Саба?ты? та?ырыбы:"Махамбет ?теміс?лы шы?армашылы?ына шолу"
Саба?ты? ма?саты:А?ынны? ерлік та?ырыбына арнал?ан ?ле?деріні? мазм?нымен таныстыра отырып,а?ын шы?армашылы?ына шолу ж?ргізу.
Ой-тол?аныс.(Рефлексия)
?йымдастыру б?лімінде
Ой ?оз?ау:Нені біліп шы?у керек?
Ой тол?ау:Нені білгіміз келеді?
Ой ?орыту:Нені білу керек?
Просмотр содержимого документа
«Махамбет ?теміс?лыны? шы?армашылы?ына шолу»
Ақтөбе облысы
Мәртөк ауданы
Хлебодаровка орта мектебі
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Оразаева Айнұр Өмірзаққызы
Қазақ әдебиеті,10--класс
Сабақтың тақырыбы: «Махамбет Өтемісұлы шығармашылығына шолу »
Сабақ мақсаты: оқушыларға ақынның ерлік тақырыбына арналған өлең мазмұнымен таныстыра отырып, ақын шығармашылығына шолу жүргізу.
Сабақ эпиграфы:
«Бүкіл ХІХ ғасыр әдебиетінде қимыл мен күрес жырын Махамбеттей жырлаған өзгеше ақын болған емес»
Мұхтар Әуезов
Ойтолғныс
(рефлексия)
Ұйымдастыру бөлімінде
Ой қозғау:Нені біліп шығу керек?
Ой толғау:Нені білгіміз келеді ?
Ой қорыту:Нені білу керек?
Психология тренингі. ”Бет суреттер”
/Оқушының сабақ басталар алдындағы көңіл –күйін байқау/
Оқушыларға тақтада слайдта ақын өлеңдерінің тақырыптары шығады.Сол бойынша оқушылар өздері жаттаған бір өлеңін жатқа оқиды.
“Кубизм технологиясы” Бүгінгі сабақтан түйгенін байқау.
Тақырыпты жан-жақты қамтуға мүмкіндік туғызатын оқыту стратегиясы. Кубиктің алты жағы бар. Екі топтан екі адам шығады.
1.Суреттеп беріңіз.
Махамбет шығармашылығы ,өмір жолы туралы айтады.
2.Салыстырыңыз. (5минут)
Ақын өлеңдерін бір-бірімен салыстырады.
3.Зерттеңіз.(4 минут)
Жалпы оқушылардың Махамбет Өтемісұлы туралы не білетінін байқаймыз.
4.Қолданыңыз.(мысал келтіріп ,өлең оқиды.)
Рефлексия
/оқушылар қағазға жазып шығады/
Бүгін біз не үйрендік?
Нені білдім?
Нені білгім келеді?
Сұрағыңыз:
Пікіріңіз:
Үйге тапсырма : эссе жазу
Тақырыбы: “Мен - Махамбет ақын болсам...”