kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы: Туынды 11 класс

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты: О?ушыларды? есеп шы?ару да?дыларын ?алыптастыру.

Міндеттері:

Білімділік: О?ушыны? туынды?а ?атысты білімін, туынды ережелерін ?олдану шеберлігін, да?дыларын ба?ылау, тексеру. Туынды ??ымы бойынша о?ушыларды? ойлауын дамыту?а, п?нді о?ып ?йренуге ?ажетті білім, білік ж?не іскерлік да?дыларын ме?геруді бекітуге ба?ыттал?ан;

Дамытушылы?: О?ушыларды? жеке т?л?алы? ?асиеттерін ?алыптастыру, логикалы? ойлауын, математикалы? д?ниетанымын ке?ейту;

Т?рбиелік: О?ушыларды? бір-біріне к?мектесу адамгершілігін,?зіндік д?ниетанымын ?алыптастыру.

Саба?ты? т?рі:       ?орытындылау саба?ы.

Саба?ты? к?рнекілігі: Электронды о?улы?, слайд, семантикалы? карта, ?лестірме ?а?аздар т.б

П?наралы? байланыс: Физика

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: Туынды 11 класс»

Алматы облысы Талдықорған қаласы №25 орта мектебі

Математика пән мұғалімі:Шакенова Назира Еренгаиповна


Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып


Сабақтың тақырыбы: Туынды


Сабақтың мақсаты: Оқушылардың есеп шығару дағдыларын қалыптастыру.

Міндеттері:

Білімділік: Оқушының туындыға қатысты білімін, туынды ережелерін қолдану шеберлігін, дағдыларын бақылау, тексеру. Туынды ұғымы бойынша оқушылардың ойлауын дамытуға, пәнді оқып үйренуге қажетті білім, білік және іскерлік дағдыларын меңгеруді бекітуге бағытталған;

Дамытушылық: Оқушылардың жеке тұлғалық қасиеттерін қалыптастыру, логикалық ойлауын, математикалық дүниетанымын кеңейту;

Тәрбиелік: Оқушылардың бір-біріне көмектесу адамгершілігін,өзіндік дүниетанымын қалыптастыру.

Сабақтың түрі: Қорытындылау сабағы.

Сабақтың көрнекілігі: Электронды оқулық, слайд, семантикалық карта, үлестірме қағаздар т.б

Пәнаралық байланыс: Физика

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі 2мин.

  1. Үй тапсырмасын тексеру 5мин

  2. Негізгі бөлім (есептер шығару) 8мин.

  3. Топтардың өзара байланысы 5 мин.

  4. Кім жылдам? Шығармашылық тапсырма 10мин.

  5. Семантикалық картамен жұмыс 7мин.

  6. Сабақты қорытындылау 3мин.

  7. Бағалау 3мин.

  8. Үй тапсырмасын беру 2мин.


Сабақтың барысы:

Білім деген – биік шың. Оған самғап қыран да,өрмелеп жылан да шығады. Алаштың ұл-қызы білім атты биік шыңға қыранша самғап шығуы керек.

Н.Ә. Назарбаев

І. Ұйымдастыру кезеңі: 1-2 мин

Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу.Назарларын сабаққа аудару.

топқа бөлу: «Жүйріктер», «Тапқырлар»


ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: 4-5 мин

Туынды әлемінде

Қайталау сұрақтары:

а) Туынды дегеніміз не? ә) Туындының белгіленуі

б) у'(х) белгілеулерін енгізген кім? в) с;х; (хп)' – неге тең?

г) Туындының қолданылуы? д) Дифференциалдау ережелері

Функциялардың туындыларының формулаларын интерактивті тақтада сәйкестендіру (флипчартпен жұмыс)


ІІІ. Негізгі бөлім: Есептер шығару 8мин.

І. Топ басшылары геометриялық фигураларды таңдайды . (фигуралардың астына есептер жасырылған)

№177, №178, №184

II. Топтардың өзара байланысы. «Мен саған, сен маған» ( 5 мин)

Бұл бөлімде топтар бір-біріне есептер құрастырып тапсырма береді.

III. Шығармашылық тапсырма (10 мин)

  1. Функцияның үзіліссіз нүктелерін табу.

  2. Экстремумдарын табу.

  3. Екінші ретті туындысын , таңба тұрақтылығын табу.

  4. Өсу, кему аралықтарын табу.




IV. «Білім» станциясы семантикалық карта 6-7 минут

Мұнда кестеде тігінен тапсырмалар берілген, ал көлденеңінен жауаптары берілген. Тапсырма мен дұрыс жауап сәйкес келетін клеткадағы әріптерді тізіп жазсақ, білім туралы жақсы ой-сөйлем шығады. Соны табайық.

І карта

Жауап

12х5

27х2

2-9х

Х2-2х

1

тапсырма

У=2х6

Б

А

Ғ

Д

Р

F(х)=3х3-4,5х2

О

П

І

С

Ы

Ғ(х)=х+С

У

М

Я

Ю

Л

F(х)=х3/3-х2+2

Т

Ш

Ә

І

В

У=9х3

Е

М

Ж

Қ

Ү

ІІ карта

Жауап

Х+1

20х3

21х2

0

п хп-1

тапсырма

У=7х3

Т

М

Б

Қ

С

F(х)=хп

Р

Ж

Г

Ө

А

Ғ(х)=1/2х2

С

Ұ

У

Ы

Я

F(х)=С

Д

П

Х

Т

Ц

У=5х4+1

И

Ы

Ф

А

Ң

ІІІ карта

Жауап

22х-4х3

3

1

14Х+3х2

2

тапсырма

F(х)=х4

А

М

Т

У

Ж

F(х)=7 х23

З

И

К

Ұ

О

Ғ(х)=х

Ө

Қ

Р

Г

Д

У=11х24

А

С

Ф

Н

Ғ

У=С+2х

Ш

Ы

Е

Х

Т


ІҮ.Сабақты қорытындылау: 3 минут

Мұнда білімнің шыңына жеткен соң, жүріп өткен жолдарға шолу жасау.

Ү. Оқушылар білімін бағалау: 3 минут

Бағалау парағы арқылы жеңімпаз топты анықтау,марапаттау.

Жеке оқушыларды бағалау.

Бағалау парағы

Топтар

Балл

Ортақ балл

1

2

3

4


Жүйріктер






Тапқырлар








ҮІ.Үй тапсырмасы: 2 минут №187, №188 №191, №198


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы: Туынды 11 класс

Автор: Шакенова Назира Еренгаиповна

Дата: 18.12.2015

Номер свидетельства: 267632


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
1410 руб.
2350 руб.
1580 руб.
2640 руб.
1160 руб.
1940 руб.
1440 руб.
2400 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства