Тема.Літературно-мистецький захід «Так ніхто не кохав»
Мета: повторити поетичні твори на тему кохання та детальніше ознайомити учнів з інтимною лірикою письменників України; розвивати естетичні та творчі здібності школярів; учити дітей відчувати багатогранність поетичного слова, розуміти людські почуття; виховувати культуру кохання.
Обладнання: збірки поезій про кохання, портрети письменників, магнітофон.
Орієнтовний план та методи ведення уроку:
1.Організаційний момент.
2.Оголошення теми та очікуваних результатів.
3.Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності.
4.Засвоєня нових знань ( «Мозковий штурм», метод «Прес», «Мікрофон», «Навчаюся – вчуся», «Драматизація», «Рольова гра», «Робота в групах», словникова робота)
5.Закріплення та узагальнення матеріалу.
6.Оцінювання підсумків уроку ( «Обери позицію» )
7.Домашнє завдання
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Літературно-мистецький захід «Так ніхто не кохав» »
Тема.Літературно-мистецький захід «Так ніхто не кохав»
Мета: повторити поетичні твори на тему кохання та детальніше ознайомити учнів з інтимною лірикою письменників України; розвивати естетичні та творчі здібності школярів; учити дітей відчувати багатогранність поетичного слова, розуміти людські почуття; виховувати культуру кохання.
Обладнання: збірки поезій про кохання, портрети письменників, магнітофон.
Орієнтовний план та методи ведення уроку:
1.Організаційний момент.
2.Оголошення теми та очікуваних результатів.
3.Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності.
4.Засвоєня нових знань ( «Мозковий штурм», метод «Прес», «Мікрофон», «Навчаюся – вчуся», «Драматизація», «Рольова гра», «Робота в групах», словникова робота)
5.Закріплення та узагальнення матеріалу.
6.Оцінювання підсумків уроку ( «Обери позицію» )
7.Домашнє завдання
Хвилину – не вмолити,
Дорогу – не спинити,
Лиш той уміє жити,
Хто вміє ще любить.
Ми приходим у світ для любові.
Все, що інше, - неправда гірка.
Хід уроку
Організаційний момент
Оголошення теми та очікуваних результатів
Перевірка домашнього завдання.
(цитати про любов, кохання та стосунки )
Учитель.Отже, тема КОХАННЯ… Ми всі рано чи пізно закохуємося. Жодна людина не застрахована від цього почуття. Існують тисячі легенд про кохання, закоханих. Про випробування, які чекають на них…
Кохати – це щомиті дивуватись,
Це задихатись з подиву - любові.
Сьогодні ми забудемо про все, відкладемо наші проблеми, негаразди на потім і поринемо у світ почуттів. Світ почуттів , кохання нам відкривають письменники, психологи, астрологи.
А девізом нашого уроку будуть слова українського поета В. Сосюри «Так ніхто не кохав». Тож бери любов, йди у світ, пригорни, приголуб, віддай себе сповна. Навчимося любити.
Іван Драч спробував визначити, що таке любов:
Кохати – нові землі відкривати,
Нюанси свіжі і відтінки нові.
А В.Симоненко це почуття оспівав із властивим йому ліризмом:
Вона прийшла, заквітчана і мила,
І руки лагідно до мене простягла,
І так чарівно кликала й манила,
Такою ніжною і доброю була.
І я не чув, як жайвір в небі тане,
Кого остерігає з висоти…
Прийшла любов непрохана й неждана –
Ну як мені за нею не піти?
Технологія «Мікрофон» (право піднятої руки)
Які рядки поезії вас найбільше вразили й чому?
Які поетичні деталі використано у вірші?
Що виступає символом кохання?
Визначте настрій поезії?
Яка головна думка твору?
Яку думку висловлює автор останнім питально-риторичним реченням?
III. Актуалізація опорних знань
Учень. Перше кохання… Воно схоже на яблуневу гілочку цвіту, що щедро відкриває свої пелюстки назустріч сонцю. А чи буде зав’язь? Чи зможуть закохані пронести все, що є найкращого у них, через розлуки, випробування, незгоди? Чи впаде гілочка під ноги, не звеселивши світу…
Я в думці обняти тебе не смію,
А не те, щоб рукою торкнутися смів,
Я люблю тебе просто – отак, без надії,
Без тужливих зітхань і без клятвених слів.
Навіть в снах я боюсь доторкнутись до тебе,
Захмеліть, одуріти від твого тепла.
Я кохаю тебе. Мені більше не треба,
Адже й так ти мені стільки щастя дала.
( В. Симоненко)
Учень.Кажуть, що кохання і талант приходять не до всіх тому, що кохати означає не тільки насолоджуватися, упиватися своїм щастям. Кохати – це значить віддавати тепло, ласку, доброту найдорожчій людині.
Так, я впевнивсь! Я люблю!
І люблю її без краю!
А за що – і сам не знаю.
Знаю тільки, що люблю.
Я собі не вірив? Ждав,
Все повірити боявся.
Де там вірив? Я сміявся.
Ну, і плакав… Але ждав.
А тепер я признаюсь
Перед небом і землею,
Що живу я тільки нею.
( О. Олесь)
Учень.Любов не кара, але не гра,
Вона не квітка, що зів’яне швидко.
Любов – це дар
І Бог сам вибира,
Хто заслужив оце пізнати диво.
Учень. Любити людину – це велике щастя і відповідальність, це постійне очікування та жертовність, це безмірне розуміння та бажання принести коханим мить радості. Щасливі ті, які прирівняти готові любов до мудрості і мудрість до любові.
Є в коханні і будні, і свята,
Є у нього і радість і жаль.
Бо не можна життя заховати
За рожевих ілюзій вуаль.
І з тобою було би нам гірко,
Обіймав би нас часто сум.
І бувало б темніла зірка
У тумані тривожних дум.
Але певен, що жодного разу
У вагання і сумнівів час
Дріб’язкові хмарки образи
Не закрили б сонце від нас.
Бо тебе і мене б судила
Не образа, не гнів – любов.
В душі щедро вона б світила,
Оновляла їх знов і знов.
Бесіда
Над чим змушує замислитись вірш?
Який настрій твору допомагає глибше зрозуміти головну думку?
Якими художніми засобами передано любов ліричного героя?
Якою людиною постає перед вами автор?
IV. Засвоєння нового матеріалу
Учень.Коли ти любиш, то предмет твого кохання здається найкращим на землі. Давайте спробуємо створити образ коханої людини.
Т и – вся любов. Ти – чистота.
Довірливість благословенна.
Який важкий, який ласкавий погляд,
Які повільні, зважені слова!
(Л.Костенко)
Краса, несказана краса!
Вогонь очей! Змія – коса!
І вся – як сон мій, вся – як тінь
Моїх бажань, моїх хотінь.
(О.Олесь)
Учень. Як знайти дорогу до серця коханої людини? Якими зіллями причарувати? Де знайти червону руту?
Учень. ( у національному костюмі). Рута взагалі цвіте жовтим суцвіттям, але трапляється і таке, що вона один раз на 10 років зацвітає червоно. Чим пояснити цю таємницю? Її розкриває старовинна грецька легенда про кохання юнака і дівчини. Від їхнього кохання розквітали поля і ліси, люди раділи, співали пісень.
Та на горе закоханим врода дівчини викликала у серці старезного бога Єола, який почав залицятися до красуні – удень і вночі, він очаровував її облесними словами та обіцянками. Хотів щоб дівчина глянула на нього прихильно і відповіла любов’ю на його пестощі. Та вона й чути не хотіла про нього – була вірна юнакові.
Ревнощі запопадливого Єола не знали стриму. Він геть оскаженів і, нарешті, помстився за своє нерозділене кохання та потоптану і зневажену гідність божка. Він вибрав хвилину,коли закохані прийшли на побачення, накинувся на хлопця і дівчину і відняв у них життя.
Жалюгідний стариган! Хоч йому було понад тисячу літ, не зміг збагнути просту істину: кохання твердіше від каменю, палкіше від вогню і сильніше від смерті. Любов дівчини і хлопця не загинула, а перетворилась на дві квітки: у руту з жовтим суцвіттям та червонястими листочками та лілувато-рожевий ясенець. Вони – як двоє дітей, завжди і всюди одне біля одного.
Ясенець трохи вищий – ніби для того, щоб пильнувати, аби якийсь стариган не забрав його кохану.
І рута не байдужа до ясенця: один раз у десять років розквітає червоним квітом, аби коханий милувався нею й увібрав її вроду в своє серце. Якщо під час чудодійного цвітіння будь-яка дівчина знайде той цвіт, то візьме в нього всі чари і причарує назавжди свого коханого легеня.
( звучить пісня В.Івасюка «Червона рута»)
Гумористичне творче завдання
УчительТепер давайте визначимо, які вимого гравців до кохання. Для цього проведемо тест, який називається «Любов і геометрія». Виберіть одну геометричну фігуру, яка вам найбільш подобається. Німецькі психологи стверджують: «Фігури скажуть вам, із ким ви маєте справу».
Квадрат. На першому місці у коханні – розум, який контролює всі емоції. Головна умова інтим них стосунків – наявність спільних інтересів.
Коло.Такі люди без комплексів, йдуть за своїми бажаннями і потребами. І він, і вона перебувають у пошуку нових партнерів. Для таких людей важливий тільки секс.
Трикутник (вершина вгору) Вона привертає увагу гарним одягом… Любить ніжність, він – має жагу самоутвердження, внаслідок цього часто змінює обраницю.
Трикутник ( вершина вниз). Вона любить романтичну музику, притемнене світло і ніжну прелюдію. Він шукає жінку-матір, яка б за ним доглядала, шукає ласку, а не інтимні експерименти.
Ромб. Даний тип має багату еротичну фантазію. Людина пристрасна, але не вірна.
Прямокутник.Цю фігуру вибирають люди, які шукають упевненості і захисту. Велике значення віддають вірності. Вони ніколи не поставлять під загрозу свої стосунки заради тимчасового зв’язку.
V. Узагальнення та закріплення матеріалу.
У любові очі - ласкавиці
Лиш заглянь – і подив заніміє,
І кохання – голуба криниця,
Вік мине – ніколи не зміліє.
Над любов’ю сяють зорі світлі
І крилате небо пропливає.
Та стає без неї сумно в світі.
Соловей і той в гаю змовкає…
І стає із нею в світі любо –
Прагнуть руки ніжності і ласки.
Хочеться помріять, коли любиш,
І тоді снується в тиші казкаю
Виступ учнів з підготовленими творами про кохання.
VI. Підсумок уроку, завдання додому.
Скласти власне висловлювання на тему «В моїй душі тебе вже так багато».
А девізом нашого уроку будуть слова українського поета В. Сосюри «Так ніхто не кохав». Тож бери любов, йди у світ, пригорни, приголуб, віддай сповна. Навчимося любити…