kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ыбырай Алтынсарин сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

орыс сыныбындағы қазақ әдебиетінен сабақ жоспары 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ыбырай Алтынсарин сабақ жоспары»

23.04. 2013 ж

Қазақ тілі

2- сынып

Сабақтың тақырыбы

Үй құстары

Сілтеме

Жоспар

Жалпы міндеттері


  • Қазақ тілінде тақырып бойынша сөйлеу

  • Үй құстарымен танысу

  • Қазақ тіліне тән дыбыстарды еске түсіру

  • Сұрақтарға топпен бірлесіп жауап беруге дағдыландыру

Оқу нәтижелері


  • Оқушылар үй құстары туралы мәліметтерді қазақ тілінде еркін айта алады

  • Тақырып бойынша алған білімдерін практикада қолдана алады

  • Жаңа сөздерді өмірде қолдануға машықтанады

  • Қазақ тіліне тән дыбыстарды ажырата біледі

Негізгі идеялар

Өзге тілді оқушыларды қазақша сөйлетуге дағдыландыру. Сабақта алған білімдерін болашақта қолдануға баулу.

Тапсырмалар


  1. Қима суреттерді біріктіріп, олардан үй құстарының суреттерін құрастыру және өлең –жұмбақ жасыру арқылы тақырыпты ашу.

( слайд №1)

2. Жабық сұрақтар қою ( слайд № 2)

3. Тақырыпқа байланысты суреттерді таңдап алып, оны қорғау

( слайд № 3).

4. Мәтіндегі көп нүктенің орнына қазақ тіліне тән дыбыстарды

қойып, көшіріп жазу ( слайд № 4,5).

5. Берілген диалогты жзалғастыру. Топтық жұмыс. (слайд № 6)


Сыныпта психологиялық ахуал орнату. (Оқушылар хормен төмендегі сәлемдесу өлеңін оқиды.)

Мейірімді жүрекпен,

Ақпейілді тілекпен,

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық!

(2 минут)

Топқа бөлу (5 минут)

Балалар құстардың суреті бар қима қағаздардың көмегімен топқа бөлінеді.

Үй жұмысын тексеру: Сөздерді еске түсіру, үй жануарлары туралы мақал-мәтелдерді, төлді шақыру туралы тақпақ айтқызу. ( 8 минут)



1-тапсырма ( 3 минут) ( слайд № 1).

Мақсаты: Қима суреттерді біріктіріп, олардан үй құстарының суреттерін құрастыру және өлең –жұмбақ жасыру арқылы сабақтың тақырыбын оқушыларға анықтатып аламын.




Жаңа сөздер: қоректенеді-питаются, мекендейді-обитают, аулада-во дворе, жем – зерно, таниды-узнают

2-тапсырма (5минут)

Мақсаты: Тақырыпқа байланысты жабық сұрақтар қою.

( слайд № 2)


3-тапсырма (7 минут)

Мақсаты: Тақырыпқа байланысты суреттерді таңдап алып, оны қорғау

( слайд № 3)






Сергіту сәті

Бейнероликте билеп тұрған балалардың қимыл қозғалысын оқушылар қайталай отыра, милары мен денелерін демалдырып алады. (2 минут)



4-тапсырма.(слайд № 4) (8 минут)

Мақсаты: Мәтіндегі көп нүктенің орнына қазақ тіліне тән дыбыстарды

қойып, көшіріп жазу.



5- тапсырма. ( слайд № 6) (5 минут)

Мақсаты: Берілген диалогтарды топпен бірігіп жалғастыру.

6-тапсырма.

Мақсаты: Тақырыпқа байланысты сөйлемдерді анықтау. (слайд №9,10)

(5 минут)

Үй жұмысы

171-бет, 3-тапсырма. Өлеңді жаттау

Кері байланыс

Оқушылар өздерінің нені білгенін, нені үйренгісі келетіндерін стикерлерге толтырады. Стикерлерді смайликтердің астына іледі. (3 минут) (слайд № 7)


Қорытынды

Оқушыларды өздерінің көмегімен бағалау. (1 минут)






Мектеп директоры: Н.Н. Сибирякова


Директордың оқу ісінің орынбасары: Г.Ю. Менисова















































2 сынып

Сабақтың тақырыбы: Үй құстары

Сабақтың міндеттері:?????????????????


Көрнекіліктер: АКТ, суреттер,таблица

Әдісі: топтық жұмыс, әңгімелеу, сұрақ-жауап, іздендіру, ойын, драма

Психологиялық ахуал

Пәнаралық байланыс: орыс тілі, дүниетану

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру, назарын сабаққа аудару. Оларды топқа бөлу.

ІІ.Өткенді қайталау: оқушылармен өткен тақырыптарды еске түсіру. ????????????

Психологиялық ахуал. ????????????????


Тапсырмалар


  1. Өткен тақырыпты еске түсіру:

-Балалар,өткен сабақта біз қандай тақырып өттік?

- ???????????

ІІІ. Жаңа сабақ

2. Ойын «Құстар қандай дауыс шығарады?».

  • Олардың бәрін қандай бір сөзбен атауға болады?

  • Үй құстары.

  • Олар қайда мекендейді? Құс ауласында ма, ұяда ма?

  • Құс ауласында.

  • Дұрыс, балалар, құс ауласында.

Мәтінмен жұмыс. І-топ. Құс ауласы адам тұратын үйдің қасында болады. Үй құстары жеммен қоректенеді. Олар көктемде балапан шығарады.

ІІ топ. Үй құстарының пайдасы көп: жұмыртқасын, етін адамдар жейді, жүнінен жастық, көрпе жасайды. Адамдар үй құстарына қамқор болып, асырайды. Оларға жем, су береді.

  • Екі топ бір-біріне сұрақтар қояды.

Сұрақтар:

-Құс алаңы ненің қасында болады?

-Үй құстары немен қоректенеді?

- Олар қай мезгілде балапан шығарады?

- Үй құстарының пайдасы қандай?

- Адамдар үй құстарына не жасайды?

- Оларға не береді?


Неге? Не үшін? Қалай?

-Енді балалар, құстар қалай дауыс береді екенін еске түсірейік. Үй құстарын бейнелеп көрсетейік. Әтеш(ку-ка-ре-ку) әтештің жүрісін көрсетеді: аяқтың ұшына тұрады, қанатпен қағу ; тауық(ко-ко-ко), үйрек-кря-кря-кря(жүрісін көрсетеді), күркетауық-бл-бл-бл(бастарын төмен түсіріп, жоғары көтереді),қаз-га-га-га(арқаларын подтягивают, мойындарын созады).

- Енді санаңдар, неше құстардың үнін тыңдадық?

-Бес құстың дауысын тыңдадық

ИЛИ

  1. Енді балалар, зообақтағы тотықұс сендерге тапсырма жіберіпті, соны орындайық. Екі топқа құрастырғыш қағаздар таратылады.

  • Балалар, сендер нені құрастырдыңдар?

  • Яғни балалар, бұл үй құстары екен.

  • Біздің бүгінгі жаңа тақырыбыз «Үй құстары».

  • Балалар, үй құстарының түрлерін кім атайды?

  • Әтеш, тауық, қаз, үйрек, күркетауық (суреттерді тақтаға іле отырып, атайды)

  1. Тақпақтар айтқызу

  2. Мақал-мәтелдер айтқызу

  3. Сергіту сәті: видеодан «Чип-чужаларым» биі орындалады. Мұғаліммен бірге қайталап, балалар құстар биін билейді.

  4. Ертегі « Әтеш п


























Құс ауласы адам тұратын үйдің қасында болады. Үй құстары жеммен қоректенеді. Олар көктемде балапан шығарады.

Үй құстарының пайдасы көп: жұмыртқасын, етін адамдар жейді, жүнінен жастық, көрпе жасайды. Адамдар үй құстарына қамқор болып, асырайды. Оларға жем, су береді.

Сұрақтар:

-Құс ауласы ненің қасында болады? Құс ауласы адам тұратын үйдің қасында болады

-Үй құстары немен қоректенеді? Үй құстары жеммен қоректенеді.

- Олар қай мезгілде балапан шығарады? Олар көктемде балапан шығарады.

- Үй құстарының пайдасы қандай? Үй құстарының пайдасы көп: жұмыртқасын, етін адамдар жейді, жүнінен жастық, көрпе жасайды.

- Адамдар үй құстарына не жасайды? Адамдар үй құстарына қамқор болып, асырайды.

- Оларға не береді? Оларға жем, су береді.

Құс ауласы адам тұратын үйдің қасында болады. Үй құстары жеммен қоректенеді. Олар көктемде балапан шығарады.

Үй құстарының пайдасы көп: жұмыртқасын, етін адамдар жейді, жүнінен жастық, көрпе жасайды. Адамдар үй құстарына қамқор болып, асырайды. Оларға жем, су береді.

Сұрақтар:

-Құс ауласы ненің қасында болады? Құс ауласы адам тұратын үйдің қасында болады

-Үй құстары немен қоректенеді? Үй құстары жеммен қоректенеді.

- Олар қай мезгілде балапан шығарады? Олар көктемде балапан шығарады.

- Үй құстарының пайдасы қандай? Үй құстарының пайдасы көп: жұмыртқасын, етін адамдар жейді, жүнінен жастық, көрпе жасайды.

- Адамдар үй құстарына не жасайды? Адамдар үй құстарына қамқор болып, асырайды.

- Оларға не береді? Оларға жем, су береді.

Құс ауласы адам тұратын үйдің қасында болады. Үй құстары жеммен қоректенеді. Олар көктемде балапан шығарады.

Үй құстарының пайдасы көп: жұмыртқасын, етін адамдар жейді, жүнінен жастық, көрпе жасайды. Адамдар үй құстарына қамқор болып, асырайды. Оларға жем, су береді.

Сұрақтар:

-Құс ауласы ненің қасында болады? Құс ауласы адам тұратын үйдің қасында болады

-Үй құстары немен қоректенеді? Үй құстары жеммен қоректенеді.

- Олар қай мезгілде балапан шығарады? Олар көктемде балапан шығарады.

- Үй құстарының пайдасы қандай? Үй құстарының пайдасы көп: жұмыртқасын, етін адамдар жейді, жүнінен жастық, көрпе жасайды.

- Адамдар үй құстарына не жасайды? Адамдар үй құстарына қамқор болып, асырайды.

- Оларға не береді? Оларға жем, су береді.

Құс алаңы адам тұратын үйдің қасында болады. Үй құстары жеммен қоректенеді. Олар көктемде балапан шығарады.

Үй құстарының пайдасы көп: жұмыртқасын, етін адамдар жейді, жүнінен жастық, көрпе жасайды. Адамдар үй құстарына қамқор болып, асырайды. Оларға жем, су береді.

Сұрақтар:

-Құс ауласы ненің қасында болады? Құс ауласы адам тұратын үйдің қасында болады

-Үй құстары немен қоректенеді? Үй құстары жеммен қоректенеді.

- Олар қай мезгілде балапан шығарады? Олар көктемде балапан шығарады.

- Үй құстарының пайдасы қандай? Үй құстарының пайдасы көп: жұмыртқасын, етін адамдар жейді, жүнінен жастық, көрпе жасайды.

- Адамдар үй құстарына не жасайды? Адамдар үй құстарына қамқор болып, асырайды.

- Оларға не береді? Оларға жем, су береді.


Құс алаңы адам тұратын үйдің қасында болады. Үй құстары жеммен қоректенеді. Олар көктемде балапан шығарады.

Үй құстарының пайдасы көп: жұмыртқасын, етін адамдар жейді, жүнінен жастық, көрпе жасайды. Адамдар үй құстарына қамқор болып, асырайды. Оларға жем, су береді.


Сұрақтар:

-Құс алаңы ненің қасында болады? Құс алаңы адам тұратын үйдің қасында болады

-Үй құстары немен қоректенеді? Үй құстары жеммен қоректенеді.

- Олар қай мезгілде балапан шығарады? Олар көктемде балапан шығарады.

- Үй құстарының пайдасы қандай? Үй құстарының пайдасы көп: жұмыртқасын, етін адамдар жейді, жүнінен жастық, көрпе жасайды.

- Адамдар үй құстарына не жасайды? Адамдар үй құстарына қамқор болып, асырайды.

- Оларға не береді? Оларға жем, су береді.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ыбырай Алтынсарин сабақ жоспары

Автор: Джасымбекова Гульнар Абылгазиевна

Дата: 14.01.2017

Номер свидетельства: 379118
