kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Додавання і віднімання мішаних чисел

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок позволит добиться следующих целей: систематизація знань за темами: «Звичайні дроби», «Порівняння звичайних дробів», «Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками» и др.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Додавання і віднімання мішаних чисел»

«Подорож у Царство чисел»

Тема: «Додавання і віднімання мішаних чисел»

Клас: 5

Підручник : О.С.Істер

Цілі уроку

- Освітні: систематизація знань за темами: «Звичайні дроби», «Порівняння звичайних дробів », «Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками»; повторення, закріплення і узагальнення вивченого матеріалу; контроль за засвоєнням знань і відповідних навчальних умінь.

- Розвиваючі: розвиток математичного кругозору учнів;
розвиток розумової діяльності, пам'яті, уваги, мислення і мовлення;
підвищення інтересу до предмету.


- Виховні: виховання відповідальності, самостійності, вміння працювати в колективі, у групах; формувати культуру мовлення, активність уміння спілкуватися; почуття відповідальності за якість і результат виконуваної роботи.

Форма уроку: урок-подорож.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань і навичок.

Організаційні форми спілкування: фронтальна, індивідуальна, групова

Обладнання: картки для роботи в групах (із завданням), гуртки трьох кольорів (зелений, жовтий, червоний).

Структура уроку

1. Організаційний момент


2. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу:
- усна робота;
- графічний диктант.


3. Основна частина. Подорож:

- виконання завдань;
- стародавній сувій;
-рішення завдань.


4.Фізкультхвилинка


5.Робота з картками


6.Підведення підсумків


7.Рефлексія


8.Домашнє завдання

Хід уроку

1.Організаційний момент

Продзвенів зараз дзвінок

Починається урок.

Подивіться, всі в порядку:

Книжка, ручки та зошити.


Доброго дня! Сьогодні я пропоную вам на цьому уроці здійснити подорож у Царство чисел.
А як буде називатися наше Царство, нам допоможе в цьому ребус, який ви повинні будете розгадати.



Молодці, наше Царство називається «Мішані числа».
Хлопці, а які дії ви вже вмієте виконувати з нашими числами? ( Додавання і віднімання)
Отже, наша подорож буде проходити по темі «Додавання і віднімання мішаних чисел».
А епіграфом нашої подорожі будуть слова Б. Паскаля

«Предмет математики настільки серйозний,

що не потрібно упускати можливості робити

його трохи захопливим і цікавим»



Ви не проти?! Як настрій? Тоді вперед!


2. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу.

Однак прямо зараз відправитися в подорож ми не можемо. Будь-яка подорож вимагає підготовки, потрібно зібрати багаж.

Що для нас буде багажем? (Необхідні знання.)

І під час цієї подорожі ми повинні повторити необхідні правила та закріпити вміння додавати і віднімати мішані числа.

Отже, ми вирушаємо в Царство чисел.

(Діти задають один одному питання і самі на них відповідають).


-Які бувають дробу? (правильні, неправильні)
-Що означає риса дробу?
-Як називається число, що стоїть над дробової рисою?
-Як називається число, що стоїть під дробової рисою?
-Що показує знаменник дробу, чисельник?
-Що таке мішані числа?
-Як знайти цілу і дробову частини неправильного дробу?
-Як записати мішане число у вигляді неправильного дробу?
-Як складають і віднімають мішані числа?


А чи знаєте ви, що назва «чисельник» і «знаменник» ввів у вживання грецький учений – математик, чернець Максим Плануд. Довгий час дробу вважалися найважчим розділом математики. У німців навіть склалася приказка «попасти в дроби», що означає потрапити в скрутне становище. І сьогодні ми на уроці доведемо, що дроби не зможуть нас поставити в скрутне становище.


Отже, багаж зібраний, тепер треба скласти маршрут подорожі.
-Відкриваємо зошит і записуємо число, класна робота.
Маршрут нам допоможе скласти графічний диктант, який ми виконаємо.
-Виконуємо графічну роботу.
-Чи правильне твердження? «Так» Λ, «Ні» -

1) - правильна дріб
2)

3)


4)

5)

6)
7) - правильна дріб
8) - змішане число

Щоб не збитися з шляху, перевіримо наш маршрут. (Помінялися зошитами перевірили маршрут сусіда, невірне підкреслити олівцем).
Λ_ΛΛ_Λ_Λ
(Учні за допомогою кольорових гуртків показують своє рішення).


Зелену картку піднімають ті учні, які правильно визначили весь маршрут нашої подорожі без помилок,
жовту – визначили точний маршрут і допустили 1-3 помилки,
червону - це учні, які могли збитися з шляху і допустили 4 і більше помилок.


Отриманий малюнок – це маршрут нашої подорожі. Вершини на малюнку – це вершини, які нам потрібно сьогодні підкорити. Треба підкорити всі вершини, а скільки їх у нас? (5)
Але з однією з них ми вже впоралися, виконали графічний диктант, визначивши маршрут нашої подорожі. І нам залишилося ще 4 вершини.


3. Основна частина. Подорож: виконання завдань

Продовжуючи подорож, рухаємося до наступної вершини «Стародавній сувій»



У старому занедбаному замку ми виявили обгорілий Стародавній сувій. Вивчаючи його, ми не відразу розібралися, як потрібно його розшифрувати. А як ви думаєте, що нам необхідно зробити в цьому завданні? (Поставити «+» або «- »). Утруднення викликано тим, що одна з рівностей невірно. Давайте допоможемо розшифрувати цей сувій:
Учні записують у зошит і розставляють знаки. Далі виходять до дошки, розставляють учні по черзі знаки і коментують, використовуючи правила додавання і віднімання мішаних чисел.
Відмінно, рухаємося до наступної вершини «розв'язування задач»
Переходимо до вирішення завдань. (До дошки виходять два учні, а решта оформляють і вирішують в зошитах)

Рішення завдань
№ 1068, № 1070


4. Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Правильна дріб – руки підняти вгору і плескати.

Неправильна дріб – присісти, встати.

Змішане число – нагнутися, розігнутися.

5.Робота з картками

Відмінно, рухаємося далі і вище, залишилося зовсім небагато. І наступна вершина у нас складається з роботи в групах.
Учнів розбивають на групи і роздають по три картки. У кожній картці вирішуючи приклади, кожним відповідей відповідають літери, в підсумку виходить і складається слово. Поєднавши всі слова разом, ми повинні отримати прислів'я, яка розкриває сенс нашого уроку.


Картки для групової роботи

Картка 1

11

н

м

з

и

а

о

я



1) 2) 3) 4)

5) 6)

Картка 2

20

11

т

я

с

и

б

с

р

а

о

ю


1) 2) 3)

4) 5) 6)

7) 8) 9)

10)

Картка 3

11

я

е

л

п

р

а

о

к


1) 2) 3)

4) 5) 6)

7)


«Знання збираються по краплині»



6.Підведення підсумків

Можна дати завдання – розкрити зміст цього прислів'я, учні висловлюють свою думку.

А які прислів'я, близькі за змістом ви ще знаєте?

Вчитися ніколи не пізно.

Грамоті учиться – завжди згодиться.

Є терпіння-буде й уміння.



7.Рефлексія

Наша подорож поступово підходить до завершення.

-Що вам сподобалося найбільше?
-Що здалося важким?


(Можна поставити на полях у зошитах «!» знак, якщо ви легко впоралися з усіма завданнями і приклади вирішили без ускладнень, а «?» знак, якщо були десь труднощі, питання, сумніви.)

Урок на сьогодні завершено
Але кожен повинен знати:
Пізнання, наполегливість, праця
До успіху в житті приведуть!

8.Домашнє завдання

І ми з вами підійшли до останньої вершини «Домашнє завдання» нашої подорожі в Царство «Змішаних чисел».

Воно буде творчим, тобто ви повинні будете пройти через цю вершину самостійно вдома.

1) скласти задачу з використанням правильних і неправильних дробів з однаковими знаменниками

2) казку про дроби або придумати ребус

3) розповідь «Для чого мені потрібні мішані числа?»






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Додавання і віднімання мішаних чисел

Автор: Кодак Юлия Викторовна

Дата: 31.07.2016

Номер свидетельства: 338345


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
1500 руб.
2500 руб.
1580 руб.
2640 руб.
1360 руб.
2260 руб.
1190 руб.
1980 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства