kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Рационал сандардың түсінігі туралы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Абай атамыз айтқандай «Ұстазсыз шәкірт – тұл, шәкіртсіз ұстаз – тұл »деп адам баласының кісі болып қалыптасуы көбінесе ұстазға байланысты деп ерекше атап өткен.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Рационал сандардың түсінігі туралы»

Пән мұғалімі:


Пән: математика, 6-сынып

Күні:



Тақырыбы:

Рационал сандарды салыстыру

Мақсаты:

Оқушыларға рационал сандарды салыстыруды, координаталық түзуде кескіндеуді меңгерту

Күтілетін нәтиже

А) рационал сандарды салыстыру анықтамасын біледі

В) рационал сандарды салыстыруға берілген есептерді шығара алады.

С) рационал сандарды салыстыруға берілген жоғары деңгейлі есептерді шығара алады.

Керекті жабдықтар

Оқулық, стикерлер,деңгейлік тапсырмалар, бағалау критерийлері, бағалау парақтары. Интерактивті тақта,сызғыш,қарандаш

Әдіс-тәсілдері:

Жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс, "Ойлан-жұптас -бөліс"



Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

2мин











3мин


Оқушылармен амандасу. Психологиялық дайындық.

-Сыныпты түгендеу. кезекшілік қызметін қадағалау

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Сандар техникасы бойынша 4 топқа бөлемін.

(жұп оң сандар: 2,4,6,8,10,12

Жұп теріс сандар: -2,-4,-6,-8,-10,-12

Тақ оң сандар: 1,3,5,7,9,11

Тақ теріс сандар: -1,-3,-5,-7,-9,-11)

Білу Үй тапсырмасын тексеру №353,356 8ұпай

№353

1)

2)

3)

4)

5)

6)

№356

1) 2)

Мұғаліммен сәлемдесу. Шаттық шеңберін жасап, оқушылар бір-біріне тілек айтады. топқа бөлінеді






Үй тапсырмасын интерактивті тақта арқылы тексеру(жұптық тексереді.)

Топ басшысы бағалау парағына оқушыларды бағалап отырады.



Тұсаукесер

4мин















2мин

"Миға шабуыл" "конверттегі сұрақ"

1 Топ: 1. Оң сандар дегеніміз не? Тұрмыста қолданылуы? 2.Натурал сандар жиынына қандай сандар жатады?

2-топ 1. Теріс сандар деп қандай сандарды айтамыз? Олар қай кезде қолданылады? 2. Қарама-қарсы сандар деп қандай сандарды айтамыз ?

3-топ 1. Оң санға да, теріс санға да жатпайтын сан бар ма? 2.Қандай сандар рацинал сандар жиынын құрайды? 3. Координаталық түзу бойында берілген санға неше нүкте сәйкес келеді

4-топ. 1.Санның модулі дегеніміз не? Координаталық түзу ұғымына анықтама? . Рационал сандар жиынына қандай сандар кіреді?

Қызығушылықты ояту:

Координаталық түзуде мына нүктелерді орналастырсаңыздар, бүгінгі тақырыпты хабарлай аласыздар:

У(7), Ы(5,2), С(-8),А(-7,2), Ы(-4),С(0),Л(-6),Т(2,5),Р(6) Жауабы: салыстыру

Формативті бағалау айтылады: "Жарайсыздар!"


Әр топқа беріледі.Сұрақтарға кезекпен жауап береді.











Әр топ бірігіп, тапсырманы уақытқа тез орындайды, бүгінгі тақырыпты хабарлайды.



Негізгі бөлім

7мин



























3 мин





14мин


Түсіну. "Ойлан-жұптас-бөліс" әдісі бойынша

Енді осы координаталық түзуды пайдаланып, әр топқа жаңа тақырыпты меңгеру мақсатында мынадай тапсырмалар беріледі.

1 топ

ІІ топ

ІІІ топ

ІV топ

Оң сан мен оң санды салыстыру


5 пен 7

1,5 пен 2,6

мен

мен


Теріс сан мен теріс санды салыстыру


-2 мен -5

-1,5 пен -3

мен

мен


Оң сан мен теріс санды салыстыру


-5 пен 10


2,5 пен -9

-4 пен 2


-8 бен 2

0 санын оң және теріс санмен салыстыру


0 мен -5

-7 мен 0

0 мен 9

6 мен 0


Осының барлығы координаталық түзуде орындалуы қажет!

Осы мысалдар негізінде әр топ өзінің салыстыру ережесін қорытып алып, оның дұрыстығын мұғалім тексереді.

Мұғалім интерактивті тақтадан қорытындылап кетеді.

Сергіту сәті. Мимика. Әр топтан бір оқушыдан шығып, Мимикамен қағазда көрсетіліп тұрған нәрсені түсіндіру, көрсету қажет. Отырған топтар жауабын табады. Қағазда көрсетілген суреттер: көбелек, тышқан, жаңбыр, таңба.



Қолдану. Кітаппен жұмыс деңгейлік тапсырма орындау

А тобы:

366- ауызша

1) 8,7 2) -4,1 3) 4) -11 5) -18

6)-2

№367-

Өсу реті: -8

Кему реті: 3,5

№368-2ұ

-2 -1,5 -2,5

№370-6ұ

1) 2) 3)

4) 5) 6)

Талдау.

В тобы

№374 -3ұ

1) 3) 4) d b

№ 375- 3ұ

1) (-3) 2) (-) 3) (-0,99)

4) (-) 5) (-)

№377-3ұ

1) -7348 2) -4615 3) (-)

4) -29,31 5) -58,40 6)

379-3ұ

1) 1,3 х=2

2) -1,6 х=-1

3) -8,5 х=-8

4) -0,7 х=0

С тобы №387-4ұ

1) (-5) онда

2) (-7) онда

3) (-2) онда

Жинақтау.

Ү. «Логикалық тапсырма»

Меруерт, Қайрат,Елдос және Жаннұрдың туған күндері: 15 мамыр, 7 мамыр, 20 тамыз және 15 қыркүйек. Меруерт пен Елдос әр түрлі айларда, бірақ оның бір күнінде туған. Меруерт пен Жаннұрдың туған күндері сәйкес емес, бірақ бір айда туған. Кімнің туған күні қай айда, қай күні?

Жауабы:

Меруерт пен Жаннұр бір айда туылғандықтан ол ай мамыр болады.Ал енді Меруертпен Елдос бір күнде туғандықтан Меруерттің туған күні 15 мамыр. Жаннұрдың туған күні 7 мамыр. Елдостың туған күні 15 қыркүйек. Қайраттың туған күні 20 тамыз.

Бағалау. Сандарды салыстыруды өмірмен байланыстырып маңыздылығын пайымда?



Жаңа тақырыпты бірігіп меңгереді. Топтан бір оқушы шығып қорғайды.



Бағдаршам арқылы бір-бірін бағалайды












Достық қарым-қатынас орнайды.








Ортаға әр топтан бір-бірден 4 оқушы шығып көрсетеді.




Жеке тапсырманы орындайды


Оқушылар есептерді топта талықылап содан кейін тақтаға жазатын болады (Әр топтан орындығына стикер жапсырылған оқушы есепті тақтада шығарады
































Жұппен тестті орындайды.








































Оқушылар ойын еркін жеткізеді.

Қорытынды

5мин

Бағалау критерийі бойынша өзін -өзі бағалау. Мұғалім қорытынды бағаны айтады

Рефлексия

1-топ. бағалау ағашы

2-топ. ББҮ кестесі

3-топ. Бағдаршам әдісі

4-топ екі жұлдыз, бір ұсыныс

Үйге тапсырмасын беру №365,369,372



Топтағы оқушылар бірін-бірі бағалау критерийлері бойынша бағалайды

Үй тапсырмасын күнделікке жазады.










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Прочее

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Рационал сандардың түсінігі туралы

Автор: Исмайлова Акмарал

Дата: 24.10.2016

Номер свидетельства: 351782
