?з бойларында?ы жа?сы ?асиеттерін, есімдерінін бас ?ріптеріне байланысты айтады: ?адылкерей- ?айырымды, Айназ- а?ылды, Серікбол- салма?ты, сурет бойынша топ?а б?лінеді. Тор?ай мен ?азды? суретін ??райды.
?ызы?ушылы?ты ояту:
46 - да –?шеу, 40 – та – екеу, 6 – да – біреу, 4 – те жо?. (ы- дыбысы)
Айдосты? ту?ан к?ні т?рт жылда бір-а? рет тойланады.
Просмотр содержимого документа
«Екі та?балы сан?а к?бейту мен б?луді ?айталау»
Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы санға көбейту мен бөлуді қайталау.
Сабақтың мақсаты:
1.Екі таңбалы санға көбейту мен бөлудің тиімді тәсілі туралы білімдерін тиянақтайды.
2.Ауызша және жазбаша есептеу дағдылары дамиды.
3.Оқушылар өз ойын толық, дұрыс жеткізе біледі, тапқырлық, жылдамдық, ептілік, қабілеттері артады.
Достық қарым-қатынас, ұжымдық іс-әрекеті қалыптасады.
Көрнекілігі: Интерактивті тақта, бағалау парағы, қима гүлдер.
Сабақтың барысы:
Психологиялық ахуал туғызу.
Өз бойларындағы жақсы қасиеттерін, есімдерінін бас әріптеріне байланысты айтады: Қадылкерей- қайырымды, Айназ- ақылды, Серікбол- салмақты, сурет бойынша топқа бөлінеді. Торғай мен қаздың суретін құрайды.
Қызығушылықты ояту:
46 - да –үшеу, 40 – та – екеу, 6 – да – біреу, 4 – те жоқ. (ы- дыбысы)
Айдостың туған күні төрт жылда бір-ақ рет тойланады.
Ол қай айдың, қай күні туылған?
Үй тапсырмасын тексеру:
Слайдтан қарап, оқушылар бір-бірін тексеріп, бағалау парағына бағалайды.
№ 1, № 2, ауызша түсіндіреді
№ 3, № 4 жазуларды жалғастыр. II топқа бөліп беру.
№ 5 Мәселе есепті шешіп, әр топтан бір оқушы шығып, талдап береді.