Просмотр содержимого документа
«?шакпен саяхат жасау . ?аза? тілі »
Сыныбы:11
Сабақтың тақырыбы: Ұшакпен саяхат жасау .
Түрі:тіл дамыту
Әдістері: баяндау, түсіндіру,
Сабақтың мақсаттары:1.Оқушылардың ««Ұшақпен саяхат жасау» тақырыбын түсіндіру, жаңа сөздерді меңгерту, сөз тіркестерді және сөйлемдерді құрап, тірек сұрақтар арқылы мазмұңдату. 2.Оқушылардың ауызекі сөйлеу дағдыларын дамыту. 3.Жас ұрпақты ғылымға, білімге шақыру...
Көрнекілік: карточкалар.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі
1.Сәлемдесу
Оқушыларды сабаққа әзірлеу.
2.Фонетикалық жаттығулар:
Қасқыр, қала, қасық, қара, қаңтар.
Ғарыш,ғасыр.ғаламшар,ғалым.
3.Лексикалық жаттығу:
1. « Қазақстан Темір жолы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны қашан құрылды?
2. «Қазақстан темір жолы» қандай қызметін атқарады?
3. Аталған қызметтер қандай заңдарымен бекітілген?
4. Бүгінгі таңда темір жол не болып табылады?
5. Қазақстан темір жолы қай компаниялардың қосылуы нәтижесінде құрылды?
II.Үй тапсырмасын сұрау
1.Сөздерді жатқа жазу
2.Мәтінді мазмұндату
III. «Ұшақпен саяхат» Менің атым Ксения. Мен Риддер қаласының мектеп- гимназиясында 11 сыныпта оқимын. Жазғы демалыста ата- анаммен еліміздің бас қаласы Астанаға бардық.. Астанаға дейін пойыз, ұшақ барады.
Біз ұшаққа билетті алдын- ала алдық.. Әуежайға барып, ең алдымен анықтама бюросына барып, анықтама алдық . Одан кейін әуежай кассасына барып, билет алдық.. Ертеңінде әуежайға екі сағат бұрын келіп, төлқұжат бақылауан және билет тіркеуінен өттік. Содан кейін ұшаққа отырдық. Ұшаққа отырғаннан кейін бізді
Алдын- ала- заранее Анықтама бюросы- справочная
IV. Жаңа сөздермен жұмыс: Алдын- ала, анықтама бюросы