Просмотр содержимого документа
«Тәлімгерлік зерттеу жұмысы»
Тәлімгерлік ету
Басқаларды үйрете жүріп біз өзіміз үйренеміз
Сенека
Тәлім алушы
Тәлімгер
К. М.
География пәні мұғалімі
Санаты – екінші
Абылханова Алмира бекежановна
* Химия пәнінің мұғалімі
*Санаты – бірінші
Мақсаты :
Бірлесе отырып жоспар құру, идея тастау, пікір алмасу, ұсыныс айту арқылы оқыту тәжірибесін жақсартуға көмек тесу.
Күтілетін нәтиже:
Алған теориялық тәжірибелік білімін өз тәжірибесіне енгізеді, кәсіби дамуда кездескен қиыншылықтарды өз бетімен шешуге үйренеді, өз ұстанымын өзгертеді.
Қажеттілігін анықтау
Үлгі сабақ көрсету
Тәлімгерлік үдерістегі өзгерістер
Қажеттілігі
Оқу үшін бағалаудың түрлерін
сабақтарында қолдануды білігісі
келеді, және жаңа әдіс-тәсілдерді
қолданғысы келеді.
Өзгертілген сабағына
қатысу
Тәлімгерлік – ұзақ уақытқа созылатын, тәлімгер мен тәлім алушы арасындағы сенімді, жеке тұлғаға бағытталған қарым-қатынас құру үдерісі
Кескін картамен
жұмыс
«Мағынаны ашу»
Тәлімгердің табыстылығы
Солтүстік Мұзды мұхиты мен Атлант мұхиты
-Д\Жүзіндегі жас мұхитты атаңдар
-Д\Жүзіндегі суық мұхитты атаңдар
Арал, Теңіз, Көл, Өзен
Топтық жұмысты
ұйымдастыруды үйренді
Жағымды психологиялық ахуал орнатуды үйренді
Кері байланыс
Білім беру мен білім алудағы
жаңа тәсілдерді меңгерді
“Миға шабуыл” сұрақ-жауап
Жаңаша бағалау
тәсілдерімен танысты
Бейнетаспа көрсету
арқылы ақпарат беру
АКТ мүмкіндіктерін
пайдалануды үйренді
Постер жасап, қорғайды
«Мағнаны ашу»
мәліметтерді талдау
Сенімді қарым-қатынастың нәтижесі
Тәлімалушымен алдағы
уақытта не істеймін:
1.Кері байланыс жасау арқылы,тәлім алушы сабақтарының үлгерімін назарда ұстаймын.
2.Жаңа тәсілді ұтымды қолануға көмектесемін.
3.Аудандық ашық сабақтар өткізуге қолдау көрсетемін.
4.Мектеп басшыларына тәлім алушының ІІІ деңгей курсынан өтуіне ұсыныс жасаймын.
1.Тәлім алушыға кәсіби қалдау көрсетуді үйрендім.
Мен не үйрендім?
2.Кері байланыс құру қабілетімді жақсарттым.
3.Тәлімгерлік жұмыстан кейін тәлім алушы,
әрдайым өзгеруге дайын екенін байқадым
7 модульдің идеяларымен мазмұнымен танысты.
Тәлім алушы не үйренді?
2.Тәжірибесіне өзгерістер енгізді.
3.Топтық жұмыс табысты болды.
4. Сабақ барысында оқытудың жаңа әдіс- тәсілдерін жоспарлауды үйренді.
5. Оқушылардың сабақтағы белсенділігін арттыру жолдарын ұғынды.
Тәлім
алушының
рефлексивті
есебі
Қиындықтар
Шешу жолдары
Болашаққа жоспар
Оқу мақсаттарына жету үшін АКТ-ны пайдалану.
Топтық, жұптық оқыту.
Критерий бойынша бағалауды түсіндіру.
Уақытты тиімді пайдалану.
Сабақ уақытында барлық оқушыны қамти алмауы.
Ынтымақтастыққа жұмыс жасамауы.
Критерий бойынша бағалауды түсінбеуі.
Уақытты тиімді пайдаланбауы.
Болашақта мен өз тәжірибеме рефлексия жасап, қорытынды шығара отырып, кәсіби біліктілігі мол тәлімгер санын арттырамын.
Тәлім алушының қажеттілігіне сәйкес іс-тәжірибесімен бөлісемін.