Мета: повторити й поглибити знання учнів про способи творення прислівників, зокрема про префіксальний спосіб; сприяти зміцненню навичок правопису прислівників з частками НЕ, НІ, позначати відповідні орфограми, пояснювати їх;
виховувати сприйнятливість до краси і гармонії світу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«НЕ і НІ з прислівниками »
Тема. НЕ і НІ з прислівниками
Мета: повторити й поглибити знання учнів про способи творення прислівників, зокрема про префіксальний спосіб; сприяти зміцненню навичок правопису прислівників з частками НЕ, НІ, позначати відповідні орфограми, пояснювати їх;
виховувати сприйнятливість до краси і гармонії світу.
Хід уроку
Організаційний момент
Оголошення теми та мети уроку
Сьогодні на уроці ми повинні з вами ознайомитися з орфограмою «НЕ і НІ з прислівниками». З`ясувати, коли частка НЕ з прислівником пишеться окремо, а коли разом, вміти застосовувати ці правила на практиці.
III.Повторення вивченого про прислівник на попередніх уроках.
1 . За допомогою таблиці повторити вивчене про прислівник.
2. Записати на дошці речення, пояснити розлілові знаки. Утворити ступені порівняння прислівника могутньо; виконати розбір за будовою та словотвірний розбір слова вгору.
Старі дуби стоять, простягаючи вгору свої могутні руки, і гріються до сонця.
*Якими ще способами можуть утворюватися прислівники?
IV.Актуалізація знань учнів
1.Згадати про правопис частки НЕ з іменниками, прикметниками, дієсловами.
V.Сприйняття й застосування учнями навчального матеріалу.
1.Мотивація навчання.
*Як ви думаєте, коли НЕ з прислівниками пишеться разом, а коли окрема?
2. Розглянути таблицю « Правопис прислівників з НЕ і НІ».
VI. Практичне застосування знань.
1.Пояснювальний диктант.
Солодко плачуть в садах солов`ї, так, як і завжди, незмінно. А сонце кипіло в небі, а сонце смалило немилосердно. І незабаром дзвоном опівнічним годинник нить шовкову розруба.
2.До поданих слів дібрати синоніми. Пояснити написання прислівників з НЕ.