Мақсаты: Наурыз мерекесінің тарихы, қазақ халқының салт-дәстүрі,наурыз көже, әдет-ғұрпы және мерекенің тойлану жолдарымен таныстыра отырып, әңгіме жазуға үйрету
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Наурыз көже 7-сынып»
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Күні: 10.03.2017
Сыныбы: 7б
Пәні: қазақ тілі
Тақырыбы: Наурыз көже
Мақсаты: Наурыз мерекесінің тарихы, қазақ халқының салт-дәстүрі,наурыз көже, әдет-ғұрпы және мерекенің тойлану жолдарымен таныстыра отырып, әңгіме жазуға үйрету
Күтілетін нәтиже: Фотогалерея арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табады, «Блиц кездесу» арқылы тақырып мазмұнымен танысып, түсінеді, суретін салып,оқығанын қолданады,анаграмма сөздерді шешіп және сөздерден сөйлем құрап,сәйкестендіре отырып мағынасын ашу үшін талдау жасайды, барлық алған мәліметтері бойынша әңгіме жазып, жинақтайды. Бір-бірін, топты бағалайды, сабақ туралы кері байланыс береді.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Негізгі идея: Ұлттық Наурыз мерекесінің тойлануы.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Сын тұрғысынан ойлау, диалогтік оқыту, Блум таксономиясы, психологиялық ахуал орнату, блиц кездесу, фотогалереяға саяхат, қол шапалақтау
Жұмыс түрлері: жеке, жұптық, топтық, ұжымдық
Керекті құрал-жабдықтар: оқулық, қосымша материалдар, стикер, суреттер
Бағалау түрлері: бағалау парағы, смаилик, жұлдызша, балық, бағдаршам,
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Кіріспе
Ұйымдасты-ру кезеңі
Сыныпта көңіл-күйді дамытуға арналған психологиялық жаттығу жасау. Оқушыларды шеңберге жинаймын. Әр елді атай отырып, амандасу рәсімін жасау.
Топқа бөлу.
1-топ:
2-топ:
Әр топқа бағалау парақтарын, бағалау түрлерін тарату.
Оқушылар бір-бірле-ріне жақсы көңіл күй сыйлайды.
Топқа бөлінеді. Топ басшысы топты баға-лау парағын алады
А кезеңі:
Білу
Жаңа сабаққа кіріспе: Сурет галереясына саяхат.
Сыныпқа оқушылар көріп тамашалау үшін суреттер ілінеді.
Сурет бойынша бір-бірлеріне әңгімелеу керектігін ескерту.
Суреттермен жұмыс жасау арқылы жаңа тақырыпты табу.
Оқушылар суретгале-реяны аралап, бір-бірі-нің сұрақтарына жау-ап береді. Жаңа тақырыпты табады.
Түсіну
Жаңа сабақ: Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Оқушылардың өз бетінше игеретін тақырыптарын оқулық бойынша бөлу.
1-топ: Наурыз мейрамы.
2-топ: Наурыз көже.
«Блиц кездесу» әдісі бойынша бір-бірлеріне тақырып мазмұнын түсіндіреді. Наурыз мерекесі туралы қосымша сұрақтар қоя отырып, толықтырып, айтып беремін
Сабақ материалын жеке игереді, бірге бөліседі, топта талқылайды. Бір-бірлеріне түсіндіреді. Бір-бірлерін жұлдыз-ша арқылы бағалайды.