Күні | 17.04.2018 жыл |
Пән, класс, сабақтың № | Қазақ тілі, 3Г класс, №115 сабақ |
Мұғалім: | Бозғали Н.Қ. |
Сабақтың тақырыбы: | Сабақ кестесі |
Негізгі ой | Сабақ кестесі туралы біліу |
Мақсаттары: | Жаңа тақырып бойынша диалог құрастыруға үйрету, топта, жұпта жұмыс істеуге мүмкіндік жасау, оқушыларды бір-бірін бағалауға үйрету. |
Жетістіктердің критерийлері |
Барлық оқушылар | Оқушылардың көбісі | Бөлек оқушылар |
Топта, жұпта, өз бетімен жұмыс жасайды, негізгі ойды табады. Мәтінді оқып, негізгі ойды табады, өз ойларына сүйініп, тапсырмаларды орындайды. | Тапсырмаларды орындағанда, жұпта және жеке жақсы жұмыс жасайды. Басқалардың жұмысын бақылап, өзге пікірлерін тыңдап, солармен сұхбаттасады. | Өз ойларын жеткізе біледі, жауаптарын толық және дұрыс береді, сұрақтар құрастыра біледі. |
| Уақыты | Сабақтың кезеңдері | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Қолданған модульдер | Ресурстар |
Ой шақыру | 2-3 мин. | Ұйымдастыру кезеңі | Сәлемдесу. Жағымды психологиялық көңіл-күй. Бағалау критерийлері: ( тақырыпты білу.-2, толық айту-1, өз бетімен жұмыс жасау-1 Бағалау парақтары Жұптық жұмыс | Топтық жұмыс | Мұғалімнің сұрақтарына жауап. | Белсене қатысқан үшін бонус. | | | | | | Бір-бірімізге күлімдеп қараймыз (жағымды көңіл-күй ұшін) | Қалыптастырушы (мадақтау) | Критериалды бағалау | Оқулықтар, постерлер |
15 мин | Миға шабуыл | 1. Еске түсіру - Сан есім деген не? - Қандай сұрақтарға жауап береді? - Реттік сан есім қанадай жұрнақтар арқылы жасалады? - Сынып нешінші қабатта? - Сыныпта неше терезе, неше тақта, неше үстел, неше орындық бар? Үй тапсырмасын тексеру Диалог | Сұрақтарға жауап береді | өзара тексеру | Сын тұрғыдан ойлау | Бағалау парақтары,қосымша материал, презентациялар |
М еңгеру | 20 мин | Жаңа тақырыпты меңгеру, білімдерді қолдану | Мұғалім жаңа тақырып бойынша жұмысты ұйымдастырады 1 Кестені толтыру – 1,2 бағандар толтырылады Білемін | Білгім келеді | Білдім | Сабақ кестесі | | | -Сабақ кестесі деген не? - Сабақ кестесі не үшін керек? - Бүгін неше сабақ болады? - Кеше неше сабақ болды? - Ертең неше сабақ болады? - Қай күні дене шынықтыру сабағы болады? - Аптасына неше рет математика сабағы болады? 2. жұпта жұмыс – екінші сұрақты талдау – білгім келеді Оқушылардың жауаптары 3. Топтық жұмыс: (ресурспен жұмыс) «Бірге ойланайық» топтық жұмыс -Постерге «Сабақ кестесін» құрастыру. 4.Постерлерді қорғау(бағалау) Оқушылар бағалайды. 5. Көп нүктенің тиісті әріптерді қою: Саба..., ...аза... т...л..., бейнелеу ...нер..., е...бекке баулу, кезекш..., дене шыны...тыру, орыс т...л.... 6. Нені білдім? Кестені толтыру. | Оқушылар топта, жұпта жаңа тақырыпты талдайды, кестені толтырады. | өзара бағалау | Сын тұрғыдан ойлау технологиясы | Кесте, оқулық |
Рефлексия | 5 мин | Сабақты талдау, үйге тсырма. | 1)Рикошетпен сұрау. - Қандай тақырыпты өттік? - Дүйсенбідегі сабақ кестесін кім айтады? - Қай күндері 5 сабақ болады? - 2) Тақырып түсінікті болды ма? (смайликтер т.б.) 3)Мұғалім жеке, жүптық, топтық жұмыстарды бағалайды. 3)Үйге тапсырма: сабақ кестесі, сөздер,ережелер | Оқушылар сұрақтарға жауап береді, бір-бірін бағалайды, үй тапсырмаларын күнделікке жазады. | Критериальное оценивание | Сын тұрғыдан ойлау. | смайликтер |
Сабақты талдау |
Сәтті өткені? | |
Сәтсіз өткені? | |
Нені жақсартуға болады? | |