымыз орыс жазушысы В. Сухомлинскийдің «Нағыз адам» деген әңгімесін өтеміз. В. Сухомлинский кім? Оның тағы қандай шығармасын білеміз? | Сұрақтарға жауап береді. Жеке жұмыс |
Мағынаны тану | «Суретті сөйлейді» «Джиксо» әдісі «Түртіп алу» әдісі Сөз тіркестерінің мағынасын ашу | Интертақта арқылы мәтін желісіне байланысты суретті көрсетіп, ойларын сұрау. Мәтінді абзац бойынша топтарға бөліп беру І топ бірінші азат жол ІІ топ екінші азат жол ІІІ топ үшінші азат жол ІҮ топ төртінші азат жол Бұл адам емес Бұны да әлі адам деуге болмайды. Бұл нағыз адамның өзі. | Сурет бойынша мәтіннің кімдер туралы екенін айтады. Топтар өздеріне берілген азат жоларды оқиды. Жеке жұмыс Сөз тіркестерін түсіндіру арқылы мәтінді мазмұндайды. |
Сергіту сәті | «Дауысты дыбыстарды атау» | Дауысты дыбыстарды өз еркінше атап шығу | Дауысты дыбыстарды атап, дене қимылын жасайды. |
Ой толғаныс | Суретпен жұмыс Сюжеттік кесте Дәптермен жұмыс | Мәтін неге нағыз адам деп аталды? Суреттегі оқиға мәтіндегі қай пікірге сәйкес келеді? Кім | не | қашан | қайда | Не үшін | | | | | | І топ | ІІ топ | Бұл адам емес | Бұл нағыз адамның өзі | | Сәйкестегін айтады. Интертақтадан кестені толтырады Өмірде кездесетін оқиғалардан адамның қасиеттерін жазады. |
Бағалау | Смайликтер Смайликтер арқылы бағалау. |
Рефлексия | Бүгінгі сабақ бойынша ойларын стикерге жазып, смайликтерге қыстыру. |
Келесі тапсырма | «Адамгершілік -асыл қасиет» деген тақырыпта өз ойларын жазу. |