Урок з української мови. Тема: Написання "не" з іменниками
Урок з української мови. Тема: Написання "не" з іменниками
Мета: повторити й поглибити вивчене про іменник, удосконалювати навички написання не з іменниками, визначення їх ролі в реченні; розвивати творче вміння, використовувати іменники з не у власних висловлюваннях; виховувати у школярів любов до природи, шанобливе ставлення до батьків.
Тип уроку: урок поглиблення вивченого.
Форма уроку: урок-дослідження.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Урок з української мови. Тема: Написання "не" з іменниками »
Написання не з іменниками
Мета: повторити й поглибити вивчене про іменник, удосконалювати навички написання не з іменниками, визначення їх ролі в реченні; розвивати творче вміння, використовувати іменники з не у власних висловлюваннях; виховувати у школярів любов до природи, шанобливе ставлення до батьків.
Тип уроку: урок поглиблення вивченого.
Форма уроку: урок-дослідження.
Обладнання: О. Глазова, Ю. Кузнецов «Рідна мова: Підручник для 6 класу» («Зодіак-ЕКО», 2006), роздавальні картки, таблиця, зображення дерева, орфографічний і тлумачний словники.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
^ Перевірка домашнього завдання.
•З поданих слів (написаних на «листочках») дібрати ті, які стосуються теми уроку, прикріпити їх до «гілочок» {неприязнь, нерозуміння, небезпека, нероба, щирість, доброта, сердечність тощо).
1. Чому ви обрали саме ці слова?
2. Чим вирізняються обрані вами слова за будовою?
3. Чи могли б ці слова функціонувати в мові без префікса не-?
4. Якого значення набули ці слова з префіксом не-----позитивного чи
негативного?
III. Повідомлення теми, мотивація навчальної діяльності.
■^ Слово вчителя.
Роль слів, які ми вживаємо, дуже вагома: ними можна передати найглибші почуття, висловити чи приховати власне ставлення до тих чи інших подій, людей тощо. Мабуть, не помилюсь, коли скажу, що в сучасному світі, такому прагматичному й жорстокому, важко бути хорошою людиною, не кожен володіє доброслів'ям.
„ Опрацьовуючи тему уроку, вслухаймося в кожне слово, пізнаваймо його значення з тим, щоб за жодних обставин не зашкодити людині словом.
Сьогодні проведемо урок-дослідження, під час якого необхідно на основі мовного спостереження та системи вправ виявити закономірності, на основі яких сформулювати правила написання не з іменниками.
Запис у зошити теми уроку.
IV. Поглиблення вивченого.
■^ Словниковий диктант.
• Записати слова, виділити в них префікси, за тлумачним словником пояснити значення незрозумілих слів.
• І в. — виконати вправу №341 з підручника. • І І в. — записати, вказати слова, що протиставляються; зробити висновок про причину їх роздільного написання.
Не знання дає пізнання, а навпаки. Не краса прикрашає, а розум. Не доля вирішує, а людина. Не земля родить, а руки. Не життя, а казка. Кров — не водиця, а серце — не камінь.
■^ Робота з підручником (§20, с. 173).
• Яке правило з поданих у цьому параграфі ми ще не опрацювали? Наведіть власні приклади до нього.
Орієнтовна відповідь. Префікс недо- в іменниках, що означають незавершеність (недоліт, недовіра), пишемо разом.
V. Підсумок уроку.
•^ Слово вчителя.
Любіть життя, шануйте природу та людську працю, цінуйте й бережіть рідних, усе те, що робить людину духовно багатою, щасливою. Ніколи не забувайте, з якого ви кореня і що вам дає спілкування з близькими.
■^ Рефлексія. ^_* Продовжте речення: «На сьогоднішньому уроці для мене цікавим було...».
^ Оцінювання й мотивація навчальних досягнень.
VI. Пояснення домашнього завдання.
1. Опрацювати §20.
2. У зошиті намалювати серце й наповнити його словами з не позитивного й негативного значення. Підготувати усний коментар до малюнка.