Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: Мені? о?у ??ралдарым»
Сабақ:4
Күні:24.12.15
Сынып:4 «б»
Пән:қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Менің оқу құралдарым
Сабақтың мақсаты: Білімділік:Тақырып бойынша жаңа білімді меңгерту. Грамматикалық тақырыптар
ды бекіту мақсатында тапсырмаларды орындау.Тәуелдік жалғауы. Дамытушылық:Сөздік қорын,тілдесу қарым-қатынасын дамыту. Тәрбиелік: туған елін, жерін қадірлеу,үлкенді сыйлауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ Әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, әңгімелесу,көрсету,сөздік,топтастыру,аудару Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі: суреттер, тірек-сызба. Пәнаралық байланыс: өзін-өзі тану. Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру кезеңі. 1.Амандасу. 2.Гимн айту. 3.Түгелдеу. 4.Мұғалім мен оқушының мейірімді көңіл- күйі. 5.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. 6.Тіл дамыту жаттығуын жүргізіп,оқушылардың көңілін сабаққа аудару. ІІ Үй тапсырмасын тексеру кезеңі. 1.Оқушылардың үй тапсырмасын толық дұрыс және түсініп орындауын анықтау. 182 бет,4-тапсырма.Үлгі бойынша сөйлеп үйрен.
Асқар үшбұрыш сызды.
Наташа төртбұрыш алды.
Марат жұлдыз ілді.
2.Кездескен кемшіліктерді жою. ІІІ Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру. Өтілген материалдарға шолу,пысықтау,бекіту. ІV Жаңа сабақты оқып-білу кезеңі. 1.Сабақ тақырыбын хабарлау. 2.Сабақ мақсатын айту. Балалар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Менің оқу құралдарым»деп аталады. 1) Алдымен сабағымыздың жаңа сөздерімен танысайық.Интерактивті тақтадан көрсету.
ОҚУ ҚҰРАЛДАРЫ-учебные принадлежности
Түрлі түсті-цветные
Күнделік- дневник
Бәрі-все
Өшіру-стереть
Сызу-чертить
Ермексаз-пластилин
Өшіргіш-ластик
Қылқалам-кисточка
Бояу-краски
Ұштағыш-точилка
Желім-клей
Қайшы-ножницы
2)Сұрақтар беру арқылы жаңа сөздерді дұрыс айтуға тілдерін жаттықтыру. Жаңа сөздерді жазып алу. Есте сақтау.
2) Сөйлесім.2-тапсырма.Сөйлеп үйрен,көрсет. Мынау-менің оқулығым. Мынау-менің дәптерім. Мынау-менің күнделігім. Мынау-менің қаламым. Мынау-менің қарындашым. Мынау-менің сызғышым. Ү Жаңа білім және іс-әрекет амалдары кезеңі. Оқылым. Мәтінді оқу. -тапсырма. Оқу құралдары.
Енді,балалар,4-тапсырмаға қарайық.Санамақты мәнерлеп оқы,жауап бер. Санамақ Ал санайық,санайық, Ретімен алғашқы. Құралдарды табайық, Мектепке алып барайық.
Кітап,дәптер,сызғыш, Күнделік пен ұштағыш. Қалам,қорап,қарындаш. Болды,болды,жетті, Қанша болып кетті? Болды сегіз барлығы Керекті оқу құралы. Жазылым.5-тапсырма.Сұраққа жауап бер,жаз. Кімнің несі бар? У кого что есть? Сайраның кітабы,күнделігі,сызғышы бар. Никитаның қаламы,сөмкесі бар. Аянның дәптері,қарындашы бар.
Айтылым.Топтастыру «Оқу құралдары»
Сергіту сәті.
Сөздерді буынға бөл және буын түрін анықта.
Сызғыш,кітап,дәптер,қалам.өшіргіш.
ҮІІ Жаңа білім және іс-әрекет амалдарын қорыту кезеңі. 1.Сонымен,балалар,бүгін қандай сөздерді білдік? 2.Қандай оқу құралдарын білдік?
3.Не үшін керек?
Кітап (читать) үшін керек.
Дәптер (писать) үшін керек.
Өшіргіш (стереть) үшін керек.
Фломастер (рисовать) үшін керек.
Сызғыш (чертить) үшін керек.
ҮІІІ Рефлексия кезеңі. Енді,балалар,шаршап қалған шығарсыңдар.Олай болса,өлеңді оқып,жаттап алайық. Мұғалім 1рет оқып,оқушылармен қайталап оқиды. Шаршасаңдар,балалар, Қолдарыңды созыңдар. Бір,екі,үш,төрт,бес. Бір,екі,үш,төрт,бес. Саусақтармен ойнаңдар, Бір демалып алыңдар. Бақылау және өзін-өзін бақылау кезеңі. Бүгінгі сабақтан не түсіндім? Нені түсінбедім? Не білгім келеді? сұрақтарына жауап алу.