Тақырыбы | Бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі. | 12.10.15ж | 9-сынып |
Мақсаты | Бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесіне мағлұлматтар алу. Тақырыпты меңгеру және білімдерін бекіту, оны практикада тапсырмаларды орындауда пайдалану |
Күтілетін нәтиже | Бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесіне мағлұлматтар алады. Тақырыпты меңгеру және білімдерін бекітеді, оны практикада тапсырмаларды орындауда пайдаланады |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Миға шабуыл, Жұптық әңгіме |
Қолданылатын ресурстар | тақта,жетондар, оқулық |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білу | Миға шабуыл арқылы Сұрақтар қояды -теңдеулер жүйесін шығару тәсілдері ? -екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесі дегеніміз не? -бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу дегеніміз не? | Сұрақтар қояды, тыңдайды, бақылайды, бағыттайды, толықтырады | Сұраққа жауап береді |
Түсіну | Оқулықпен жұмыс Жаңа тақырыпты оқу | Тапсырма береді, тыңдайды, бақылайды | Жаңа тақырыпты оқиды |
Қолдану | «Жұптық әңгіме» әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгерту /10 мин/ | Тапсырма береді, бақылайды, бағыттайды, тыңдайды | Тапсырманы орындайды, «жұптық әңгіме» арқылы тақырыпты меңгереді |
Талдау | Оқулықпен жұмыс.Жаңа тақырып бойынша есептер шығару | Оқулықтан есептер береді, бақылайды, тексереді | Оқулықтан берілген есептерді шығарады |
Жинақтау | Жаңа тақырып бойынша сұрақ жауап | Сұрақ қояды, тыңдайды, бақылайды, толықтырады | Сұраққа жауап береді, бір бірін толықтырады |
Бағалау | Жетон арқылы бағалау | Жетондарды тарату | |
үйге тапсырма | |
Тақырыбы | Векторлардың скалярлық көбейтіндісі. Есептер шығару | 13.10.15ж | 9-сынып |
Мақсаты | Оқушылар тақырып жайлы түсінік алу, Есептерді тақырыптар бойынша шешу арқылы түсінік алу, Тілін, сөздік қорларын дамыту |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар тақырып жайлы түсінік алады, Есептерді тақырыптар бойынша шешеді.Тілін, сөздік қорларын дамытады |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Кім жылдам, Кім алғыр, Жигсо, «Әлемді шарлау” әдістері |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білу | «Кім жылдам» арқылы үй тапсырмасын қайталаға сыныптқа сұрақтар беру -екі вектордың скаляр көбейтіндісі дегеніміз не? -Формуласы қандай? -скалярлық квадраты дегеніміз не? -екі вектордың перпендикулярлық шарты дегеніміз не? | Сұрақтар қояды, бақылайды, бағыттайды, толықтырады | Сұраққа жауап береді |
Түсіну | Формуланы жалғастырыңыз... 1. 2. -
| Тапсырма береді, бақылайды, толықтырады | Тапсырманы орындайды, формуланы жалғастырады |
Қолдану | Оқулықпен жұмыс. Формулаларды пайдаланып есептер шығару №45, №46, № 47,№48 | Оқулықтан есептер беру, бақылау, бағыттау | Оқулықтан есептер шығарады |
Талдау | Шығарылған есептерін тақтада талдайды | Бақылайды, бағыттайды, тексереді | Есептерді талдайды. |
Жинақтау | Шағын тест | Тест парақтарын таратады | Тестті орындайды |
Бағалау | Жетондар арқылы бағалау | Жетондар тарату | |
Үй тапсырмасы | |
Тақырыбы | Бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі. Есептер шығару | 15.10.15ж | 9-сынып |
Мақсаты | Бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесіне мағлұлматтар алу. Тақырыпты меңгеру және білімдерін бекіту, оны практикада тапсырмаларды орындауда пайдалану |
Күтілетін нәтиже | Бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесіне мағлұлматтар алады. Тақырыпты меңгеру және білімдерін бекітеді, оны практикада тапсырмаларды орындауда пайдаланады |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Миға шабуыл, Жұптық әңгіме |
Қолданылатын ресурстар | тақта,жетондар, оқулық |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білу | Миға шабуыл арқылы Сұрақтар қояды -теңдеулер жүйесін шығару тәсілдері ? -екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесі дегеніміз не? -бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу дегеніміз не? | Сұрақтар қояды, тыңдайды, бақылайды, бағыттайды, толықтырады | Сұраққа жауап береді |
Түсіну | Оқулықпен жұмыс Жаңа тақырыпты оқу | Тапсырма береді, тыңдайды, бақылайды | Жаңа тақырыпты оқиды |
Қолдану | «Жұптық әңгіме» әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгерту /10 мин/ | Тапсырма береді, бақылайды, бағыттайды, тыңдайды | Тапсырманы орындайды, «жұптық әңгіме» арқылы тақырыпты меңгереді |
Талдау | Оқулықпен жұмыс.Жаңа тақырып бойынша есептер шығару | Оқулықтан есептер береді, бақылайды, тексереді | Оқулықтан берілген есептерді шығарады |
Жинақтау | Жаңа тақырып бойынша сұрақ жауап | Сұрақ қояды, тыңдайды, бақылайды, толықтырады | Сұраққа жауап береді, бір бірін толықтырады |
Бағалау | Жетон арқылы бағалау | Жетондарды тарату | |
үйге тапсырма | |
Тақырыбы | Векторлардың скалярлық көбейтіндісі. Есептер шығару | 16.10.15ж | 9-сынып |
Мақсаты | Оқушылар тақырып жайлы түсінік алу, Есептерді тақырыптар бойынша шешу арқылы түсінік алу, Тілін, сөздік қорларын дамыту |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар тақырып жайлы түсінік алады, Есептерді тақырыптар бойынша шешеді.Тілін, сөздік қорларын дамытады |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Кім жылдам, Кім алғыр, Жигсо, «Әлемді шарлау” әдістері |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білу | «Кім жылдам» арқылы үй тапсырмасын қайталаға сыныптқа сұрақтар беру -екі вектордың скаляр көбейтіндісі дегеніміз не? -Формуласы қандай? -скалярлық квадраты дегеніміз не? -екі вектордың перпендикулярлық шарты дегеніміз не? | Сұрақтар қояды, бақылайды, бағыттайды, толықтырады | Сұраққа жауап береді |
Түсіну | Формуланы жалғастырыңыз... 1. 2. -
| Тапсырма береді, бақылайды, толықтырады | Тапсырманы орындайды, формуланы жалғастырады |
Қолдану | Оқулықпен жұмыс. Формулаларды пайдаланып есептер шығару №45, №46, № 47,№48 | Оқулықтан есептер беру, бақылау, бағыттау | Оқулықтан есептер шығарады |
Талдау | Шығарылған есептерін тақтада талдайды | Бақылайды, бағыттайды, тексереді | Есептерді талдайды. |
Жинақтау | Шағын тест | Тест парақтарын таратады | Тестті орындайды |
Бағалау | Жетондар арқылы бағалау | Жетондар тарату | |
Үй тапсырмасы | |