kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Открытый урок на тему:"Бөлу"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы:10. Бөлу.

Мақсаты: Бөлу.Бөлудің компоненттері.Бөлу амалы, туралы түсінік, білім беру.өрнектерді жазу, салыстыру, есептер шығару

Сабақтың барысы : 1.Ұйымдастыру кезеңі

2. Білім.

5 қалампыр гүлінен  3 гүлшоғын жасады.Барлығы қанша гүл  болды?

5*3= 15

Барлығы 15 гүлді 5 қалампырдан бірнеше гүлшоғын жасады.Қанша гүлшоғы болды?  15:5= 3

 3. Сабақтың  тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

4.Түсіну. 15 : 5=3

15- бөлінгіш, 5 бөлгіш, 3- бөліндінің мәні

15:5 – бөлінді

: - бөлу амалының таңбасы

   бөлінгіш,, бөлгіш, бөліндінің мәні – бөлудің компоненттері

2Сурет бойынша қалып қойған сандарды ата:

3*4=12           6*2 =12

12 : 4=3         12:  2 = 6         

5.Қолдану  математикалық диктант

№ 3  Өрнектерді жаз :   1.  бөлінгіш 8-ге тең, бөлгіш 4-ке тең    8:4

2.  бөлінгіш 10- ға тең, бөлгіш 5-ке тең  10:5

6.Жинақтау Өтілген материалмен жұмыс

 №4 Есепті екі тәсілмен шығар: 1) 1000- (380+540) = 80

2) 1000-540-380=80

№  6 өрнектердің мәндерін  амалдарды орындамай-ақ салыстыр:

650-130 < 750-130                      500-170 = 400-70

290+320 = 390+220              410+190=460+140

7.Қорытындылау.

№ 9. Сәйкестікті анықта:  80:8  10 жазылуы 

1.80:8

2.80

3.10

4.8

а. бөлінгіш

ә. бөлгіш

б. бөлінді

в.бөліндінің мәні

8.Үйге тапсырма : № 5 - 20 бет

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Открытый урок на тему:"Бөлу"»

Сабақтың тақырыбы:10. Бөлу.Бөлінгіш.Бөлгіш.Бөлінді.Бөліндінің мәні.

белгісі.

Мақсаты: Бөлу.Бөлудің компоненттері.Бөлу амалы, туралы түсінік , білім беру.өрнектерді жазу, салыстыру, есептер шығару

Сабақтың барысы : 1.Ұйымдастыру кезеңі

2. Білім.

5 қалампыр гүлінен  3 гүлшоғын жасады.Барлығы қанша гүл  болды?

5*3= 15

Барлығы 15 гүлді 5 қалампырдан бірнеше гүлшоғын жасады.Қанша гүлшоғы болды?  15:5= 3

 3. Сабақтың  тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

4.Түсіну. 15 : 5=3

15- бөлінгіш, 5 бөлгіш, 3- бөліндінің мәні

15:5 – бөлінді

: - бөлу амалының таңбасы

   бөлінгіш ,, бөлгіш, бөліндінің мәні – бөлудің компоненттері

 

№2Сурет бойынша қалып қойған сандарды ата:

3*4=12           6*2 =12

12 : 4=3         12:  2 = 6

               

 

 

5.Қолдану  математикалық диктант

 Өрнектерді жаз :   1.  бөлінгіш 8-ге тең , бөлгіш 4-ке тең    8:4

2.  бөлінгіш 10- ға тең , бөлгіш 5-ке тең  10:5

 

6.Жинақтау Өтілген материалмен жұмыс

 №4 Есепті екі тәсілмен шығар: 1) 1000- (380+540) = 80

2) 1000-540-380=80

№  6 өрнектердің мәндерін  амалдарды орындамай-ақ салыстыр:

650-130 750-130                      500-170 = 400-70

290+320 = 390+220              410+190=460+140

 

7.Қорытындылау.

№ 9. Сәйкестікті анықта:  80:8  10 жазылуы 

1.80:8

2.80

3.10

4.8

а. бөлінгіш

ә. бөлгіш

б. бөлінді

в.бөліндінің мәні

 

8.Үйге тапсырма : № 5 - 20 бет




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Открытый урок на тему:"Бөлу"

Автор: Сайдалиева Кизлай Зиябековна

Дата: 31.05.2017

Номер свидетельства: 419852


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
1500 руб.
2500 руб.
1600 руб.
2660 руб.
1250 руб.
2090 руб.
1190 руб.
1980 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства