Конспект уроку з основ здоров'я на тему: "Повноцінне здорове харчування"
Конспект уроку з основ здоров'я на тему: "Повноцінне здорове харчування"
Мета уроку: Формувати в учнів знання про основи повноцінного харчування як обов’язкової умови збереження і зміцнення здоров’я.
Хід уроку:
І.Організація класу.
Ось дзвінок нам дав сигнал –
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Абетку харчування вивчати починаймо.
Девіз уроку:
Думати – колективно!
Діяти – оперативно!
Сперечатись – доказово!
Гра «Так чи ні».
Клас готовий працювати? (Так)
Продукти харчування вивчати? (Так)
На групи їх розкладати? (Так)
Вчасно руку піднімати? (Так)
Вміло в групах працювати? (Так)
Загадки й кросворди розгадати? (Так)
Молодці діти! Я дуже рада, бо почула від вас усі позитивні відповіді. Я впевнена, що всі завдання ми успішно виконаємо.
ІІ. Актуалізація опорних знань. (Драматизація казки)
«Суперечка друзів».
Автор: В одному незвичайному царстві, у казковій державі жили-були нерозлучні друзі Білок, Жирок та Вуглеводик. Якось друзі посперечалися між собою, хто з них найважливіший.
Білок. (Гордо.) Я найважливіша. Я потрібна як будівельний матеріал для організму. Без мене не утворюються нові клітини, а коли нема росту – нема життя.
Жирок. Я теж потрібен організму. Якщо мене немає, організм не отримає тепла, вистигне і помре.
Вуглеводик. Усе в світі створено руками людини: одяг і взуття, їжа і телевізор, все зроблено її працею. І якщо мене не буде, організм не рухатиметься, людина не буде жити.
Організм. (Почувши це.) Будинок складається з блоків, перекриттів, цементу і цегли, віконних і дверних рам; і якщо не буде хоч одної деталі, будинок зруйнується. Ось так і я. Всі ви для мене потрібні: Білок, Жирок і Вуглеводик. Завдяки вам я росту, живу, працюю і навчаюсь.
(Подарунок кошиків з овочами)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
- Як ви думаєте, про що ми будемо сьогодні вести розмову на нашому занятті з «Абетки харчування»?
- Так, яке значення мають білки, жири і вуглеводи для організму людини.
ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу.
1.Робота з планшетами. (запитання)
- З чого роблять узвар?
- Про яку ягоду ведеться у відеоуроці?
- Для чого людини потрібні жири?
2. Гра «Загрузи вагончики» (інтернет-гра) + дошка (повторення)
3.Гра Трансформери» (повторення правил роботи в групах)
- Група «Вуглеводів» - розгадує кросворд.
- Група «Білки» - домальовує продукт (гра «Шеф-кухар») отримує аркуш паперу, на якому домальовує малюнок за поданим фрагментом ліній таким чином, щоб отримати якусь їжу.
- Група «Жирів» - викладає пазли.
4. Літературна вікторина «Які з вітамінів є в продукті?»
1.Чим пригощала Лисичка свого приятеля Журавля? (каша – вуглеводи)
2.Без чого борщ не сядеш їсти? (без хліба – вуглеводи)
3.Що так старанно тягли із землі дід, баба, внучка, собака, кіт, мишка? (ріпку – вуглеводи)
4.Що приготувала Машенька для того, щоб потрапити додому? (пиріжки – вуглеводи)
5.Яка улюблена страва Карлсона? (варення – вітамін С)
6. Що полюбляє кіт Матроскін? (молоко –білок)
7. Скажіть, в якій казці всі герої – овочі і фрукти? («Пригоди Цибуліно» – вуглеводи)
8. Що знесла курочка Ряба? (яйце –білок)
9. Що Лисичка скидала з воза? (рибу – білок)
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Гра «Хто більше знає прислів’я про здоров’я».
Ближче до кухні - повніше шлунок.
Смачна їжа для людей стриманих.
Здоров’я більш варте як багатства.
Здоров’я маємо – не дбаємо, а стративши – плачемо.
Той здоров’я не цінить, хто хворий не був.
Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий.
Бережи честь змолоду, а здоров'я під старість.
Було б здоров'я — все інше наживем.
В здоровому тілі — здоровий дух.
VІ. Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон».
? Чого навчились на уроці?
? Що нового ви дізналися?
? Для чого людині потрібно їсти?
? Якою має бути їжа?
Діти, пам’ятайте! Нема більшого багатства, як здоров’я ваше. На радість всім – і тату, й мамі ростіть усі здорові й гарні.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Автор: В одному незвичайному царстві, у казковій державі жили-були нерозлучні друзі Білок, Жирок та Вуглеводик. Якось друзі посперечалися між собою, хто з них найважливіший.
Білок. (Гордо.) Я найважливіша. Я потрібна як будівельний матеріал для організму. Без мене не утворюються нові клітини, а коли нема росту – нема життя.
Жирок. Я теж потрібен організму. Якщо мене немає, організм не отримає тепла, вистигне і помре.
Вуглеводик. Усе в світі створено руками людини: одяг і взуття, їжа і телевізор, все зроблено її працею. І якщо мене не буде, організм не рухатиметься, людина не буде жити.
Організм. (Почувши це.) Будинок складається з блоків, перекриттів, цементу і цегли, віконних і дверних рам; і якщо не буде хоч одної деталі, будинок зруйнується. Ось так і я. Всі ви для мене потрібні: Білок, Жирок і Вуглеводик. Завдяки вам я росту, живу, працюю і навчаюсь.
(Подарунок кошиків з овочами)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Як ви думаєте, про що ми будемо сьогодні вести розмову на нашому занятті з «Абетки харчування»?
Так, яке значення мають білки, жири і вуглеводи для організму людини.
ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу.
1.Робота з планшетами. (запитання)
- З чого роблять узвар?
- Про яку ягоду ведеться у відеоуроці?
- Для чого людини потрібні жири?
2. Гра «Загрузи вагончики» (інтернет-гра) + дошка (повторення)
3.Гра Трансформери» (повторення правил роботи в групах)
- Група «Вуглеводів» - розгадує кросворд.
- Група «Білки» - домальовує продукт (гра «Шеф-кухар») отримує аркуш паперу, на якому домальовує малюнок за поданим фрагментом ліній таким чином, щоб отримати якусь їжу.
- Група «Жирів» - викладає пазли.
4.Літературна вікторина «Які з вітамінів є в продукті?»
1.Чим пригощала Лисичка свого приятеля Журавля? (каша – вуглеводи)
2.Без чого борщ не сядеш їсти? (без хліба – вуглеводи)
3.Що так старанно тягли із землі дід, баба, внучка, собака, кіт, мишка? (ріпку – вуглеводи)
4.Що приготувала Машенька для того, щоб потрапити додому? (пиріжки – вуглеводи)