kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Менің анам

Нажмите, чтобы узнать подробности

Открытый урок по новой технологии. Цель - воспитание уважения и любви к матери.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Менің анам»

Тақырыбы :

Менің анам

Мектебі:

Күні, айы:

17.11.2016

Мұғалімнің аты-жөні: Дүйсенбекова Н.С.

1-сынып:

Қатысқандар саны: 12

Қатыспаған оқушылар саны: 0

Оқу

бағдарламасына

сәйкес оқу

мақсаты

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағнасын түсіну.

1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.


Сабақ мақсаты:







Барлық оқушылар:

Отбасы мүшелерін атай алады. Отбасындағы адамдардың атын атай алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Отбасы суреті бойынша өзінің отбасындағы адамдар туралы ақпарат бере алады(суреттегі кім екенін және оның атын айту ) қарындас/сіңлі сөздерінің айырмашылығын түсінеді.

Кейбір оқушылар :

Кез келген отбасы суреті бойынша отбасы мүшелерін еркін атай алады, өз отбасы туралы қосыша ақпарта бере алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңдері

Жоспарланған жұмыс


Ресурстар

Сабақтың

басы

( 10 минут )


Қызығушылығын ояту.

Психологиялық тренинг .

Балалар сендер амандасудың қандай түрлерін білесіңдер?

-Қайырлы күн! -Қайырлы таң! -Сәлеметсіз бе?

-Әссәләмәғалейкүм!

Ал ендеше, қонақтармен қалай амандасамыз? Қайырлы таң!


Топқа бөлу. Балалар бәріміз мониторға назар аударамыз.

1слайд .-Мынау не? – Түйе (бота)

2слайд .-Мынау не? –Жылқы (құлын)

3слайд .-Мынау не? – Қой ( қозы)

4слайд .-Мынау не? – Ешкі (лақ)


-Балалар, осы суреттерді бір сөзбен қалай атаймыз?

«Үй жануарлары».



-Үйде аналарың, әжелерің сендерді осы сөздермен еркелете ме? –Ия




-Ендеше, сендер «Үй жануарлары» тобы боласыңдар..

Монитордан келесі слайд суреттерге назар аударамыз.


1слайд .-Мынау не? – күн

2слайд .-Мынау не?- ай

3слайд .-Мынау не? – жұлдыз

4слайд .-Мынау не? – гүл


-Балалар, осы суреттерді бір сөзбен қалай атаймыз? «Табиғат»


-Үйде аналарың, әжелерің сендерді осы сөздермен еркелете ме? –Ия




-Ендеше, сендер «Табиғат» тобы боласыңдар..

Монитордан келесі слайд суреттерге назар аударамыз.


1слайд .-Мынау не? – Қоян (көжек)

2слайд .-Мынау не? –Ит (күшік)

3слайд .-Мынау не? – Мысық ( марғау)

4слайд .-Мынау не? – Тауық (балапан)




-Балалар, осы суреттерді бір сөзбен қалай атаймыз? «Еркетай»


-Үйде аналарың, әжелерің сендерді осы сөздермен еркелете ме? –Ия




-Ендеше, сендер «Еркетай» тобы боласыңдар..

Егер аналарың сендерді осылай еркелетсе, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? «Менің анам»

















слайдтар

Сабақтың

ортасы

( 20 минут)



































Мағынаны тану.

1-тапсырма.

«Бір шеңбер» әдісі. Балалар, сендердің аналарың қандай адам?


ақылды





әдемі күшті



сұлу

Сөздікпен жұмыс :

Күшті-сильный(-ая,-ое)

Ақылды—умный(-ая,-ое)

Әдемі-красивый(-ая,-ое)

Сұлу –красивый(-ая,-ое)

Формативті бағалау. Сөзді тауып айтқан оқушыларды жүрекше стикермен ынталандыру. (4-5 оқушыға беру)


2-тапсырма

Мұғалім.Үш түрлі кейіпкерлердегі бет-бейнені көрсетеді. Бейненің бірі күліп тұрады,біреуі ашуланып тұрады,соңғысы мұңайып тұрады.

Жетістік критерийі:

-суреттегі бейнені дұрыс табу;

-сұраққа нақты жауап беру;

Мұғалім оқушылардан топ болып ойлануға 1 минут уақыт береді.

1-топқа: Ана күліп тұрған сурет

2-топқа: Ашуланған ана сурет

3-топқа: Ана мұңайып,ойланып тұрған сурет


Мұғалім сұрақ қояды.

1.Сен тамаққа уақытында келмесең,анаң қандай болады?(топтан бір оқушы шығып, суретті нұсқап «Ана ашуланады» деп жауап беріп, мимикамен көрсетеді. Тамақ суып қалды..)


2.Сен сабақтан жақсы баға алсаң,анаң қай бейнеде болады? (топтан бір оқушы шығып, суретті нұсқап «Ана қуанады» деп жауап беріп, мимикамен көрсетеді. Анашым, бүгін мен «бес» деген баға алдым.)


3.Сен ауырып қалсаң,анаң қай бейнеде болады? (топтан бір оқушы шығып, суретті нұсқап «Ана ойланады (мұңаяды) » деп жауап беріп, мимикамен көрсетеді. Балам ауырмаса екен).


Формативті бағалау. Мұғалім әр жауап берген оқушыны стикер беріп, мақтайды.




Сергіту сәті.

Мұғалім бес саусақ қағазды таратады, оқушылар тақпақтап хормен айтады.

Бас бармағым – әкем,

Балаң үйрек – анам.

Ортан терек – ағам

Шылдыр шүмек –  мен

Кішкентай бөбек – сен.

Бір үйде біз нешеуміз? «Бесеуміз».


3-тапсырма.

Мұғалім оқушылардын отбасы мүшелерін атап беруді сұрайды. Олар айта бастағанда, мұғалім тақтаға отбасы мүшелері жазылған қағазды іледі.Содан соң әр оқушыдан: Сенің атаң бар ма/жоқ па деп сұрайды.

Мақсатым: оқушылардың өз отбасында кімдердің барын, жоғын ажырата білу.

Мұғалім: Балалар, мен әр топқа түрлі қасиеттер (мінез) жазылған топшамалар (қағаздар) беремін. Топпен ақылдасып, қай сөз қай отбасы мүшесіне қатысты екенін тақтаға келіп жапсырасыңдар. Дұрыс тапқан топ жеңімпаз атанады.


Әкем- күш-ті

Анам- ақыл-ды,

Атам- мық-ты

Әжем- мейірім-ді

Ағам - ба-тыл

Әпкем- қамқор-шы

Інім- тентек

Қарындасым(сіңілім) ерке


1-топ : күшті, ақылды, мықты, қамқоршы

2-топ: әдемі, күшті, мейірімді, ерке

3-топ: сұлу, ажарлы, батыл, тентек.


Формативті бағалау. Біз анамызды қалай жақсы көреміз? «Бас бармақ» әдісімен бағалау.



сызба




















Стикерлер





Суреттер










Сұрақтар













ф/бағалау







бес саусақ қағаздар













Қима қағаздар, сөздер

Сабақтың

соңы

( 5минут)

Кері байланыс.

«Анама сыйлық» ойыны

Әрбір оқушыға бос открытка тарамын. Соған аналарына арнап сурет салу. Өз ойларын қорытып, сабақты аяқтаймыз.Мысалы: мен анама гүл сыйлаймын. Мен анама сурет сыйлаймын....

Бүгін сабақ қалай өтті?

1 шапалақ жақсы.

2 шапалақ «өте жақсы»










Қосымша ақпарат

Қорытындылау


Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер

енгіздіңіз бе? Неге ?

2. Жүргізілген жұмыс түрлері

қаншалықты тиімді болды ?


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Менің анам

Автор: Дюсенбекова Нургуль Серикбаевна

Дата: 21.01.2017

Номер свидетельства: 381948
