Сабақ № | Күні | Сынып: 7 | Пән: Қазақ тілі | Пән мұғалімі: Исахова Р.К. |
Тақырыбы: | Ақпарат іздеу |
Мақсаты: | Тақырып бойынша өзара тілдесіп, сұрақтарға жауап беру. Сөз тіркестерін қолданып, сөйлемдер құрау.Өз бетінше ғаламтордың көмегімен іздене алу, қажет ақпараттарды таба білу. |
Күтілетін нәтиже/табыс көрсеткіші: | Өз бетінше ғаламтордың көмегімен іздене алады, қажет ақпараттарды таба біледі, сабаққа тиімді пайдалана алады. |
Жұмыс түрі: | Топтық, жұптық | Модуль:СТО, ДО,АКТ,Талантты оқушымен жұмыс. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, |
Мұғалімнің жазбалары: Әдісі: Сұрақ-жауап, миға шабуыл, топтастыру т.б пайдалан |
№ | Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Күтілетін нәтиже | Ресурстар |
1 | Ұйымдастыру | Трениинг «Мен басқаның көзімен...» Топтарға бағалау парағының түсі бойынша бөлемін. Топ ережесін сақтап отыруларын ескерту. | Бір-біріне мақтау сөздер айтады Топтарға бөлінеді, Бағалау парақшасымен танысады | Көңілдері көтеріледі Сабақ кезеңдерімен танысады | Топ ережесі |
2 | «Миға шабуыл» Үй тапсырмасын тексеру | | Өткен тақырыпты естеріне түсіреді, сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді, бірін-бірі толықтырып отырады | Өз ойларын айтады. Сұрақтарға жауап береді? | Бағалау парағы |
3 | Қызығушылық ояту | Суреттерді тақтадан көрсету арқылы тақырыпты ашады. | Суреттерді сәйкестендіру арқылы тақырыпты ашады. | Суреттер арқылы тақырыпты ашады | Интербелсенді тақта |
4 | Жаттығулармен жұмыс | 3-тапсырма.Тұрақты тіркестердің мағынасын ашып жазу. 5-тапсырма.Сөйлемдерге синтаксистік талдау жасау. | Тақтада және дәптерлерінде орындайды. | Тұрақты тіркестердің мағынасын ашып жазған. Сөйлемдерге дұрыс синтаксистік талдау жасады. | Оқулық Бағалау парақша-лары |
5 | Постер қорғау | І топ: Ас үйді топтастыру ІІ топ: жатын бөлмені топтастыру ІІІ топ: қонақ бөлмесін топтастыру | Берілген суреттер арқылы бөлме жиһаздарын топтастырады. | Жиһаздарды өз орындарына орналастырады және әңгімелеп береді. | Маркер Постер Бағалау парақша-лары |
6 | Бес жолды өлең стратегияс | 1.Зат есім 2.сын есім 3.етістік 4.Төрт сөзден тұратын сөйлем. 5.Синоним | Дәптерлеріне тақырып бойынша өлең жазады | Өлеңді дұрыс ұйқастыра, құрастырып жазған, ойын дұрыс жүйелеген. | Бағалау парақша-лары остер |
7 | Сабақты қорытындылау | | Жауаптарын бірлесе отырып белгілейді | Шкалаға сүйене отырып бағалайды | Бағалау парақша-лары |
8 | Үй тапсырмасы | Мақсатын түсіндіремін | | | оқулық |
9 | Бағалау | | Бағалау парақшасындағы кезеңдер бойынша топтар өздерін бағалап отырады және қорытынды баға шығарады | Топ басшылары және мұғалім бағалайды | Бағалау парақша-лары |
10 | Рефлексия | RAFT стратегиясы | Оқушы қандайда бір объектіні алып, сол рөлге еніп өз ойын жазады. Бұл стратегияны қолдануда бала сол зат туралы ойын жазба түрде, бірінші жақта хабарлайды | Оқушы рөлге ене алды, бірінші жақта өзін танытырды. | |