Сабақ: 1 | Сабақтың тақырыбы: Жемістер мен көкөністер |
Күні: | Мұғалімнің есімі: |
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабаққа негізделген оқу мақсаты | 1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? не ? қандай? қанша?) сұрақ қоя білу 1.5.2.2. Мұғалімнің көмегімен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді анықтау және жазу |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: кім? не? деген сұрақтар қоя алады |
Оқушылардың басым бөлігі: қанша? деген сұрақтарды қоя алады, қазақ тіліне тән дыбыстардың кейбірін анықтай алады. |
Кейбір оқушылар: қанша? қандай? сұрақтарын қоя алады, ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ әріптерін анықтай алады. |
Тілдік мақсат: | Негізгі сөздер мен тіркестер: жемістер, көкөністер, қызыл алма, қандай алмұрт? қанша өрік? |
Алдыңғы оқу | Мерекелік дастархан мәзірі |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Басталуы 7 мин | Ұйымдастыру кезеңі «Шаттық» шеңберін құру Амансың ба, Алтын күн, Амансың ба, Жер ана! Амансың ба, достарым, Сендерді көрсем қуанам. Үй тапсырмасын сұрау -Мерекелік дастарханға не қоямыз? -Алма, алмұрт, жүзімдерді бір сөзбен қалай айтамыз? т.б. | Слайд |
Ортасы 3 мин 5 мин 3 мин 7 мин 5 мин 5 мин | Жаңа сабақ 1-тапсырма. Аудиовизуалды материалдан жемістер мен көкөністерді көрсету Жемістер: алма, алмұрт, шие, жүзім т.б Көкөністер: сәбіз, пияз, картоп, орамжапырақ т.б. Орыс тіліндегі аудармасын айту. 2-тапсырма. Енді, жемістеріміз қандай болады екен? Біліп алайық. Аудиовизуалды материал көрсетіп, оқушылар сұрақ қояды.Түстерін ажыратып, жемістер мен көкөністерді бояп шығады. Сергіту сәті Кел балалар, ойнайық! Тектен текке тұрмайық. Жемістерді жинайық, Үзіп алып бақтардан, Жолдастарға сыйлайық.
3-тапсырма. Топтық жұмыс. 1-топ Жемістерді тап 2-топ Көкөністерді тап. 3-топ Сөзжұмбақты шеш 4-тапсырма. Мәтінді оқы. Сурет арқылы берілген мәтінді оқу. Мәтіннен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді жазу. 5-тапсырма. Жемістер мен көкөністерге сұрақ қойып, олардың санын айтады. -Неше алма? -Қанша қызанақ? т.б. | Проектор Проектор Түрлі-түсті қаламдар, маркерлер Слайд Слайд Слайд |
Аяқталуы 10 мин | Оқушылар жемістер мен көкөністердің атауларын айтып шығады және оларға сұрақ қояды. Үйге тапсырма: Жемістер туралы өлең жаттау. | плакат |
Қосымша ақпарат |
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау. | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
| Жемістер мен көкөністердің суреті бар стикерлермен бағалау. | |
Рефлексия. Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Алма ағашы және себеттің суреті салынған плакатқа алмаларды жабыстыру. Сабақ түсінікті болып, ұнаса алмаларды себетке салып, өзімізбен бірге алып кетеміз. Сабақта түсінбеген жерлер болса алманы ағашқа жабыстырамыз. |
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Сабақ барысында мына сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |