Сабақ: қазақ тілі мен әдебиеті Сабақ тақырыбы: Лиро – эпостық жырлар | Мектеп: № 23 ЖОББМ |
Күні: 6,6.02.2019ж | Мұғалімнің аты-жөні: Жаналиева Ирина Утегалиевна |
Сынып: 8-сынып | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 8.3.3.1 Прозалық және поэзиялық шығармалардың композициялық құрылымын анықтау, кейіпкердің іс – әрекетіне немесе лирикалық кейіпкердің образына баға беру; 8.3.5.1. Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді қолдана отырып, мәтінге өзгеріс енгізу, ерекшеліктерді бағалау |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: сөздерді аударып, мәтінге қатысты сұрақтарға жауап береді; мәтіндегі негізгі сөйлемдерді анықтап, етістіктерді қолданады; |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: етістіктердің түрлерін ажыратып, пайдаланады; қосымша ақпараттан негізгі ойды айқындап, мәтінді өзгертіп өз ойын айтады; |
Кейбір оқушылар орындай алады: қосымша ақпарат арқылы мәтінге өзгеріс енгізу, ерекшеліктерін бақылай отырып өз ойымен бөліседі; етістіктерді қолданып, мәтінмен байланыстырады; |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Демеуліктің қолдану жолдарын түсіндіреді, оларды қолданады, негізгі ойды анықтайды, тұжырымдайды; |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Туынды, сүйіспеншілік, шежіре |
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Лиро – эпостық жырлар, ауыз әдебиеті |
Жетістік критерийлері | |
Алдыңғы оқу: | Халық ауыз әдебиеті туралы, жанрлары туралы |
Жоспар: | |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
1 мин 3 мин | Тренинг: «Жылулық шеңбері» Үй жұмысы: «Сұрақ қою, қайта сұрақ қою» | |
5 мин | 1-тапсырма: Сұрақтарға жауап бер 2 – тапсырма: Қажетті етістіктерді қойып, мақал – мәтелдерді жаз. | www.sozdik.kz |
2 мин 9 мин 3 мин 7 мин 5 мин 2 мин | ҚБ: «Түзетулер» (өзара бағалау)
3-тапсырма: Мәтінді оқыңыздар, тақырып қойыңдар «Кең ауқымды дәріс»/оқылым жұмысы (жұптық жұмыс) БО: мәтінге қатысты сұрақтарға жауап беру; ББ: мәтіннен негізгі ойды теріп жазу; КО: қосымша ақпарат арқылы мәтінге өзгеріс енгізу, ерекшелігін талдау;
ҚБ: «ПМҚ» (өзара бағалау)
«+» плюс | «-» минус | қызықты | | | |
7-тапсырма: Мәтіндегі қате жазылған сөздерді тап. Себебін түсіндір
ҚБ: «Басбармақ» (өзін-өзі бағалау)
10-тапсырма: «Диаграмма» жұмысы (жеке жұмыс) Лиро – эпостық жырларда не бейнеленеді? Диаграмманы толтыр
ҚБ: «Футбол алаңы» (өзін-өзі бағалау)
| оқулық; |
3 мин | Кері байланыс: «Әңгімелесетін сыныптастар» (өзін-өзі бағалау) | |
Үйге тапсырма | 8 - тапсырма | |
Рефлексия | Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз | |
| Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай 2 нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: | |