К?ні:25.11.2014ж.
П?н: ?аза? тілі
Сынып: 7-8
Та?ырып: Ас адамны? ар?ауы. Ас м?зірі
Саба?ты? ма?саты:
Білімділік: Балалар?а жа?а та?ырыптар ар?ылы білімдерін ке?ейту, ?з ойларын еркін айтып беруге ?йрету.
Дамытушылы?: Ойлау ?абілеттерін дамыту, с?здік ?орын байыту, ой-?рісін ке?ейту, топпен ж?мыс жасау?а да?дыландыру.
Т?рбиелік: Жасалатын та?амдарды? денсаулы??а пайдасын айта отырып д?рыс тама?тану?а т?рбиелеу.
Т?рі: Жа?а саба?ы
Саба?ты? ?діс- т?сілдері: с?ра?- жауап, т?сіндіру, топпен ж?мыс,іздендіру.
Саба?ты? к?рнекілігі: де?гейлік тапсырмалар, Венн диаграммасы, слайдтар
Просмотр содержимого документа
«Ас адамны? ар?ауы. Ас м?зірі »
Күні:25.11.2014ж.
Пән: қазақ тілі
Сынып: 7-8
Тақырып: Ас адамның арқауы. Ас мәзірі
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Балаларға жаңа тақырыптар арқылы білімдерін кеңейту, өз ойларын еркін айтып беруге үйрету.
Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін дамыту, сөздік қорын байыту, ой-өрісін кеңейту, топпен жұмыс жасауға дағдыландыру.
Тәрбиелік: Жасалатын тағамдардың денсаулыққа пайдасын айта отырып дұрыс тамақтануға тәрбиелеу.
Түрі: Жаңа сабағы
Сабақтың әдіс- тәсілдері: сұрақ- жауап, түсіндіру, топпен жұмыс,іздендіру.
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар, Венн диаграммасы, слайдтар
Сабақтың барысы
1.Ұйымдастыру кезеңі
(Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындылықтарын тексеру)
Психологиялық жағдай туғызу.
Келіңдер, балалар,
Шеңбер құрайық,
Күлімдеп бір- бірімізге қарайық,
Сәттілік тілеп бүгінгі сабаққа,
Бес бағаны бір-бірімізге сыйлайық.
Үй тапсырмасын тексеру
Үй тапсырмасын қорыту
Жаңа сабақ
Сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады.
-Бүгінгі сабақтың тақырыбы
Ас адамның арқауы. 7 сынып | Ас мәзірі.8 сынып |
Слайдпен жұмыс
Слайттар арқылы тамақ түрлерімен таныстыру
Критериялық бағалау бойынша жұмыс (Критериальная оценка)
Топ мүшелері бағалау критериялар жазады.
Топ ережесін сақтау-2 ұпай
Топ мүшелері толық қатысу-1 ұпай
Тапсырмалар толық істеу-2 ұпай
Тапсырмамен жұмыс 86б. 3 тапсырманы орындаймыз. Берілген сөйлемдердің дұрысын тауып жазыңдар.Септеулік шылаулардың астын сызыңдар. Сөздік жұмысы Тәбет-аппетит Мәдениетті- культурный Зиян- вред Қомағайлық-обжорство Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару. Дұрыс айтуға дағдыландыру. Жаңа сөздермен сөз тіркестерін,сөйлемдер құрау. Мәтінмен жұмыс Мәтінді оқу- аудару | Тапсырмамен жұмыс 109б. Берілген сөздердің қазақшасын айтады. Сөздік жұмысы Ас мәзірі- меню Қалаған тамағыңыз- любимое блюдо Бұқтырылған ет- тушеное мясо Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару. Дұрыс айтуға дағдыландыру. Жаңа сөздермен сөз тіркестерін,сөйлемдер құрау. Мәтінмен жұмыс Мәтінді оқу- аудару |
Сергіту сәті. (Қара жорға биі) |
Топпен жұмыс Тамақ Кластер құрастырады |
Деңгейлік тапсырмалар 3деңгей Сұрақтарға жауап береді.-Надежда 2 деңгей Мәтін бойынша сөйлемдерді аяқтап жазады. Жоспар құрастырады.-Дарья, Светлана 1 деңгей «Дұрыс тамақтану режимін сақтау керек» дегенді қалай түсінесін? Өз пікірін жазады.- Валентина | Венн диаграммамен жұмыс Үйде жасалатын тағамдар Асханада жасалатын тағамдар Тапсырмамен жұмыс 109б. Сұрақтармен жұмыс Сұрақтарға жауап береді.-Владимир, Виктор, Александр,Борис. Мәтінді оқып, өздерің білетін рецептін жазып қояды.- Наталья, Екатерина |
Қорытындылау: Әр оқушы кестені толтырады
қинағаны | қызықтырғаны | Қуанытқаны |
Бағалау : Бір топ мүшесі шығып бағаларды атап шығады
Үйге тапсырма беру: 84б. 4 тапсырма (7 сынып)
Бір рецепті жазып келу (8 сынып)