Просмотр содержимого документа
«64‧48 Көбейту және бөлу 3072:64»
Математика пәнінен ашық сабақ
64‧48 Көбейту және бөлу 3072:64
4 «Ғ» Сыныбы
2018 жыл
Сабақтың тақырыбы: 64*48 Көбейту және бөлу 3072/64 Сабақтың мақсаты: Білу: Көбейту мен бөлуді еске түсіру.Жүздіктерді,мыңдықтарды ажырата білу. Түсіну: Жүздіктер менмыңдықтарды ажырата білу.Көбейту бөлу арқылы дәлелдеу. Қолдану: Көбейту кестесін жаттап алады.Көбейту кесте арқылы бөлуді үйренеді.Қалдықпен бөлуді үйренеді Талдау: Екі таңбалы сандарды бір- біріне көбейтіп жүздіктермен мыңдықтарды ажыратады.Ондықтар мен мыңдықтарды бөлуді үйренеді Жинақтау: Көбейту және бөлу арқылы қалдық пен бөлу және өрнектердің мәндерін табады толымсыз көбейтіндінің мәнін және толымсыз бөлінгіштердің мәнін анықтай алады Бағалау: Ондықтар мен жүздіктерді,мыңдықтарды бір-бірінен ажыратады.
Оқыту әдісі: «АКТ» «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқытуды басқару және көшбасшылық». Ресурстары: Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар,жұптық тапсырмалар,ойын тапсырмасы,кері байланыс,стикер. Сабақтың түрі: Ашық сабақ
Ұйымдастыру кезеңіӨткенге шолуБілуТүсінуҚолдануТалдауЖинақтауҚортынды
Ұйымдастыру кезеңі
Топқа бөлу:
2-топ
1-топ
Ондықтар
Бірліктер
3-топ
4-топ Мыңдықтар
Жүздіктер
Психологиялық даярлық
Өткенге шолуЕсіңе сақта Екі таңбалы санға «баған» түрінде жазып көбейткенде бірінші толымсыз көбейтіндінің мәнін бірлік разрядының астынан бастап оңынан солға қарай жазады. Екінші толымсыз көбейтіндінің мәнін ондық разрядының астынан бастап оңнан солға қарай жазады.Толымсыз көбейтінділердің мәндерін қосады
№5 Есептің шартын құр:1км=1000м4сағ- 280км2сағ- 138км 300м3 сағ-71км 700м4сағ- ? км жол жүрдішешуі:138км300м=138300м71км700м=71700м138300+71700=210000м280км=280000м280000-210000=70000м70000м=70кмЖ:Автобус 4-ші сағ70 км жол жүрген
Сергіту сәті:Оң қолыңды көтеріп,Үшбұрыш сыз ауада.Сол қол қарап тұрмасын,Шеңбер сызып зырласын
Топтық жұмыс 7 тапсырма1-топ: а) 9000-ды 18 есе кемітіп,шыққан нәтижені 9 есе арттыру; 2-топ: ә) 86 мен 82-нің көбейтіндісін 1025-ке кеміту; 3-топ: б) 3025 және 986 сандарының қосындысын 7 есе кеміту; 4-топ: в) 1800 бен 30 сандарының көбейтіндісін 27 есе кеміту.
Жауаптары: a) (9000:18)‧9=500‧9=4500ә) (86‧82)-1025=7052-1025=6027б) (3025+986):7=4011:7=573в) (1800‧30):27=54000:27=2000
«Кім жылдам?» 8 тапсырма Үшбұрыштың қабырғалары хсм, 5см және 3см,ал периметірі 12см.Теңдеу құрып,үшбұрыштың белгісіз қабырғасын тап .
Дұрыс жауабы: x+5+3=12 x+8=12 3см x=12-8 4cм x=4 4+5+3=12 5см
Ойлан тап Екі ұшы жалғанып,тұйықталған жіпті тор көз дәптердің таза парағына қойып,әр түрлі пішіндегі фигуралар,мәселен,үшбұрыш,тік төртбұрыш,шаршы және дөнгелек жаса.Тор көздерді санау арқылы осы фигуралардың әрқайсысының аудандарын тауып,оларды салыстыр.Не байқадың?Ең үлкен ауданды қамту үшін жіпке қандай пішін беру керек екен?
Қорытынды:Әр топ басшылары бүгінгі сабақ бойынша қорытынды шығарады, бағалау парақшаларын толтырады.Үй жұмысы №9 есеп 15 бет