Саба?ты? к?рнекілігі: басты кейіпкерлерді? суреттері, осы мысалды? негізінде т?сірілген анимациялы? фильм немесе осы мысалды? кітабы,авторларды? портреттері,та?ырып?а сай ??рыл?ан слайдтар.
Саба?ты? барысы:
?йымдастыру кезе?і.
?й тапсырмасын тияна?тап ?ту.
-Екі баланы? басты ?атесі не болды?
-Балалар?а ?андай ескерту айтар еді?дер?
-??гімеден не т?йді?дер?
І. ?ызы?ушылы?ты ояту.
Ж?мба? шешу:
Екі басы ж?дыры?тай,
Ортасы ?ылдыры?тай.(??мырс?а)
Ат басты,
Ар?ар м?йізді,
Б?рі кеуделі,
Б?кен санды,
?ос ?анатты,
??мырс?а ізді
Бота тірсекті. ( Шегіртке)
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Сабақтың мақсаты: мысал мазмұнын түсіну, идеялық ұстанымындағы автордың ойына өзінше ой қосу арқылы пікір білдіруге мүмкіндік жасау
Күтілетін нәтижелер:
Пәндік нәтиже: мысалдағы жәндіктердің мінез-құлықтары арқылы адам бойындағы жақсы-жаман қасиеттерді танып, баға беруді үйрену. Автор туралы мағлұмат беру.
Жүйелі іс-әрекет нәтижесі: мысалды талдау арқылы мазмұнын әсерлі жеткізе білу дағдыларын дамыту. Оқушылардың шығармашылық қуатын шыңдау.
Тұлғалық нәтиже: еңбексүйгіштікке, еңбекті бағалай білуге, жақсы қасиеттерге тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: басты кейіпкерлердің суреттері, осы мысалдың негізінде түсірілген анимациялық фильм немесе осы мысалдың кітабы,авторлардың портреттері,тақырыпқа сай құрылған слайдтар.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасын тиянақтап өту.
-Екі баланың басты қатесі не болды?
-Балаларға қандай ескерту айтар едіңдер?
-Әңгімеден не түйдіңдер?
І. Қызығушылықты ояту.
Жұмбақ шешу:
Екі басы жұдырықтай,
Ортасы қылдырықтай.(Құмырсқа)
Ат басты,
Арқар мүйізді,
Бөрі кеуделі,
Бөкен санды,
Қос қанатты,
Құмырсқа ізді
Бота тірсекті. ( Шегіртке)
-Кейіпкері жан-жануарлар болатын шығарманың түрін қалай атаймыз?
(ертегі)
-Мысал дегеніміз не?
-Мысал- адамның жағымсыз қасиеттерін, мінез-құлқын жан-жануарлардың іс-әрекетімен суреттеп жазған шығарманың бір түрі.
-Мысал арқылы бойымыздағы жаман қасиеттерден арылып, жақсылыққа ұмтыламыз.
-Өзіміз оқыған қандай мысалдарды естеріңе аласыңдар?
-Ал бүгінгі мысалымыз не туралы болатынын аңғара алдыңдар ма?
ІІ. Мағынаны тану.
-А.Құнанбаев және И.Крылов өмірлеріне тоқталу
-Мысалдарды мұғалімнің мәнерлеп оқып беруі.
-Оқушыларға рөлге бөліп оқытпас бұрын, сөздік жұмысын жүргізу.