kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Логарифмдік те?сіздіктерді шешу та?ырыбына саба? жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

білімділік: о?ушыларды логарифмдік те?сіздікті? аны?тамасымен     таныстыру; логарифмдік те?сіздікті шешу да?дысын ?алыптастыру.

дамытушылы?: о?ушыларды? шы?армашылы? ?абілетін, логикалы? ойлау ?абілетін, белсенділігін арттыру, шапша?ды?ын дамыту, ?з бетімен ж?мыс істеп, талаптануын арттыру.

т?рбиелік: білім алу?а, е?бек етуге, жауапкершілікке, бірін-бірі сыйлау?а, уа?ытты тиымды пайдалану?а, ізденімпазды??а т?рбиелеу, болаша??а к?з?арасын ?алыптастыру.

Саба?ты? типы: жа?а білімді игеру.

Саба?ты? ?дісі: с?ра?-жауап, топпен ж?мыс, ізденіс, ой ?оз?ау, есеп   шы?ару.

Саба?ты? к?рнекілігі: интерактивті та?та, тест тапсырмалары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Логарифмдік те?сіздіктерді шешу та?ырыбына саба? жоспары»

Сабақтың мақсаты:

білімділік: оқушыларды логарифмдік теңсіздіктің анықтамасымен таныстыру; логарифмдік теңсіздікті шешу дағдысын қалыптастыру.

дамытушылық: оқушылардың шығармашылық қабілетін, логикалық ойлау қабілетін, белсенділігін арттыру, шапшаңдығын дамыту, өз бетімен жұмыс істеп, талаптануын арттыру.

тәрбиелік: білім алуға, еңбек етуге, жауапкершілікке, бірін-бірі сыйлауға, уақытты тиымды пайдалануға, ізденімпаздыққа тәрбиелеу, болашаққа көзқарасын қалыптастыру.

Сабақтың типы: жаңа білімді игеру.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, топпен жұмыс, ізденіс, ой қозғау, есеп шығару.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, тест тапсырмалары

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру.

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Психологиялық атмосфераны қалыптастыру.

Бір-біріне жақсы тілектер айту.

ІІ. Негізгі бөлім.

Сабақтың кезеңдері:

  • білу

  • қолдану

  • түсіну

  • талдау

  • бағалау

  • пысықтау

Ойлану - ең қиын жұмыс, сондықтан да барлық адамдар бұл іске жұмыла алмайды.

Генри Форд.

1-кезең. Білу.

1-топ. Логарифм және оның қасиеттері.

2-топ. Логарифмдік функцияның қасиеттері.

3-топ. Логарифмдік теңдеуді шешу жолдары.

4-топ. Теңсіздіктерді шешу тәсілдері.

Үй тапсырмасын тексеру.

2-кезең. Қолдану.

Есептей білсең, есің түгелденер.

«Сәйкестендіру» ойыны.

  1. Есепте: (-∞; + ∞)

  2. у= - функциясының мәндер жиыны? (-2; + ∞)

  3. Есепте: (2; + ∞)

  4. у=( – 2 функциясының мәндер жиыны? 15

  5. у= функциясының анықталу облысы? 3



3-кезең. Түсіну.

Іздесең – табасың, талаптансаң- жетесін, зейін салсаң- ұғасын.



Тақырып: Логарифмдік теңсіздіктер.

Анықтама. (a 0, a ≠1, f (x) 0, g(x)0) түрінде берілген немесе осы түрге келетін теңсіздікті логарифмдік теңсіздік деп атайды.



Логарифмдік теңсіздіктерді шешуді логарифмнің негізіне байланысты келесі екі жағдайдың бірі үшін қарастырамыз:

  1. a1 болғанда теңсіздігіне мәндес



теңсіздіктер жүйесін шешеміз.

  1. 0 теңсіздігіне мәндес

теңсіздіктер жүйесі шешіледі.



4-кезең. Талдау.

«Естігенді ұмытамын, көргенді есте сақтаймын, ал өз ақыл-ойыммен істеген ісімді түсінемін.» Конфуций

Оқулықпен жұмыс. № 291 (1,2), № 292 (1,4)

Әр топтың бір мүшесі есептің шешілу жолдарын түсіндіріп, талдайды.

Сергіту сәті.

ҰБТ есептеріне байланысты логикалық есептер шығарту

5-кезең. Пысықтау.

Тестпен жұмыс.

6- кезең. Бағалау.

Орындаған тапсырмалар негізінде шешім қабылдау.

ІІІ. Қорытынды.

  1. Бағалау.

  2. Үйге тапсырма: № 291 (3,4), № 292 (2,3)











«Сәйкестендіру» ойыны.

  1. Есепте: (-∞; + ∞)

  2. у= - функциясының мәндер жиыны? (-2; + ∞)

  3. Есепте: (2; + ∞)

  4. у=( – 2 функциясының мәндер жиыны? 15

  5. у= функциясының анықталу облысы? 3







«Сәйкестендіру» ойыны.

  1. Есепте: (-∞; + ∞)

  2. у= - функциясының мәндер жиыны? (-2; + ∞)

  3. Есепте: (2; + ∞)

  4. у=( – 2 функциясының мәндер жиыны? 15

  5. у= функциясының анықталу облысы? 3







«Сәйкестендіру» ойыны.

  1. Есепте: (-∞; + ∞)

  2. у= - функциясының мәндер жиыны? (-2; + ∞)

  3. Есепте: (2; + ∞)

  4. у=( – 2 функциясының мәндер жиыны? 15

  5. у= функциясының анықталу облысы? 3





«Сәйкестендіру» ойыны.

  1. Есепте: (-∞; + ∞)

  2. у= - функциясының мәндер жиыны? (-2; + ∞)

  3. Есепте: (2; + ∞)

  4. у=( – 2 функциясының мәндер жиыны? 15

  5. у= функциясының анықталу облысы? 3






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
Логарифмдік те?сіздіктерді шешу та?ырыбына саба? жоспары

Автор: Кырыкбаева Асем Серикжановна

Дата: 29.02.2016

Номер свидетельства: 300448


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
1160 руб.
1940 руб.
1440 руб.
2400 руб.
1500 руб.
2500 руб.
1120 руб.
1870 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства