урок математики во в 2 классе. цель урока: ознакоомление с понятием периметр.
Тип урока: Урок усвоения новых знаний.
Вид урока: Урок -игра.
ЦЕЛЬ УРОКА:познакомить с понятием «Периметр прямоугольника и квадрата»,совершенствовать вычислительные навыки и умение решать задачи.
Планируемый результат
-научиться находить периметр прямоугольника и квадрата
Познавательные:
-формировать умения самостоятельно выделять и формулировать познавательную цель всего урока и отдельного задания;
-строить логическое рассуждение,выбирать способы действий.
Коммуникативные :
-формировать умение работать в группе, находить общее решение, умение аргументировать своё предложение;
-развивать способность сохранять доброжелательное отношение друг к другу, взаимоконтроль и взаимопомощь по ходу выполнения задания;
Регулятивные:
-проявлять познавательную инициативу в учебном сотрудничестве.
Личностные:
-формировать способности к самооценке на основе критериев успешности учебной деятельности.
Просмотр содержимого документа
«Математика. 2 сынып. Периметр.»
Сабақтың тақырыбы: периметр
Сабақтың мақсаты :
Білімділік: Көпбұрыштың қабырғаларын өлшеу және олардың ұзындықтарның қосындысын табу, көпбұрыштың периметрі жайында түсінік беру.
Дамытушылық: Есепті шығару және түрлендіру, қарапайым өрнектің мәнін табу және теңдеуді «сынап көру» тәсілімен шешуді, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік : Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
Сабақтың типі : Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
Көрнекілік : Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, бұрыш түрлері кестесі.
Жоспар :
І. Ұйымдастыру кезеңі
II. Психологиялық дайындық.
ІІI. Үй тапсырмасымен тексеру
ІV. Жаңа сабақ.
Ү. Жаңа сабақты бекіту.
ҮI. Қорытындылау, бағалау.
ҮIІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру: 5, 6 –тапсырма.
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
Бұрыштар
Тік б. Сүйір б. Доғал б. (Жазық б.)
Ә) Берілген үшбұрыш пен төртбұрыштың бұрыштарын анықтау.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Жаңа сабақ.
1 - тапсырма Түсіндірме мәтінмен жұмыс. Практикалық іс-әрекет.
А) Ә)
Үшбұрыштардың қабырғаларының Төртбұрыштардың қабырғаларын өлшеу,
ұзындықтарын өлшеу, оларды қосын-. олардың қосындысын жазу.
дысын жазу.
Бұл қосындыны және оның мәнін үшбұрыштың периметрі және төртбұрыштың периметрі дейді.
тапсырма Есеп құрастыру және шығару.
Қалам – 50 тг тг
Дәптер - ? тг, одан 40 теңге арзан ? теңге
50+ (50–40)=60 (тг) – барлығы
Ж:60 теңге
Берілген есепке кері есептер шығару.
3 - тапсырма
Өрнектерді жазып, мәнін табу.
50+а, а=9, 42
76-а, а=4, 40
Сергіту сәті.
4 - тапсырма «Сынап көру» тәсілімен орындалады.
60+а=65 49-а=43 97-а=7
5 - тапсырма
6 ? 9
16
? 8 ?
Қосымша.
Ұзындығы 4 см кесінді сыз. Енді бұдан 6 см ұзын кесінді сыз. Екі кесіндіні салыстыр.
Шығ.тапсырма.
Кел,ойнайық! «Әр иттің үйшігін тап.»
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 6–тапсырма
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.