kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Иррационал те?деулер ж?не оларды? ж?йелері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білімділік: жа?а та?ырыпты толы? ме?гертіп, зерттеу барысында иррационал те?деулерді шешуді? ?р т?рлі шешу т?сілдерін к?рсету ар?ылы білім, білік да?дыларын ?алыптастыру.

 Дамытушылы?: топпен ж?мыс істей білуге да?дылануы, жауапкершілік сезімін ж?не ?з-?зіне сенімін бекіте т?су, ?зіндік ойлау белсенділігі мен танымды? ?ызы?ушылы?ын дамыту, білім да?дыларын жина?тау, анализ ж?не ?орытынды жасай білу де?гейін дамыту 

Т?рбиелік: ?зара сыйласты??а, бірін бірі ты?дай білуге т?рбиелеу, орындалатын ж?мыстар ар?ылы е?бекс?йгіштікке т?рбиелеу, ?жымды? ?арым ?атынас?а, саба? ?стіндегі белсенділіктерді арттыру?а ж?не ?зіне-?зі сын к?збен ?арай білуге да?дыландыру 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Иррационал те?деулер ж?не оларды? ж?йелері »



Б.Момышұлы атындағы Алматы Республикалық мектеп -интернаты

Математика пәні мұғалімі

Турдиева Гульжахан Рысалдиновна

Мерзімі

Сабақ №31

Пәні

Алгебра және анализ бастамалары

Сыныбы

11

Мұғалім

Турдиева Гульжахан Рысалдиновна

Тақырыбы:

Иррационал теңдеулер және олардың жүйелері

Мақсаты:

Білімділік: жаңа тақырыпты толық меңгертіп, зерттеу барысында иррационал теңдеулерді шешудің әр түрлі шешу тәсілдерін көрсету арқылы білім, білік дағдыларын қалыптастыру.

 Дамытушылық: топпен жұмыс істей білуге дағдылануы, жауапкершілік сезімін және өз-өзіне сенімін бекіте түсу, өзіндік ойлау белсенділігі мен танымдық қызығушылығын дамыту, білім дағдыларын жинақтау, анализ және қорытынды жасай білу деңгейін дамыту 

Тәрбиелік: өзара сыйластыққа, бірін бірі тыңдай білуге тәрбиелеу, орындалатын жұмыстар арқылы еңбексүйгіштікке тәрбиелеу, ұжымдық қарым қатынасқа, сабақ үстіндегі белсенділіктерді арттыруға және өзіне-өзі сын көзбен қарай білуге дағдыландыру 

Күтілетін нәтиже

Тақырыпты игере отырып, иррационал теңдеу және иррационал теңдеулер жүйесімен танысып, теңдеудің бөгде түбірі деген ұғымды біледі, иррационал теңдеуді , жүйелерін шешу әдістерін үйренеді


Өзектілігі

Теңдеу, теңдеудің түбірі, теңдеулер жүйесі, өрнектің мүмкін болатын мәндер жиыны,өрнектерді тепе-тең түрлендіру, мәндес теңдеулер, мәндес теңдеулер жүйесі, п-ші дәрежелі түбір және оның

қасиеттері.


Сабақ түрі

аралас

Уақыты


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Қажетті құрал-жабдықтар


3мин


Уйымдастыру. Сыныпты иррационал теңдеудің үш тәсілі жазылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлу

Топтарға бөлініп отырады. Топ басшысын тағайындап, топ ережесін құрады.

Стикерлер, флипчарт, түрлі-түсті маркерлер

2мин

Үй тапсырмасын интерактив тақтамен көрсетеді

Шығарған есептерінің дурыстығын тексереді және қателерін түзейді

Интерактив тақта

5мин

Интерактивті тақтаға тапсырмаларды көрсетеді

  • Ауызша есепте:

  1. Функцияның анықталу облысын тап:

а) у=


в)

г)

2) Теңдеуді шеш:

а) б)

в)

г)

3) Иррационал теңдеуді тап:

а) х +

б) х

в) у +

д

Сабақ мақсаты мен міндеттерін оқушылармен бірге қабылдайды


Ауызша есептеуге белсенді қатысып отырады.

Сабақ мақсаты мен міндеттерін анықтайды.

Иррационал теңдеу анықтамасын айтады.

Интерактивті тақта

20мин

Жаңа тақырыпқа нұсқа береді .

Иррационал теңдеулердің шешу тәсілдерімен таныстырады

Тақтаға мұғаліммен бірге шығарылатын есептер:

  1. 3 += х

  2. = 3

  3. + =

Топтарға иррационал теңдеулердің шешу әдістеріне есептер береді




I топ - екі жақ бөлігін бірдей дәрежеге шығару; 

II топ-жаңа айнымалы енгізу әдісі; 


III топ- иррационал теңдеулер жүйесін шешу:


Иррационал теңдеулерді шешу тәсілдерінің анализі 

Оқулық және интернет ресурстары көмегімен берілген тапсырманы орындайды. Флипчартты қорғайды

Компьютер және интернет, оқулық,

Флипчарт, түрлі- түсті маркерлер

7мин

Тақырыпқа байланысты жеке тапсырма беру







Әр оқушы берілген тапсырманы жеке отырып орындайды. Уақыт бітткеннен кейін бірыңғай есептері бар оқушылар есептерін бірге тексеріп, қателерін табады және дурыстайды



1-нұсқа

  1. жауабы: ;

Жауабы::

2-нұсқа


  1. жауабы: шешімі жоқ

Жауабы:


Дәптерлері, есептер жазылған кеспе қағаздар

3мин

Үйге берілетін тапсырмаларға нұскау береді

1. = жауабы: 5


2. жауабы:


3








Ұй тапсырмасын жазып алады.

Күнделік, жұмыс дәптері

2мин

Рефлексия

Сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазады

стикерлер

3мин

Сабақты корытындысын жасайды

Тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді





























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Иррационал те?деулер ж?не оларды? ж?йелері

Автор: Турдиева Гульжахан Рысалдиновна

Дата: 17.03.2015

Номер свидетельства: 187801


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
1860 руб.
2660 руб.
1450 руб.
2070 руб.
1360 руб.
1940 руб.
1580 руб.
2260 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства