kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект уроку в 3 класі з математики Ділення з остачею (ознайомлення)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета. Ознайомити учнів із новим видом ділення з остачею, закріплювати вивчені випадки множення та ділення, вміння складати та розв’язувати задачі; розвивати обчислювальні навички, уяву, спостережливість, креативне мислення, кмітливість; виховувати працелюбність, потребу до знань, інтерес до вивчення математики.

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект уроку в 3 класі з математики Ділення з остачею (ознайомлення)»

План-конспект уроку з математики у 3 класі з використанням ІКТ

Тема. Ділення з остачею (ознайомлення) 
Мета. Ознайомити учнів із новим видом ділення з остачею, закріплювати вивчені випадки множення та ділення, вміння складати та розв’язувати задачі; розвивати обчислювальні навички, уяву, спостережливість, креативне мислення, кмітливість; виховувати працелюбність, потребу до знань, інтерес до вивчення математики.
Обладнання: мультимедійний проектор, малюнок бджілки, ноутбук.
Тип уроку: комбінований.
Підручник:  Математика  для 3 класу М.В.Богданович: - Київ, Освіта, 2003.

Хід уроку
I. Організація учнів до уроку
Привітання.
- Як квіти тягнуться до весняних променів сонця, так і людина тягнеться до знань. 
- Тому девізом нашого уроку будуть такі слова:


-  Вона хоче знати багато цікавого, нового. Що ви  очікуєте від уроку? 
- Нас чекає велика праця. Справитися з нею допоможуть ваша уважність, працелюбність та знання. За нашою працею буде стежити маленька істота, яка є однією з найпрацелюбніших у всьому світі. Здогадались?  (Бджілка).
- Це комаха - символ мудрості, порядку, працьовитості. Сьогодні вона буде супроводжувати нас на уроці. Бджілки зберігають багато таємниць про себе. Людина до цих пір не змогла їх розгадати. А ми спробуємо заглянути в їхній загадковий світ. Але для цього потрібно виконати ряд завдань. У дорогу за бджілкою!  
II. Актуалізація опорних учнівських знань
- Їх дорога починається від вулика. На пасіці, звичайно, знаходяться багато вуликів.  Якщо заглянути в один із них, то можна побачити безлад. Але це не так. Кожна бджілка займається своєю справою. На нашій пасіці вулики незвичайні – із завданням.
1. Інтерактивна технологія «Мозкова атака»


- Що називається множенням?
- Як називаються числа при множенні?
- Як називаються числа при діленні?
- Як знайти дільник?
- Скільки потрібно паличок, щоб скласти 5 окремих шестикутників?
2. Складання прикладів


- Подивіться на вулики. Розв’яжіть головоломку за допомогою коду.
6:3=2
24:4=6
77:7=11
30:2=15
3. Робота з цікавими числами
  


- Що об’єднує числа кожного горизонтального рядка?
- Можемо дізнатися першу таємницю бджіл. Адже, невипадково, наші вулики опинилися саме таких кольорів: синій, жовтий, жовтогарячий та зелений. Саме ці кольори розрізняють бджоли. А ще вони бачать ультрафіолетові промені, яких не бачимо ми.
4. Цікава задача
- У бджілки стільки очей, скільки у тебе та ще стільки, та ще півстільки, як у тебе. (5) 
- Так, у бджоли 2 великі по боках голови і 3 маленькі на чолі між ними. Учені й досі не знають для чого їй ще 3 ока.
 5. Каліграфічна хвилинка
- Запишемо число, класна робота.
- Бджілку шанували у всі часи. Мед вважали їжею Богів. У Київській Русі відмічали свято бджілки. До речі це було у квітні.
- Каліграфічною хвилинкою і буде число, яке вам треба відгадати. 
- Воно двоцифрове, сума цифр дорівнює 3. Число десятків на 3 більше від одиниць. Яке це число? (30)
- Зашифруйте цю дату. (30 число четвертого місяця року; 30 число другого місяця весни)
- Отже, ми дізналися ще одну таємницю – відзначення свята бджілки в Київській Русі.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності 
Створення проблемної ситуації
- Бджоли дуже добре орієнтуються в часі. Для цього їм не потрібен ні годинник, ні сонце. Їм необхідні квіти.



- До трьох квіток прилетіли 6 бджіл. По скільки бджіл сяде на кожну квітку, щоб їх було порівну на кожній квітці? (По 2) 


- Чому? (Бо 6:3=2)
- А тепер послухайте таку задачу. 
- До трьох квіток прилетіли 7 бджілок і сіли порівну на кожну квітку. По скільки бджіл сіло на кожну квітку?
( Розглядаємо різні варіанти: 3, 2, 2)


Висновок: Вони не можуть сісти на квітки так, щоб їх було порівну на кожній квітці, бо 1 бджілка залишиться.


ІV. Повідомлення теми, мети, завдань та очікуваних результатів
- Виявляється, в математиці не всі числа можна ділити націло. Ділення такого виду називається ділення з остачею. Тому тема нашого уроку так і називається: «Ділення з остачею». Наше завдання - ознайомитися з таким видом ділення. І навчитися розв’язувати приклади такого виду.
V. Сприйняття та усвідомлення  учнями нового матеріалу
1. Пояснення вчителем
- Як же записати розв’язання задачі про бджілок?
- Такі приклади записують так:
7:3=2 (ост. 1)
Інформація вчителя: Головним завданням бджіл є не тільки збирання нектару і пилку, але і запилення рослин.
2.Первинне закріплення нового матеріалу



- У світі немає двох однакових людей, тварин, бджіл. Спробуйте порівняти приклади. Що ви помітили? (Одинакові дільники і частки).
- Яку остачу ми отримували при діленні на 3? (0, 1, 2)
- Який висновок можна зробити?
Висновок: Остача завжди менша за дільник.
VІ. Осмислення, узагальнення і систематизація знань 
1. Робота з підручником
- Недарма бджіл називають працьовитими. Попрацюємо і ми з підручником. Завдання 1013.
   13:3=4 (ост. 1)
   17:3=5 (ост.2)
   15:6=2 (ост.3) 
- Виконавши це завдання, бджілки нам відкриють ще одну таємницю. 
Інформація вчителя: Бджола може вилетіти з вулика майже на 8 кілометрів і безпомилково знайти дорогу назад. 
2. Фізкультхвилинка
Сонечко прокинулось, потягнулось,
В різні боки повернулось,
Потім весело всміхнулось.
Кругом себе повернулось.
Бджілки зранку  вилітають
І на квіточки сідають. 
Сядьте, діти, й ви за парти
Навчання – праця. Це не жарти.
3. Розв’язування задачі (усно)
- Зібравши нектар, бджілка поспішає у вулик. Там вона зливає його в стільники, які мають форму шестикутника.
- Скільки окремих шестикутників можна скласти з 25 однакових паличок? (4) 


- Як записати таке розв’язання?
25:6=4 (ост.1)
Відповідь: з 25 однакових паличок можна скласти 4 шестикутники.
Інформація вчителя: Бджола за один виліт приносить маленьку краплинку меду. А щоб зібрати 1 кг меду їй треба облетіти 10 мільйонів квіток. (Ще одна таємниця бджіл)
4. Складання та розв’язування задачі
а) Складання задачі за коротким записом:
- А чи вмієте ви самостійно працювати? Скласти задачу за коротким записом.



 (Вісім сімей бджіл зібрали 56 кг меду. Скільки меду зібрали дванадцять сімей бджіл, якщо збиратимуть однакову кількість меду?)
б) Розбір задачі:
- Чи можемо відразу дізнатись скільки кілограмів меду зберуть дванадцять сімей бджіл?
-  Чому?
- Про що дізнаємося спочатку?
- Якою дією?
- Про що дізнаємося потім?
- Якою дією?
в) Розв’язок задачі :
- Запишіть розв’язок задачі.
1) 56:8=7 (кг) – меду зібрала одна сім’я бджіл.
2) 7∙12=84 (кг)
Відповідь: 84 кг меду зібрали 12 сімей бджіл.
г) Складання оберненої задачі:
- Складіть обернену задачу.
- Перевірте себе.


Інформація вчителя: У 2009 році в місті Тернополі на бульварі Шевченка встановлено пам’ятник бджілки із бронзи. Його висота 2,5 м і має вигляд медових стільників, на яких сидить бджола. Напис: «Бджілці – трудівниці».



5. Задача з логічним навантаженням (робота в парах)
- Дві бджілки летять на квіточки. Одна прилітає на кожну третю квітку, а друга – на кожну другу. Всього є 18 квіток. Які за номерами квітки відвідають обидві бджілки?


  
VІІ. Підсумок уроку (Рефлексія)
- Наш незвичайний урок підходить до закінчення. Ми змогли зазирнули лише  одним оком в життя цієї дивної комахи, яка все життя працює.
- Що нового дізналися? 
- Заплющіть очі, згадайте, що було цікавого на цьому уроці?
- Який вид роботи найбільше сподобався?
- Яка таємниця бджілок вас найбільше здивувала?
- Я бажаю, щоб ви були такими працьовитими і  корисними,  як ці маленькі комахи.
VІІІ. Домашнє завдання




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Конспект уроку в 3 класі з математики Ділення з остачею (ознайомлення)

Автор: Третяк Анжела Петрівна

Дата: 25.01.2017

Номер свидетельства: 383694


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
1500 руб.
2500 руб.
1410 руб.
2350 руб.
1440 руб.
2400 руб.
1500 руб.
2500 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства