Открытый урок украинского языка. Разработан для закрепления материала по теме "Морфология". Оценивание идет в необычной форме, балы ученики набирают в виде накопления начального капитала для начала собственного бизнеса.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Бізнес - урок з морфології»
Бізнес - урок з морфології ( 10 клас)
Коли станете багатими…
Мета : закріпити, узагальнити, систематизувати матеріал з теми : Самостiйнi частини мови», працювати над виробленням навичок культури усного i письменного мовлення.
Обладнання : схема « Частини мови», таблиця «Пам’ятка бізнесмена початківця», «Банкiвськi рахунки»
Хід уроку
Вступне слово вчителя. Кожен iз вас отримав запрошення « Завітайте на бізнес-урок». Уявіть себе бізнесменами – початківцями. Перед вами банківські рахунки. Прошу перевірити їх, як це роблять справжні ділові люди. Ви можете поповнити їх під час нашої ділової гри з теми «Морфологія . Самостiйнi частини мови»
Прикро чути повідомлення про те, що на міжнародних зібраннях наші підприємці послуговуються мовою сусідньої держави, тоді як представники інших країн користуються рідним словом. У французькому парламенті, наприклад, запроваджено штраф за надмірне вживання у виступах запозичених слів – так званих американізмі. Утім, наші біди не лише у цьому. Тож перш ніж збагачуватися, зверніть увагу на пам’ятку бізнесмена початківця :
Насампереддосконаловивчи справу.
Виховуй в собі найкращі людські риси.
Учися грамотно спілкуватися.
Коли станеш багатим, не забувай своїх батьків.
2.Звичайно, для бізнесу треба мати початковий капітал. Який він у нас ? Питання нашої теми ви вивчали у 6-му класі, потім повторювали у старших класах. Пригадуйте, коли ми почали знайомство із частинами мови, то слухали казку про країну Морфологію. Сьогодні на вам нагадаю її початок.
Дочка Граматики Морфологія з дитинства дуже любила порядок. Зразу ж після того, як вона стала царівною, видала такий указ : «Частини мови, які мають свої закони й правила поведінки, об’єднайтесь у групи і придумайте собі назву».
Зібрались разом Життя, Розум, Добро, Земля, Сила, Любов, Мати, Батько, Дитина, Iм´я й почали радитись…..
I до якого висновку вони дійшли ? ( Учні обґрунтовують принципи поділення слів на частини мови, називають їх кількість і групи)
Відкрийте ваші банківські рахунки. Дехто вже може занести перші бали у графу «Додатковий прибуток».
2. Перед вами текст. Задумайтесь над його змістом.
Родина
Ось і річка, що має чотири броди… Він постукав у віконце, щоб мати відчинила йому двері. Та не почути материнських кроків… Страшно людині, коли їй ніхто не відчиняє дверей. Він і досі, вертаючись пізно додому, стукає у це віконце з місячним маревом і прислухається до материнської ходи.
Коли б він міг повернути її кроки, її ходу…
Завдання : Назвіть, якою частиною мови є кожне слово тексту.
3. А зараз ви зможете збільшити свої прибутки, виконавши завдання фірми « Теоретичний тренінг» - записати точне визначення всіх самостійних частин мови (6 варіантів – для кожного 1 визначення).
Для тих, хто дасть точну відповідь – 2 бали, неточну – 1 бал, неправильну – 0 балів ( Взаємна перевірка, відкриваю визначення, записані на дошці).
Додатково 2 бали отримає учень, який будує зв’язне висловлювання за схемою «Частини мови» .
ЧАСТИНИ МОВИ
Самостійні частини мови 6
Службові частини мови 3
1
Іменник
Прикметник
Числівник
Займенник
Дієслово
Прислівник
Прийменник
Сполучник
Частка
вигук
5. Iз банківських рахунків видно, що дехто з вас може розпочати випуск товарів, але повної впевненості у своєму становищі не має. Треба 12 балів !