Мұғалімнің аты-жөні : | Маймакова Б.З. | Контекст: Сабақ тақырыбы: | Қазақстан-мұнай мекені |
Пәні: қазақ тілі | Күні 17.10.2018 | 1-тоқсан | Сабақ-1 |
Сынып: | Тізім бойынша: | Қатысқаны: | Қатыспағандар: |
8«Б»8В | 11,10 | 11,10 | |
Оқу мақсаты | 7.А2. Кеңес беру, ұсыныс жасау, өтініш, талап, ету, бұйрық берудің түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу. 7.Ж5. Тақырып бойынша сөздердің маңызды бөліктерін дұрыс жазу (күрделі сөздер); 7.ТБ2. Жазба жұмыстарында еліктеу сөздерді сөйлемдерді құрастыру |
Жетістік критерийлері | Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): таңырыпңа қатысты мәтіндерді мәнерлеп оқиды, мәтіндерден Қазақстан-мұнай мекені жайлы негізгі ақпаратты таба алады. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): сабақ барысында ңысңа мәтіндерді талдау, си-паттау арқылы Қазақстан-мұнай мекені жайлы толық ақпарат бере алады. Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында өз бетімен ңазаңша мәтін құрайды, қарапайым үлгілер арқылы сыныптастарымен тілдеседі.Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): таңырыпңа қатысты мәтіндерді мәнерлеп оқиды, мәтінен Қазақстан-мұнай мекені туралы негізгі ақпаратты таба алады. |
Алдыңғы оқу | Болашақ энергиясы-2 |
Негізгі сөздер мен фразалар: | Жүггізілген,бұрғылау,тереңдеткен,бұрқақ,атқылаған,құрал,жұлынады,алдын алады,байыт,көмірсутек,жүргізген |
Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар | 1,2- тапсырма-айтылым 63- бет |
Грамматика | ақпарат,еліктеуіш сөздер |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Көрнекілік, сипаттау, түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттың шеңбері» тренингі, «Дөңгелек үстел» ойыны, жағдаяттық тапсырма, «Шағын шолу» тәсілі. |
Құндылықтар: | Топта және жұпта жұмыс істей алу арқылы ұжымшылдыққа, ашықтыққа, ынтымақтастыққа, еңбек етуге, құрметке , өмір бойы білім алуға тәрбиелеу. |
Ресурстар: | Интерактивті тақта, плакаттар, маркерлер, карточкалар, А4 парағы, парақшалар. |
АКТ-мен байланыс | моноблок |
Пәнаралық байланыстар: | Әдебиет, орыс тілі, география |
Ойлау дағдыларының деңгейлері: | Түсіну, қолдану. |
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған мерзімдер | Жоспарланған шаралар | Ресурстар |
Сабақтың басы 10 минут |
Ынтымақтастық оқу ортасын құру | 2 минут Жеке жұмыс | «Шаттық шеңбер» әдісі арқылы оқушылар бір біріне қарап үш тілде жақсы тілектер айтады. | |
Тілдік ортасын құру | 1 минут Жеке жұмыс | Сұрақ-жауап арқылы тілдік ортасын құру «Кезекшінің есебі» | |
Ширату | 3минут Жұптық жұмыс | Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында жаһандық энергетика туралы сұрақтар қояды: | |
Үй жұмысын тексеру | 10минут | 13 тапсырма | Дәптер жинау |
| | Оңушыларды жаңа сабаңңа кіргізу мақсатында интерактивті тақтадан таңырыпңа қатысты , ой шақыру сұрақтарын қояды: | тапсырмалар |
Сабақтың мақсаттарын бірлесіп қою. | 2 минут Жалпы | - Жаңа сабақтың мақсаттарымен таныстырамын. - Оқушылар «білу», «істей алу» мақсаттарын қояды. | Суреттер |
| | | |
Сабақтың ортасы | 20 м | Мәтіналды жұмыс 1,2 Еліктеу сөздер Мәтінмен жұмыс 3,4,5,6 | Бағалау парағы |
Бағалау критерийі,бекітуі: | 6 минут | 6-тапсырма | |
Бағалау | 2 минут топтық жұмыс | Бағалау. Формативті тапсырма, бағалау. Мұғалім оңушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды.. | Бағалау парағы |
Үйге тапсырма беру | 2 минут | 7- тапсырма |
Кері байланыс | сабақ бойы | Оқушылармен сабақ бойы кері байланыс жүргізіліп отырылады. Белсенді жауап берген оқушыларға «..., сен бүгін өте жақсы жұмыс істедің,жарайсың!» деп мадақтаймын, ал жауап бере алмаған оқушыларға «..., әлі де жұмыс жасауымыз керек, дегенмен бағытың дұрыс» деген сияқты сөздерді айтып, қолдаймын. | |
Мақсатымызға жеттік пе? | | Өздерің сабақ барысында баспалдақтың қай кезеңіндесіңдер? | |
Рефлексия «Пирамида» әдісін сабақты қорытындылау үшін қолданамын. |
Рефлексия | | «Пирамида» әдісін сабақты қорытындылау үшін қолданамын. | |