kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Мен о?итын газет-журналдар

Нажмите, чтобы узнать подробности

1. О?ушыларды біры??ай м?шелерді? ?зіндік ерекшеліктерімен, тыныс белгілерімен таныстыру. Б??аралы? а?парат ??ралдары туралы білім да?дысын ке?ейту, о?ушыларды? да?ды, таным белсенділігін арттыру.

2. С?йлеу кезінде с?йлемні? біры??ай м?шелерін пайдалана білу да?дысын дамыту. О?ушыларды? ?з ойын ж?йелі айта білуін да?дыларын жетілдіру. іскерлігін ?алыптастыру.

3. ?з еліні? тарихын біліп, ??рметтеуге т?рбиелеу. ?з пікірі, ойы ?алыптас?ан заманымызды? белсенді азаматтары бола білуге ша?ыру. Елжандылы? пен патриотизмге т?рбиелеу, елі ?шін ту?ан т?л?аларды? ?мірін ?лгі ету.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Мен о?итын газет-журналдар»

Өтілетін күні:


Пән атауы:

Қазақ тілі

Мұғалім:

Алипбаева Галия Байдасековна

Сабақтыңтақырыбы:

Сөйлемнің бірыңғай мүшелері. Мен газет-журналдарға жазыламын.

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушыларды бірыңғай мүшелердің өзіндік ерекшеліктерімен, 
тыныс белгілерімен таныстыру. Бұқаралық ақпарат құралдары туралы білім дағдысын кеңейту, оқушылардың дағды, таным белсенділігін арттыру.
2. Сөйлеу кезінде сөйлемнің бірыңғай мүшелерін пайдалана білу 
дағдысын дамыту. Оқушылардың өз ойын жүйелі айта білуін дағдыларын жетілдіру. іскерлігін қалыптастыру.
3. Өз елінің тарихын біліп, құрметтеуге тәрбиелеу. Өз пікірі, ойы қалыптасқан заманымыздың белсенді азаматтары бола білуге шақыру. Елжандылық пен патриотизмге тәрбиелеу, елі үшін туған тұлғалардың өмірін үлгі ету

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар Қазақстанда шығатын басылымдар, баспасөз тарихы жөніндегі мәліметтер жайында ақпараттарды біледі.

Әдіс тәсілдер:

Түсіндіру, сұрақ-жауап, талдау, жинақтау, білім тексеру

Көрнекілігі:

сызбалар,слайд.


Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Қолданатын құрал-жабдықтар

Ұйымдастыру кезеңі

1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу.

«Не үшін» ойыны.
-Екі көзің не үшін керек?
-Жақсыларды көру үшін.
-Екі қолың не үшін керек?
-Елге көмек беру үшін.
-Құлақ деген не үшін керек?
-Ақыл-кеңес тыңдау үшін.
-Екі аяғың не үшін керек?
-Туған жерді аралау үшін.
-Ал қазақ тілі не үшін керек?
-Ана тілінде сөйлеп, сауатты, әдемі жазу үшін.
2.Оқушыларды топқа бөлу

1. Ойшылдар.
2. Тапқырлар.
3. Ақылдылар

Амандасады. Кезекші жауап береді.


Үй тапсырмасын сұрау




Топтар Тапсырмасы:
Ойшылдар : Мүшел санауды қалай түсінеміз?
Тапқырлар: Мүшел жастарды жатқа айту (168 бет) Ақылдылар : Адам жасын мөлшерлеп айту (169 бет)


Оқушылар жауап береді.

Карта. Стикер.

«Ой шақыру» стратегиясы.

Қайталау –білім анасы. Топтар тапсырмасы:
Ойшылдар: Сөйлем . Сөйлемнің түрлері.
Тапқырлар : Сөйлем мүшелері туралы
Ақылдылар: Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібі.



Негізгі бөлім



Жаңа сабақ.


Арыстандай айбатты,
Жолбарыстай қайратты,
Қырандай күшті қанатты
Мен жастарға сенемін. (Мағжан Жұмабаев)

«Ой толғаныс»
1. Жастар бойындағы қасиеттердің бәрі – анықтауыш

2. Бір ғана сұраққа жауап береді.
3. Бір ғана сөзбен байланысып, бірдей тұлғада айтылады.
Сөйлемде бір ғана сұраққа жауап беріп,бірдей тұлғада тұратын сөйлем мүшелерін бірыңғай мүшелер дейміз. Бірыңғай мүшелер сөйлемдегі бір мүшемен ғана байланысады. (кестемен жұмыс)

Лексикалық тақырыппен жұмыс.

V. Оқулықпен жұмыс.
а) Мәтін «Мен газет-журналдарға жазыламын» 1.Қазақстан баспасөзі туралы дайындалған слайд бойынша жалпы тарихи шолу.

Баспасөз – өмір айнасы. Ол туралы біз не білеміз? 1.Ақпарат көздеріне не жатады? 2. Баспасөздер арқылы не білуге болады?
3. Газет-журналдар дегенде алдымен қандай сөздер еске түседі? Ақпарат құралдары- мемлекет тәуелсіздігінің саяси экономикалық және ғылыми-техникалық дербестігімен пара-пар басты белгілерінің бірі. Сол себепті олар қоғам мен адам өмірінде зор мағынаға ие және үлкен орын алады. Олар біздерге
А - тақты
Қ – айраткер
П – арасатты
А – ғартушы
Р – ухани бай
А – дамдарды
Т – анытушы (танимыз)
2.Мәтін бойынша жалпы шолу 3.Мәтінді мәнерлеп оқу 4.Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру

5.Мәтіннен бірыңғай мүшелері сөйлемдерді табу

Интерактивті тақтамен жұмыс.

Сұрақтарға бірлесе жауап беріп, түйіндеуге дағды қалыптасады.

Тақтамен жұмыс: Сөйлемдерден бірыңғай мүшені тауып, талдау жасау.

1.Тәуелсіздік алғалы Асан қайғы мен Қорқыт баба, Кенесары мен Сырым, Абай мен Ахмет, Ербол мен Ләззат сынды тұлғаларымыз әлемге танылды.
2.Мен туған жердің түнін, күнін, өзенін, тауын, гүлін сүйемін.



Мәтінмен әр топ жұптық жұмыс жасайды.

Ақпараттарды өз бетінше ұғынады және меңгере алады

Плакат және маркер, стикер.

Сабақты топтастыру әдісімен қорытындылау


Сөйлемнің бірыңғай мүшелері
↓ ↓ ↓
Бүгін біз сыныпта ақылдылар,тапқырлар, ойшылдар топтарымен жұмыс істедік. Топ мүшелері «Баспасөз – өмір айнасы» тақырыбы аясында мәліметтер ала отырып, өз білгендерін де ортаға салды.

Оқушылар сұрақтарға бірінен кейін бірі жауап береді.

Плакат және маркер, стикер.

Бағалау

Өзін-өзі бағалау.

Әр топтың топ басшылары топты бағалап отырады.


Үйге тапсырма.

9-жаттығу, 172 бет. Ереже жаттау.

Сұхбат құрастырып келу




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Мен о?итын газет-журналдар

Автор: Алипбаева Галия Байдасековна

Дата: 16.08.2016

Номер свидетельства: 339548


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства